Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

Επειδη εφαγα σκαλωμα μεσημεριατικα!!!Ξερει κανεις τουw sex machineguns???8OΕιναι κινεζοι!!Παιζουν speed metal αλλα η εμφανιση τους ειναι σαν motley crue.

lool άντε και Sex Bazookas…Κινέζοι είναι ή Ιαπωνέζοι??

Μιας και το άκουγα πριν και μετά απο μια φευγαλέα ματιά στο thread (οπου δεν το ειδα πουθενά ποσταρισμένο) νομιζω ότι είναι μεγάλη παραλειψη να μην έχει αναφερθει το παρακάτω φοβερό δισκάκι των Infernal Majesty…

Unholier Than Thou

Με αυτόν το δισκο ειχα φαει κολλημα όταν τον πρωτοάκουσα (ειδικά με τα Gone the Way of a Flesh, Where is your God, Art of War).
Δεν είμαι καθόλου ειδική στο είδος, οπότε δεν μπορώ να κρίνω τα aggressive vocals ή τα heavy riffs ή τα διασπαρτα μελωδικα σημεία του, ούτε να μλήσω συγκεκριμένα για τις κιθάρες, τα μπάσα ή το drumming και τις γρήγορες εναλλαγες στο ρυθμό ξερω γω, ούτε για παραγωγές κτλ κτλ.
Αλλά οκ αυτό είναι το τελευταίο νομίζω… Αυτό που έχει σημασία είναι ότι ειναι ενας δισκος-διαμαντάκι που ακους ευχαριστα απο την αρχή μεχρι το τελος και τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Eχει κρύο εξω αλλά δε χρειάζεται καλοριφερ. Βαλτε τέρμα τη μουσική και θα “ζεσταθείτε” σίγουρα!!
Εnjoy!

το where is your god ειναι το πρωτο κομματι που ακουσα απο αυτους!!!κομματαρα!!!
θυμαμαι το χα σε κασσετα και την γυρναγα συνεχεια πισω για να το ξανακουσω!!!

WHERE IS YOUR GOD???

Aκουσα στο δισκαδικο που παω συνεχεια,τα αλμπουμακια των Evile & Blood Tsunami.
To πρωτο μου αρεσε αρκετα αν και αρκετη Slayer-ιλα.Το δευτερο δεν μου πολυαρεσε.
Απο μια ακροαση αυτα ε.

ρε μαγκες εχετε ακουσει τα 3 ντεμο του 2005 των Heathen!??!?!?
http://www.heathenmetal.com/phpbb2/viewtopic.php?t=369

πωπω,σπερνουνε!!!
βγαλτε δισκο ρεεεεεεεεεε

Lee Altus
:bow2: :bow2: :bow2:

Οι Heathen γενικως γαμανε!!Οντως τα νεα κομματια ακουγοντε γαμω!!Μακαρι να βγαλουν δισκο…

Μαλλον ειμαι ο μονος που του αρεσε το Blood Tsunami…:roll:

Κατεβαίνοντας χτές στο κέντρο για τα Χριστουγεννιάτικα ψώνια μεταξύ άλλων πήρα και το Do Or Die των Καναδών Savage Steel. Πολύ ωραίο speed στο ύφος των πρώιμων Agent Steel. Θα έλεγα πώς αξίζει να ασχοληθεί κάποιος μαζί τους.

Ο πιο “πάρτα” φετινός δίσκος μαζί με το Phantom Limb. Τα σπάει ολα.

Και μενα μου αρεσε . Αν και το ονομα της μπαντας ειναι λιγο @#!!#$ . :!:

Το περσινο Χελλφεστ βασικα ηταν ανετα στα 3 καλυτερα φεστιβαλ της Ευρωπης… απο θεμα billing…

Οχι λιγο…ειναι για τον πεοντα τελειως το ονομα τους…ειδικα με τα γεγονοτα με τα τσουναμι κτλ!!Αλλα…

Αααααααυτο θα πει [SIZE=“2”]ΘΡΑΣ[/SIZE]:!:

Βιντεοκλιπ αξιας ελληνικης μπαντας. Τσεκαρετε ε.

Τσεκάραμε και τα σπάει! Suicidal Angels ρε!

