Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

Επειδή η επανάληψη είναι η μητέρα της μάθησης και λοιπά…

Το βίντεο του Sound The Alarm των Anacrusis, ενός εκ των δύο πιο αδικημένων metal γκρουπς:

Ρε γμτ δεν είναι δυνατόν να μην γνωρίζει περισσότερος κόσμος το συγκεκριμένο γκρουπ. :frowning:

Παραθέτω το συγκεκριμένο κλιπ, γιατί ο user που το ανέβασε είναι ο ίδιος ο Ken Nardi (τραγουδιστής / κιθαρίστας), και έχει αρκετό πράμα στο account του. Έχει πλάκα και η τωρινή φώτο του.

γαμαει το βιντεο του sound the alarm!!!

τι κομματαρα ειναι αυτη!!!
γενικα γαμαει ολος ο δισκος!!!

ον τοπικ

εχει ακουσει κανεις του τεξανους Arcane??

αυτο το αλμπουμ βγαλανε το 1990 και ενα ep ακομα

τσεκ δεμ αουτ

για φιλους παλιου προγκρεσιβοθρας!

δεν τους ξέρω κάν τους από πάνω. Ι γουίλ τσεκ δεμ αόυτ δεν!

Συγγνώμη δηλαδή αλλά τι περιμένατε από το Texas? Χωρίς πλάκα ετοιμαζόμουν να βάλω σαν πρόταση το Destination Unknown της “δύσκολης” wild rags, όχι ότι τα demos και το Ambiguity πηγαίνουν πίσω αλλά λέμε…

:metal:

θυμίζουν ωραία φλοτσαμ και τζέτσαμ που αγαπάμε! nice!

Aνέβηκε και άλλο πράγμα από τον τραγουδιστή των Αnacrusis στο youtube.

Live Milwaukee Metalfest 1993:

Driven

Sound The Alarm

Terrified

Release (video clip)

ουαου!!!

αραγε εχει βαλει ποτε κανενα απο αυτα τα βιντεο ο χακος??
μπας και τους μαθει παραπανω κοσμος???

απορια

ο cheffboy ειναι ο ken nardi?!?!?!
αν ναι, εχει γινει αγνωριστος!!!

πέστα ρε σίγκναλ.

ναι ναι αυτός είναι, διαπιστωμένο γιατί του είχα στείλει e mail και μου το είπε!!!

Παιδιά είναι πολλά τα posts! Δεν είδα αν κάποιος πρότεινε XENTRIX, “For whose advantage?”.

Το “For Whose Advantage?” είναι ωραία κυκλοφορία, και σίγουρα καλύτερη του ντεμπούτου τους. Πάντως ενώ είναι καλοί παίχτες, νομίζω ότι γενικά χώλαιναν στον τομέα έμπνευση και συνεπώς δεν με είχαν κερδίσει ιδαίτερα ποτέ. Εκτός από το πρώτο κομμάτι του δίσκου που είναι αρκετά καλό, στην Β πλευρά υπάρχουν κάποιοι ωραίοι thrashers, οπως το Black Embrace.

Οι Xentrix είναι gay thrash! Προτίμησε Seventh Angel, Detritus ή Toranaga από Αγγλικό thrash!

ε καλά όχι και gay thrash. τι σημαίνει αυτό? με αυτή την λογική, gay thrash ήταν και οι testament των πρώτων δίσκων και οι Metallica, και οι Overkill και μπλα μπλα μπλα… Αφού αυτή τη σχολή ακολουθησαν. είπαμε, δεν ήταν κάτι σούπερ ντούπερ, αλλά τουλάχιστον ήταν καλοί παίχτες. Σε βρισκω υπερβολικό. Άσε που μόνο και μόνο και το EP Ghostbusters να είχαν βγάλει, πάλι θα ήταν respect μπάντα για την διασκευή στην κομματάρα.

Όσο για τον καλύτερο θρας δίσκο εξ αγγλίας η απάντηση σε μένα είναι μία: Reanimator - Condemned To Eternity.

Υπερβολικός? 100 παλιούς Thrashαδες άμα ρωτήσεις οι 90 θα σου το πούνε gay και οι 10 mainstream :lol:
Στις λέξεις κολλάς? Είναι “κάτι” σαν thrash :smiley:
Που κολλάνε οι Metallica k Overkill? Καμία σχέση!

Καλό το συγκεκριμένο από Reanimator.:wink:

Και αμα ρωτησεις αλλους 100
θα σου πουν οι 50 οτι γαμαγανε
και οι αλλοι 50 οτι ειναι οκ

Οι Usurper την κάνουν τη δουλειά τους ακόμα και τώρα. Κρίμα που το διαλύσανε. Τέτοιο album όπως το Twilight Dominion σε 3-5 χρονάκια πάλι (να κλείσει 10ετία :smiley: )

Επιτέλους το Carnivore Mothermouth από Obliveon είναι στα χέρια μου. Πρέπει να είναι 9άρι στάνταρ και ας μην το έχω ακούσει! Fuckin’ YEAH!

Λοιπόν, πριν κάτι μέρες, βρήκα θαμένο σε tape σε κάτι κούτες, αυτο το album…
Έπαθα σοκ !! Εκτος οτι θυμήθηκα πολλά, διοτι αυτο το album ειναι του 1987, δεν πάβει να είναι τρομέρο,τεχνική thrash-σια, speed-ια. Οποιός δεν το ξέρει να το ακούσει όχι τώρα, ΤΩΡΑ !!!

[CENTER]Whiplash - Ticket to Mayhem

[/CENTER]

stefakar δεν τους ξέρω τους τύπους που λες θα τσεκάρω.

έτσι ρε mike stan! Αγαπάμε Whiplash (τους είχαμε αναφέρει και παλιότερα). Βρες και το Insult To Injury που είναι το επόμενο του τίκετ, που είναι κάπως αδικημένο άλμπουμ. Joe Cangelosi στα δραμς και έτσι.

(έδιτ): ένα πουλάκι μου είπε ότι σχεδιάζουν επανασύνδεση και έχουν αρχίσει ήδη τις πρόβες…

Καλοί οι Whiplash στα νιάτα τους!!

Δεν θυμάμαι να έχουν αναφερθεί αυτοί εδώ οι Ολλανδοί :

Osiris (Hol) - Futurity And Human Depressions

Κυκλοφόρησε από την Shark το 1991 και αποτελεί απαραίτητη αγορά για τους φίλους του τεχνικού thrash!

Τα demo τους είναι επίσης πολύ καλά, αλλά ακριβά για αγορά…

Δυστυχώς δεν είναι τόσο καλό τελικά. Παίζει μέλλον στα riffs αλλά το περίμενα πολύ πιο χωμένο. Προσπάθησαν να το κάνουν υπερβολικά προσιτό γμτ. Μένει να ακούσω Burnt by the sun και Car bomb τώρα!