Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

ναι το Audiopain είναι πολύ καλό, αν και τίποτα πρωτότυπο. Πάντως γκρεμίζει γκρεμούς χαλαρά. Καλά ρε συ Eagleheart, από που το συμπέρανες για το hardcore?:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Βασικά από το όνομα της μπάντας και το εξώφυλλο σε πρώτη φάση. Σύν το ότι ο χρήστης που πρότεινε το άλμπουμ έχει πεί ότι θεωρεί το ιδίωμα νεκρό, η ψόφιο αν θέλεις. Συνεβαλε και το ότι είχα δεί το πόστ μέχρι το εξώφυλλο χωρίς να διαβάσω το επόμενο μέρος όπου εξηγούσε τι παίζει η μπάντα.

χαχαχαχα
θεικο!!!

μεχρι τωρα ειχαμε
γκρεμιζει σπιτια,φουρνους,πολυκατοικιες

τωρα προστεθηκανε και οι γκρεμοι!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Eπισης για οποιον ενδιαφερεται διερευσε το νεο Paradox.
Audiopain δεν κανουν καμια σοβαρη πρωτοτυπια αλλα οταν
με το που ξεκιναει ο δισκος σε πιανει μια επιθυμια για headbanging κατι
καλο συμβαινει.

Επισης να προσθεσω οτι στην Limited Edition του συγκεκριμενου δισκου των Audiopain…θα περιεχοντε Chicken Bones οπως διαβασα απο γνωστη σελιδα!!:lol:

Πού στη τελική αυτό είναι το νόημα της μουσικής. Τουλάχιστον για μένα…

θατς ραητ μαη φελοου μεταλχεντ.θρασ και ξυλο.

Στη προκειμένη περίπτωση είναι αυτό, αλλά γενικά μιλούσα για τα συναισθήματα πού σου δημιουργεί η μουσική άσχετα αν περιέχει καινοτομίες η όχι.

Ναι ρε παιδι μου σε καταλαβα. :slight_smile:

:smiley: :smiley:

Ξεθάβω…

[CENTER]Reckless Tide - Repent Or Seal your Fate (2005)

[/CENTER]

Τους ανακάλυψα πέρσυ. Οι τύποι είναι Γερμανοί. Έχουν δύο τραγουδιστές, έναν που τραγουδά τα κάφρικα και έναν πιο μελωδικό, κάτι που μου χτυπά πολύ ωραία στο τύμπανο του αυτιού μου. Τα κιθαριστικά μέρη παίζονται από γυναίκα που τα σπάει! Στο μουσικό κομμάτι τώρα. Πρόκειται για το ντεμπούτο τους και η μουσική κατεύθυνση είναι σύγχρονο thrash. Θα έλεγα ότι οι Kreator του Violent Revolution συναντάνε τους Cyclone Temple του I Hate Therefore I Am και βάλτε και λίγο από Annihilator meets Metal Church και φτιάχνετε τις βασικές επιρροές της μπάντας. Το συγκρότημα έχει συνεργαστεί με την Sabina από Holy Moses και με τον Jeff Waters από Annihilator. Γενικά έπαθα πλάκα με το ντεμπούτο τους γιατί καταφέρνουν να συνδυαζούν το μοντέρνο με ένα early nineties / τέλη 80’ς φίλτρο. Το δεύτερο άλμπουμ τους είναι πιο straightforward thrash, εκεί οι επιρροές από Annihilator ήταν ακόμα πιο εμφανείς, αλλά δεν με κόλλησε τόσο όσο το πρώτο. Είδωμεν… θα δείξει το μελλόν σε ποια κατεύθυνση θα κινηθούν. Νομίζω ότι είναι μία πολλά υποσχόμενη μπάντα.
[CENTER]
[/CENTER]

Oι Suicidal Angels είναι πολύ δυνατό χαρτί όσο αφορά την ελληνική thrash σκηνή. Eπειτα από κάποια demos, ένα full length (Bloodthirsty Humanity) κ ένα EP (Armies of Hell) πέρισυ κυκλοφόρησαν αυτό τον πολύ δυνατό δίσκο ο οποίος μου φέρνει στο νου Kreator ημερών Terrible Certainty, Extreme Aggression, Coma of Souls. Πέρισυ είχαν κάνει πολύ ωραία εμφάνιση ως support στους Kreator στο Gagarin. Αν έλειπε και το συγκρότημα πού επαιξε στο ενδιάμεσο, η ζωή μου θα ήταν πολύ καλύτερη εκείνο το βράδυ, αλλά τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας! :stuck_out_tongue:
Αξίζει και με το παραπάνω να ασχοληθεί κανείς μαζί τους!

Ακόμα θυμάμαι τον Πετρόζα που είχε σκάσει με μπλουζάκι Suicidal Angels. Τα σπάνε. Εϊχα υποσχεθεί στον εαυτό μου να αγοράσω το cd τους, και το έχω καθυστερήσει.

Και γω το χω καθυστερήσει :frowning:

Και γαμώ τις στιγμές όταν βγήκε ο Πετρόζα με μπλούζα Suicidal Angels. Πράγμα πού δείχνει σε μένα ότι όσα χρόνια και να περάσουν δεν ξεχνάει ότι πέρασε κι αυτός από το underground. :wink:

Με μπλουζάκι Suicidal είχε βγει και ο Kam Lee όταν ήρθαν οι Massacre. 8)

Κυκλοφορησε το νεο Exciter…για να δουμε την επιστροφη των Καναδων μετα απο αρκετα χρονια…

xmmm… πέραν των δύο πρώτων άλμπουμς τους, και του πολύ καλού dark command που βγηκε το 97 δεν έχω ακούσει κάτι άλλο από αυτούς. Για να δούμε! Δεν το ξερα ότι ετοιμάζανε νέο άλμπουμ.

Ιδου και το εξωφυλλο!!!

Τελευταια καθημερινα παντως μια φορα θα ακουσω αυτο το δισκο…τον γουσταρω καργα!Απο τα κρυμμενα διαμαντακια του 2007…

ελα ρε Άκη, πέστα!!!

ρε ακούω καινούριο αίμα που βράζει:

Warbringer - War Without End ( 2008 )

[CENTER][/CENTER]

το έχω ακούσει μία φορά μόλις. Είναι το ντεμπούτο των Αμερικάνων σε παραγωγή Metoyer (Dark Angel, DRI, Slayer κλπ). Οι τύποι παίζουν ωμό bay area. Τώρα περιοδεύουν με Exodus και πριν λίγο καιρό με Prong. Τους πρωθεί η Century Media μια χαρά δλδ. Όχι ότι δεν το αξίζουν δλδ. Έχουν εμφανιστεί και στην συλλογή Thrashing like a maniac με τα υπόλοιπα νεα συγκροτήματα όπως Municipal Waste, Dekapitator, Fueled By Fire κλπ. Ρίξτε μια αυτιά: