Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

Ολοκαίνουριο 7" από τα φίλους και καλύτερους θρασο-κροσόβερους εν ελλάδι, faithreat, εκεί έξω. Τουμπάνο.

7" με 8 κομμάτια. Ελπίζω να συμπεραίνετε για τί διάρκειες μιλάμε.

Τίτλος: [B]THRASING WITH THE STARS[/B]:!:

χαχαχαχ ναι ρε φειθρετ! πηγαινα σχολειο μαζι με τον μπασιστα τους! :stuck_out_tongue:
αντε να δουμε τι βγαλανε :slight_smile:

oι Γερμανοι Iron Angel το ετος 1985 εβγαλαν αυτο το αξιοπρεπες θρας δισκακι

Kατι παραπανω απο αξιοπρεπες θα ελεγα εγω. Γαματο χυμα αλητικο γερμανικο speed/thrash.
Tσεκαρε και το επομενο winds of war, οχι τοσο καλο ομως

Τελικά δεν είχε και τόσο άδικο o alex για Nekromantheon, καταπληκτικό το αλμπουμάκι, απλά πράγματα θέλουμε, thrashodeath δοσμένο με μοναδικό oldschool feeling, ατμόσφαιρα Show No Mercy και Hell Awaits μου θύμισε χωρίς να έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με Slayer, πώς κατάφεραν και έβαλαν μαζί τόσα είδη classic thrash και death τα παληκάρια είναι αξιοσημείωτο, τρελό κοπάνημα ο δίσκος και αν αξίζει να ακούσεις κάποια άλμπουμ αυτό είναι ένα από αυτά. Όσοι ψάχνουν κάτι καινούργιο που δεν έχει ξανάκουστει θα πρέπει να μπούν στην μηχανή του χρόνου που δεν υπάρχει, να πάνε στο 2050 και αφού ακούσουν καινούργια πράγματα να μας πούν τι παίζει από νέο ήχο στο metal.

Ο δίσκος τελειώνει με μια αυτιά, χωρίς να το πάρεις χαμπάρι, γαμώ!!

μακαρι να ειναι οπως τα λες! παντα υπαρχει χωρος για λιγη παραπανω ποιοτητα!

[B]Violentor - Violentor[/B]

Ντεμπούτο των Ιταλών Violentor.
Το πρώτο πράγμα που έρχεται στο μυαλό ακούγοντας τον δίσκο, είναι Sodom!
Οι Ιταλοί φαίνεται να λατρεύουν τους Γερμανούς όπως και τους Venom.
Σε όλα αυτά βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο και ο ήχος του (παραμορφωμένου) μπάσου που είναι αρκετά μπροστά στην παραγωγή και προσωπικά δε με χαλάει καθόλου.
Old school thrash λοιπόν με πρώτη ύλη τους Sodom και τους Venom και γενικά thrash με punk/rock n roll feeling.
Δεν θα αλλάξει τον κόσμο, δεν θα αλλάξει το thrash, αλλά μαζί με μπύρες είναι ότι πρέπει!



γαματοι! :thumbup:
εχουν λιγο βενομ, πανκ και το πρωτο κομματι απο τα δειγματα μου θυμιζει και λιγο σλευερ

ναι αλλά δν ποσταρες εξώφυλλο … :stuck_out_tongue:

Ε ναι μωρέ, όλα τα καλά της τότε περιόδου 8)

Βασικά μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει και κάτι φετινό που να με συγκίνησε, γι’αυτο και είπα να το αναφέρω :-s

edit: ΤΙ ΕΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!!!

Δάκρυσα με το εξώφυλλο.

ημουν σιγουρος για τετοιο στιλ εξωφυλλο :stuck_out_tongue:

σιγουρα δεν ειναι και τπτ το εντυπωσιακο, αλλα οπως ειπες, ενα αξιοπρεπες background για μπυρες. ρε, θυμιζουν πολυ τους (επισης ιταλους αν δεν κανω λαθος) Children of Technology. λες να παιζει κανενα μελος ? χμμμ βαριεμαι να το ψαξω :stuck_out_tongue:

καποιος απο δω ανεφερε Nekromantheon…πολυ καλοι ! αλλα…μαν…ΔΕΝ φτανουν τους VEKTOR !!! xaxaxaxa ο κολλημενος 8)

Ναι κι εγώ νομίζω Ιταλοί είναι οι Children Of Technology αλλά δεν ξέρω για κοινά μέλη κλπ.
Τίμιο thrash \m/ :stuck_out_tongue:
Ε μιάς και δε νομίζω να γίνει κάποιο μεγάλο μπαμ φέτος είπα να πώ και για τους Ιταλούς.
Μπορεί σε μένα π.χ. να φαίνονται απλά καλοί αλλά κάποιος άλλος μπορεί να γουστάρει άπειρα ξέρω γω!

