Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

Το ακουσα το αλμπουμ μολις το ποσταρες, αλλα δε με συγκινησε ιδιαιτερα… Δηλαδη οκ, καλο ειναι, αλλα δε μου εκανε κλικ να το ξανακουσω. Μπραβο παντως που το ποσταρες γτ δεν παιζει ιδιαιτερη κινητικοτητα στο θρεντ.
Παντως, δεν νομιζω whiplash (ειδικα) και deathrow - infernal majesty, να θεωρουνται δευτεροκλασατα. ντροπη

Αμπαλος.
;p

Ενταξει, δεν ειναι γνωστα κι ευρεως αποδεκτα οπως κατι Bonded By Blood. Γι’ αυτο πεταω το ‘‘και-καλα’’ απο διπλα. Και για μενα, ας πουμε, οι Infernal Majesty, λογω του πρωτου δισκου και μονο πατανε κατω το μισο Θρας, αλλα αυτα ειναι γουστα κι αποψεις, αυτες οι μπαντες δεν εγιναν ποτε μεγαλες κι ουτε προκειται να γινουν…

Edit: Το αποπανω παντως θεωρειται αρκετα κλασσικη κυκλοφορια, πολλα απ οσα λεω δεν ειναι δικα μου λογια, δηλαδη. Αν πετυχει κανεις το βινυλιο, το ψαχνω σα διαολος, παρεπιπτοντως.

Αngmar δεν το γνώριζα το άλμπουμ που πρότεινες, τώρα μόλις είδα βασικά και το ποστ σου και βάσει των λεγομένων σου με ψήνει να τσεκάρω.

Κυκλοφόρησε νέο άλμπουμ των [B]Project: Failing Flesh[/B] (πριν κανα μήνα λέει). Τίτλος:

Count Back From Ten

όσοι θυμούνται, τους έχω αποθεώσει στο παρελθόν σε αυτό το θρεντ. Πρόκειται για την μπάντα του Forrest (πρώην τραγουδιστή των [B]Voivod[/B] - των industrial Voivod!). Είμαι στις πρώτες ακροάσεις και λιώνω. Περισσότερα εν καιρώ. Έχει και διασκευή στους [B]Prong [/B]τι να λέμε τώρα - θεοθέουλες!

Οι Project: Failing Flesh φαινονται πολυ καλοι! καλοι φαινονται και οι funeral nation αλλα ενα κλικ πιο κατω. ολα αυτα με ακουσματα τραγουδιων σε myspace κτλ…

καινούργιο κομμάτι Anacrusis ρε μ#$νια!!!

Αυτά είναι !!! Το ακούω και μετά πάω να ξεθάψω το ‘‘Suffering Hour’’…

Το νέο το άκουσα 9 φορές απανωτά χαχα! Ξέθαψε ό,τι μπορείς - τα πάντα σπέρνουν. Από το στυλ του νεου κομματιου, καλύτερα να ξεθάψεις το Screams and Whispers πάντως! :wink:

Ωραίο κομμάτι, μου φαίνεται θα πέσει λιώσιμο!:lol: Οι ANACRUSIS είναι από τις παλιές μου αγάπες και δεν περίμενα να ακούσω κάτι καινούργιο από αυτούς ξανά…

Απ’ ό,τι πρόσεξα, ο Nardy έκανε το εξής ποστ:

Lots of new songs…a new album, maybe.

Αυτά είναι… το κομμάτι έχει λιώσει, είναι τέλειο λέμε. Θυμίζει το μελωδικά ψυχρό feeling του Screams and Whispers. Άμα βγει νέο άλμπουμ, μου μυρίζει δισκάρα.

Έχεις δίκιο και εμένα μου θυμίζει ‘‘Sceams & Whispers’’, πολύ καλό κομμάτι!! Τώρα αύτα που λέει για νέο άλμπουμ,μακάρι !!!:smiley:

Υποτίθεται ότι το μπλέ τελείωσε και το πράσινο υπήρχε από το site της Heavy Artillery αλλά χλωμό το βλέπω, πολύ ακριβό το βινύλιο πάντως, το μαύρο 22$ και σχεδόν άλλα 20 για μεταφορικά, είπαμε γαμάνε αλλά όχι και έτσι ρε παίδες, αράξτε λίγο, είναι και limited 300 copies το μαύρο, καληνύχτα, άλλες 200 τα έγχρωμα που μάλλον σε κανένα ebay θα τα βρείς μόνο πλέον. CD ρε δε γαμιέται, οι τύποι πάντως παίζουν καταπληκτικά, έχω χαζέψει όλη μέρα, ώρες ώρες ζείς μοναδικές στιγμές ακούγοντας το άλμπουμ, τόσα χρόνια φούρναρης τέτοιο πράγμα λίγες φορές το πετυχαίνεις.

Σκεφτόμουν να ρωτήσω κανέναν αν γουστάρει παραγγελία αλλά και 2 copies να πάρουμε τα μεταφορικά πάλι τα ίδια βγαίνουν, δε γλιτώνεις και τίποτα. Στην καλύτερη να το βρείς από κανένα μεταλλάδικο εδώ ελλάδα 25 - 30 ευρά, αν είσαι τυχερός και βρείς κανένα ψαγμένο που παίρνει από σωστό distributor.

το γαμ(^&νο το βινύλιο το θέλω και εγω…οποιος βρει κατι ας το πει …
τωρα σε cd οποιος θελει και δεν το εχει βρει του δινω και λινκ απο ελληνικο δισκοπωλείο

θα τσεκαρω συντομοτατα τους ρωσους που ειπες ειδικα αν λες οτι μοιζουν στους μικρους θεους!

ΠΑΙΔΙΑ: δεν γαμαει μονο το black future αλλα εξισου ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ DEMOLITION, με οχι τοσο καλη παραγωγη αλλα με εξαιρετικα τραγουδια. τα 2 παρακατω εχουν πει οτι θα τα επανηχογραφησουν για το νεο αλμπουμ! παρτε γευση. κρυβουν τρελη ποιοτητα και αυτα, δωστε ακροασεις!


(επικο το ιντρο του επομενου με τις συνεχομενες εναλλαγες!)

για δωσε, το θελω αμεσα! :lol:

ΕΝΤΙΤ: τσεκαρα ASPID και γαμανε ασχημα και αυτοι. αυτο ειναι θρας ρε πουστη μου! θα τ ακουσω ολοκληρωμενα αμεσα!!!

Τα πρώτα δείγματα απ’τη νέα μπάντα του [B]Steve ‘Zetro’ Souza[/B], τους [B]Hatriot[/B], βγήκαν στη φόρα.

Γαμώ ονοματάκι και logo [SPOILER][/SPOILER]
[U]Weapons Of Class Destruction[/U]

[U]The Fear Within[/U]

[U]The Mechanics Of Annihilation[/U]

Εναλλακτικά και στο [U]facebook[/U] της μπάντας.

Κι επειδή παντού υπάρχει (τουλάχιστον) ένας Έλληνας,

Members:

Steve ‘Zetro’ Souza - Vocals
Drew Gage - Guitars
[B]Kosta Varvatakis - Guitars[/B]
Cody Souza (Zetro’s son) - Bass
Alex Bent - Drums

[SPOILER][/SPOILER]

Το Globicidle (που δεν έχει ζμπρωχτεί ακόμα) είναι το τέταρτο κομμάτι από το demo, με το οποίο demo ψάχνουν εταιρεία. Άιντε να δούμε :smiley:

^^ απο τα κομματια που εβαλες,θα πω οτι τα φωνητικα γαμάν,εντελως gang χαχα γαμτα ομως,γαμιστερα ριφφς και ηχος της κιθαρας…αλλα τα ντραμς ειναι για τον πεο,δεν μαρεσει ουτε ετσι οπως ακουγονται αλλα ουτε ετσι οπως παίζονται…ολο '‘μπότες’'ακουω και οχι το κλασσικο τουπα τουπα

θα το τσιμπίσω ομως 8)

[B]Artillery - My Blood[/B]

Κυκλοφορεί 29 Μαρτίου αλλά έχει leakάρει.
Πρώτα λεπτά ακρόασης του δίσκου αρκετά ενθαρρυντικά.

Έχει και τίτλο τραγουδιού Thrasher \m/

Το προηγουμενο Artillery ηταν απογοητευση, να δουμε αυτο τωρα…

δεν θυμαμαι ή δεν τα εχω δει να τα λεμε ξανα αλλα…
1.sextrash κανεις ? τους βραζιλιανους …
2.καμια μπαντα 80ς-90ς ελληνικη πέρα απο flames και epidemic ?

Για το δευτερο ψαξου Acetic Voice :wink:

an psahneis olokliromeno disko apo ekeines tis epohes tha einai diskolo na vris otidipote.an tin paleueis me ton tote eiho apo ta tote demos tis epohis eho 3-4 na sou proteino.akou an vreis pouthena tous Salonikious ‘‘Destructive Aggression’’ kai to proto demo tous ‘‘The Darkest Truth’’.itan axiologi douleia