Thrash :bounce: :bounce: :vibrate:

Αουα!!!this pure thrash 8O :bounce: Οι τυποι τα σπανε και σε μολις 6 τραγουδια σε στελνουν κανονικα.

Edit : Εκανα ενα ψαξιμο και βρηκα οτι οι κυριοι υπαρχουν απο το 98 και εχουν αλλο ενα αλμπουμ
και επισης 4 ΕΡ & 6 split!

http://www.classicthrash.com/
Ενα πολυ ωραιο site.Περιεχει το καλυτερο ειδος του μετσαλ και μονο αυτο.Κοιταξτε το εχει μπολικο
υλικο και αρκετες μπαντες.Εχει και τις ελλειψεις του αλλα δεν πειραζει.

Παναγιωτη οι Tourniquet ειναι φοβεροι!Aυριο παω να τσιμπησω το Where Moth And Rust Destroy με 7
ευρωπουλακια :stuck_out_tongue:
Αυτο το μελωδικο στυλακι που εχουν και οι παρα πολλες καλες ιδεες με εχουν συνεπαρει!

Ναι αυτοί είναι ωραίοι… Εχω το Bloodthirsty Humanity που ειναι αρκετά καλό. Ηταν και opening act στους Kreator/Celtic Frost φέτος.

απίθανο δισκάκι. το είχα αγοράσει το 97 - 98 αν θυμάμαι καλά που είχε βγει και είχα μείνει γιατί οι τύποι ήταν στην κυριολεξία πεθαμένοι και ξεχασμένοι από το 87. Βέβαια το πρώτο τους είναι το αγαπημένο μου. Να πω ότι στο κομμάτι The Roman Song υπάρχει το πιο πορωτικό κλεμμένο από Slayer ριφφ, αλλά ρε γμτ το κάνουν τόσο επιτυχημένα που το “συγχωρείς”…

never to be seen again…

ωραία πράγματα. καλό banging στο live με kreator.

το site είναι αρκετά καλό, αλλά ο τυπάς σε πολλές κλασσικές κυκλοφορίες βγάζει το φτυάρι και ρίχνει άπλετο χώμα. Παλιότερα είχε και βαθμολογίες αλλά τώρα από ότι είδα τις έχει βγάλει… μάλλον τον είχαν ζαλίσει με e mails για το εν λόγω θάψιμο. :lol: :lol: Γενικά πάντως έχει μπόλικο πράμα.

Όσο για tourniquet επένδυσε άφοβα!

Λοιπον παμε για ενα μινι αφιερωμα στην μπαντα που μαζι με καποιες αλλες θυμησαν στους
μεταλλαδες πισω εκει το 1998 οτι υπαρχει και ενα ειδος που λεγεται thrash.Σκεφτειτε μονο τι
καναν ολες οι μεγαλες μπαντες του ειδους εκεινη την εποχη.Αναλογιστειτε ποσες μπαντες
επανασυνδεθηκαν μετα απο το 1998-2000.
Η μπαντα στην οποια αναφερομαι δεν ειναι αλλη απο τους The Haunted με το ιστορικο και
κλασικο(ναι ειναι κλασικο ηδη) ντεμπουτο τους το 1998.

Τhe Haunted - The Haunted

To ντεμπουτο της μπαντας μας εστειλε αδιαβαστους οσους ειχαμε την τυχη να το ακουσουμε οταν ειχε βγει.
Slayer επιρροες,ψυγματα απο At The Gates,2 κιθαριστες τελειοι με απιστευτα ριφ και εκπληκτικες συνθεσεις.
Ενας frontman οτι πρεπει για αυτη την μπαντα με τσαμπουκα και λιγη core-ιλα στα φωνητικα.Ο ντορος που
εγινε μετα μονο ως δικαιολογημενος κρινεται.Ολα μα ολα τα τραγουδια του δισκου ειναι δυναμιτες.

The Haunted - Made Me Do It

Mε αλλαγη προσωπων πισω απο τα ντραμς και τα φωνητικα 2 χρονια μετα οι Haunted επιστρεφουν με εναν
αξιο διαδοχο του ντεμπουτου τους.Με λιγη παραπανω μελωδια και με καποια αργα τραγουδια ο δισκος αν και
αρχικα ειναι αμφισβητηθει τελικα βρηκε την θεση του διπλα και λιγο πιο κατω απο το ντεμπουτο τους.