Πάντως άλλη φάση οι Nekromantheon, άλλη φάση οι Vektor.
Χρειάζονται και οι δύο.
Γαμάνε και οι δύο \m/

Καποιος να μας δειξει το εξωφυλλο Faithreat γιατι δεν το βρισκω με μια γρηγορη αναζητηση.

[B][SIZE=“2”]Violent Force- Malevolent assault of tomorrow
[/SIZE][/B]

Γερμανικο θρας που σημαινει εγγυηση. Στα χναρια Sodom και Destruction

http://www.youtube.com/watch?v=yMoVBEwQDpY

που κολλαει αυτο τωρα ??? σορυ, αλλα νομιζα οτι το θρεντ ειναι μονο για καινουριες κυκλοφοριες.
γιαυτο το μαγικο δισκακι τωρα…απλα τα πραγματα…ΓΑΜΑΕΙ ! για μενα με εναν μονο δισκο (κ καποια ντεμο) κατεβαζουν τα βρακια στην μιση γερμανικη σκηνη του τοτε… τι λυσσαλεα ριφς ειναι αυτα… τι τσατιλα φωνη… τι καμμενοι (ωραιοι καμμενοι ομως!) στιχοι… τι γαματη (για 80ς) παραγωγη ειναι αυτη… πραγματικα κρυμμενο διαμαντι… highlights : Sign of Evil, Soulbursting (ονομα και πραγμα), Vengeance and Venom (αααααααααααααααργκ!!) ε βασικα γαμησε τα, ολος ο δισκος ειναι χαιλαιτ…παω να παρω μια μπυρα… πωωωωωωωωωωω

DESTRUCTED YOUTH…DESTRUCTED LIFE… DRINKS AND DRINKS MAKE ME FLY !
BUT I’M IMMORTAL, I’LL SURVIVE…ZOMBIES NEVER DIE !!!
8)8)8):D:D:D

Εχμ, ίσως! Αν πάρεις απ’την αρχή το θρεντ θα δείς ΠΟΛΥ πράμα, και παλιό πράμα. Απλά αν γράφαμε για ό,τι thrash δίσκο μας αρέσει θα είχε πέσει ο server :lol: :stuck_out_tongue:

Τελικά δεν το πιστέυω μόνο εγώ αυτό ε:!:
Violent Force λατρείες!

Εντωμεταξύ, Iron Angel πιο πριν, Violent Force τώρα, well done Μαριάννα 8)

ΑΜΕ ! εχουμε και λεμε : (με προσωπικη σειρα προτιμησης)

Despise - State of Brutality demo 93 tape
Death Courier - 1 demo kai 1 album (to demo einai kalytero IMO)
Danger Cross - 2 demo tapes (1 demo + 1 prova)
Deceptor - 1 demo
Acetic Voice - 2-3 demos tapes
Piranha - καμποσα demos + 1 EP vinyl
Insane - 1 EP 7 inch vinyl
Condemnation - 1 demo + 1 EP vinyl
επισης η παρωδια των Epidemic, οι EPIDERMIC !! 2 demo tapes - πολυ γελιο!

επισης πληθωρα συγκροτηματων που δεν εγιναν κ τοσο “ονομα” οπως Deadly Core, Verdict, Mortal Pain, Execution, Hateborn, Vomit, Spider Kickers, κλπ κλπ κλπ… ΨΑΞΟΥ !! :slight_smile:

τι σου ηταν τα Β.Π. καποτε… απο αυτα που αναφερω τα μισα συγκροτηματα αναφερουν διευθυνση επικοινωνιας Αγ. Παρασκευη, Χαλανδρι, Ηρακλειο, Χολαργο… πως ημασταν κ πως γιναμε… μενω Βριλησσια και την προλαβα λιγο αυτην την αλλαγη

επισης ψαχνω ΧΡΟΝΙΑ to demo των CRYPTIC FORCE του 1991, οποιος το εχει τον fucking πλιζαρω να μου στειλει ΠΜ !! θενξ!

Πρεπει να χε ξαναανφερθει το Violent Force, δε γινεται αλλιως. Απο τα αγπαημενα μου αλμπουμ οχι μονο της γερμανικης σκηνης αλλα και γενικα… Αλητεια μονο!!!

PRudish girls in disco fashion, enjoy peace dont like any aggression