Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

Δεν μ ακους αλλιως θα τους ειχες μαθει νωριτερα :wink: :stuck_out_tongue:

Γι’αυτό εδώ:

[B][SIZE=“3”]Leeway - Born to Expire[/SIZE][/B]

έχει ειπωθεί κάτι; Δεν βρήκα τίποτα πάντως.

Thrash, crossover, hardcore… όλα μέσα!

Anthrax, Nuclear Assault, Cro Mags, D.R.I, Suicidal Tendencies μπερδεύονται σ’αυτόν τον δίσκο.
ΑΛΛΑ, εδώ έχουμε να κάνουμε με καθαρή (όσο χρειάζεται) παραγωγή, κιθάρες που παίζουν τα πάντα και όχι 2-3 ακκόρντα, ντράμς με συνεχείς εναλλαγές, κομμάτια κατα βάση 2.30-3.00 λεπτών και όχι 0.30-1.00 λεπτών και μια “οσμή” από Voivod ορισμένες στιγμές (τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται).

Αυτός ο δίσκος είναι ισάξιος με ότι έχουν βγάλει όλα τα μεγάλα ονόματα του crossover και ίσως και οι Anthrax… (προσωπική γνώμη πάντα)

Για κοπιάστε:



Προσφατα μιλαγα με εναν φιλο μου για τους απο πανω… Δεν τα εχω ακουσει ολα τα αλμπουμ τους - 4 εχουνε, παρα μονο τα 2 πρωτα.

ΤΟ Βοrn to Expire, ουσιαστικα προκειται για γαματα ΝYHC με αρκετα μεταλ στοιχεια!
Το δευτερο (Desperate measures) ξεφευγει λιγο απο αυτο το στυλακι και μπλεκει περισσοτερα στυλ μεσα… κααατι σαν suicidal tendencies μεσαιας περιοδου, καααπως :stuck_out_tongue:
Το προτιμω απο το expire, αλλα και τα δυο αλμπουμ ειναι πολυ καλα

Γενικα σαν μπαντα μου ειναι αρκετα συμπαθεις, αλλα δε μπορω να πω οτι ειναι κι απο τις αγαπημενες μου crossover μπαντες.

Οι [B]Condor [/B]είναι Νορβηγοί και δεν έχουν καν logo ακόμα.

Το demo τους [B][I]Facing Τhe First Winter[/I][/B] αναμένεται σύντομαι και λογικά θα περιέχει κομμάτια που μπορείτε να ακούσετε στο MySpace τους (με μέτρια παραγωγή προφανώς) και τα οποία θα σας φέρουν στο μυαλό [B]Aura Noir[/B], [B]Autopsy [/B]σαπίλα αλλά και πρόσφατους [B]Darkthrone [/B](χωρίς τα παραδοσιακά heavy metal στοιχεία).

http://www.myspace.com/condornorway

χωνουν ασχημα τα παλικαρια! τερμα ανθραξ \μ/

Δεν είδα πουθενά κάποια αναφορά γι’αυτούς.
Άγγλοι που δημιουργήθηκαν το 1984 και κυκλοφόρησαν 2 άλμπουμς

[B][SIZE=“2”]Blood Money - Red, Raw and Bleeding [/SIZE][/B] 1986

[B][SIZE=“2”]Blood Money - Battlescarred [/SIZE][/B] 1987

Τελείως παλιομοδίτικο και βρώμικο thrash/speed που θυμίζει τους Venom (κυρίως), Motorhead, Warfare, Bulldozer, το Show No Mercy, το πρώτο Bathory, το Kill 'em All, speedaριστές NWOBHM μπάντες όπως Tank και Raven, και Discharge.
Δεν υπάρχουν εισαγωγές, ούτε μεγάλα και περίπλοκα κομμάτια. Μόνο γρήγορο, ωμό και [B]βρώμικο[/B] thrash.-

Δείγμα δωρεάν:





πρωτη ολοκληρωμενη ακροαση σημερα του Think This απο TOXIK…ενθουσιασμενος,και ειναι ισως ο καλυτερος δισκος του ειδους που εχω ακουσει…καρδουλες

Νταξει τα παραλες!!! Εχουν βγει πολυ καλυτερα αλμπουμ techno-thrash απο αυτο. Ακου και το πρωτο πολλοι το θεωρουν καλυτερο απο το think this.

Nevertheless ομως και τα 2 αυτα αλμπουμ των Toxik ειναι εξαιρετα δειγματα
ποιοτικοτατου techno-thrash !
Και εμενα ισως να μ’αρεσει λιγο παραπανω το ντεμπουτο αλλα και το think this
δεν παει πισω.

Επειδή κάνω search και δε μου βγάζει κάτι σχεδόν τίποτα, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, απλά άκουσα το [B]Open Hostility[/B] από [B]Razor[/B] και έχω πάθει την πλάκα μου.
Γαμάτα ριφφ, διπλομποτιές όπου πρέπει και φωνή αλητεία, τι άλλο να ζητήσει κανείς? :stuck_out_tongue:

Να ακουσεις τους Razor με τον κανονικο τραγουδιστη τον Sheepdog. Εκει ειναι αλητεια πραγματι τα φωνητικα.
Ξεκινας με Armed and Dangerous, μετα Χecutioner’s song, μετα Evil Invaders!!! :wink:

edit: Εννοειται και το avatar μου

Σήμερα το άκουγα το Armed and Dangerous, και όντως έχεις δίκιο για τα φωνητικά 8)

Ποση πωρωση ειναι οι Razor ομως. Αλητεια και τιποτε αλλο!

Λιωνω καθε φορα που το ακουω… Fast and loud - ετσι πρεπει

Oπως λεει και στο Thrashdance,

We spit on those who choose to pose, WE THRASH WITH ALL THE REST

Quoted For Truth ! Παρα πολυ πορωτικη μπαντα !

ρε γαμώτο γιατι να είναι η μονη θρας μπάντα που μου χτυπά ασχημα,δεν μπορώ να την ακούσω ρε γμτ.Δεν ξέρω γιατι αυτοι και οι τεσταμεντ…

Απο aura noir εχουμε κανα νέο?δισκο?

Οι Razor είναι τρελή αλητεία ειδικά τα βίντεο του Evil Invaders και του Shotgun Justice. Α επίσης το Fast And Loud που πόσταρε ο cynic είναι κάβλα!:D:D

Παιδες, τα φωτα σας! Θελω προτεινομενους δισκους απο Destruction (ντροπη μου ναι) και Heathen! :smiley:

απο destruction - eternal devastation - infernal overkill…

Destruction OLA μεχρι και το Release from agony… Οσο πανε γινοντουσαν και πιο τεχνικοι, το πρωτο ειναι το ξυλοκοπημα το ιδιο, το καλυτερο αλμπουμ τους για μενα.

Heathen τα δυο πρωτα ειναι τρομερα στο Bay Area υφος, ειδικα το Victims of Deception. To τελευταιο ειναι πολυ καλο επισης, αλλοι εδω μεσα το αποθεωνουν, εγω οχι τοσο αλλα δεν παυει να ειναι παρα πολυ καλο :wink:

απο destruction μην πάρεις το πρώτο άλμουμ αλλα το ΕP τους.για αρχή…