Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

[B]SACRIFICE- SOLDIERS OF MISFORTUNE[/B]

samples:
http://www.youtube.com/watch?v=La9k8bEvXqQ

http://www.youtube.com/watch?v=xp5AC4jMUL4

^^^ δισκαρα, αν και προτιμω το Forward to Termination, θεωρω οτι εκει βρηκαν ακριβως τον ηχο τους. το πρωτο παραηταν slayer (αν και πολυ γαμηστερο κ αυτο, μην λεμε και μλκιες)… και σε αυτο εδω εχουν χασει λιγο απο την επιθετικοτητα τους, εχει πιο ωριμες συνθεσεις, χωρις να ειναι κακο αυτο. γενικα και τα 4 ειναι προσκυνημα… για το τελευταιο το εχω ακουσει πολυ λιγο κ δεν εχω ακομα αποψη.

μπραβο ρε Μαριαννα 8)

ΚΟΜΜΑΤΙ - ΜΑΣΤΡΟΥΡΑ

και μια all time classic Κομματαρα

Kαι το τελευταιο μ αρεσε αρκετα εμενα!! Απο τα λιγα αλμπουμ επανενωσης που αξιζουν

ενα απο τα κρυμμενα διαμαντια του γερμανικου power/speed/thrash metal, με 2-3 ντεμο μονο, χωρις κυκλοφοριες, αλλα αν γουσταρεις Helloween, Running Wild, Blind Guardian (ολοι αυτοι στις πολυ πρωιμες φασεις τους ε!), δεν μπορει…θα κανεις τατουαζ τους XANDRIL !! o ηχος ειναι γαμησετα αλλα ντεμο ειναι τι περιμενεις…

2 κομματακια απο το θεικο ντεμο The Vision του 87 :


και αλλο ενα απο ντεμο/προβα του 85 :

αφου το φορουμ εχει θρασαδες, γιατι πανε απατα τετοια τοπικ ?..

επομενη δισκαρα :

[B]http://www.youtube.com/watch?v=KAa6fSQ0ITo[/B]

“in my cell, i’m waiting for your test
what hidden laws make you better than the rest ?!”

κλασικος δισκος, θεικοι στιχοι, ριφοκαταιγιδες, δεν σου αφηνει και πολλα περιθωρια… :slight_smile:

Φοβερος δισκος τον οποιο τον ανακαλυψα τυχαια πριν λιγες μερες

πραγματι δισκαρα το Violent by nature :yes:

πολυ καλη νεα κυκλοφορια επισης το [B]Boundless [/B]των [B]Assaulter [/B](αποτελουνται απο πρωην μελη των Destroyer 666 και των Razor of occam).

To morbid saint ειναι δισκαρα και δυναμιτες απο τους λιγους

Αλλα violent by nature ειναι τεραστια λατρεια!! Πολυ πολυ αγαπημενο συγκροτημα οι Atrophy

μεγαλη αγαπη οι Atrophy, προσωπικα τους θεωρω μεγαλη μπαντα του ειδους, θα επρεπε να ειχαν περισοτερη αναγνωριση!

αμαααααν παλι αυτο το αθλιο εξωφυλλο μπροστα μου :stuck_out_tongue: ψιλο-αντιγραφη του Eddie των Maiden, σε πιο αιμοβορα εκδοση. αλλα το αλμπουμ των Morbid Saint ειναι πραγματικα απανωτες σφαλιαρες…

Damien…νταξει… λυσσασμενο…δεν ειναι Thrash Metal αυτο, νομιζω του ταιριαζει καλυτερα το Hate Metal ! ζορικο κομματι, ριφφοθυελλα…

Γαμάτοι δίσκοι αυτοί που προτείνατε από Atrophy, Morbid Saint:!:
Το Assaulter το έχω στα υπόψιν για τσεκάρισμα σύντομα.

Thrash Metal μου ειχαν πει… γενικα οι Νορβηγοι φημιζονται για το black metal τους και το καψιμο εκκλησιων, γιαυτο κ οταν επεσε τουτο δω στα χερια μου πριν καμποσα χρονια, περιμενα αντε να ειναι κανενας πολυ μετριος κουτσο-thrash δισκος… ποοοοοοσο λαθος ημουν…SPEED METAL OF THE HIGHEST ORDER !! και αποτι μολις ειδα εβγαλαν και καινουριο αλμπουμ !! :smiley:

through the skies comes an OMEN… and the owl is howling…a sign… of deaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATH ! κολαση ρε !

δεν το ξερα το αποπανω… Πολυ γαματο κομματι!!! Τσεκαρουμε οπωσδηποτε

αξιζουν, χαιρομαι που γουσταρες!

δισκάρα όπως και το lost tapes που έχει το ακυκλοφόρητο υλικό τους

Blessed Death - Destined for Extinction

Aμερικανοι, στο πρωτο αλμπουμ τους Kill or be Killed παιζουν speed της σχολης των Exciter, σ αυτο εδω βαζουν ακομα περισσοτερο thrash slayer-Ιλες και δε συμμαζευεται. Κυριο χαρακτηριστικο τα φωνητικα που δν ξερω ποιος θα την παλεψει, καθε λιγο τσιριδα. Στηριζει κι ο Fenriz!!!

συμφωνω απολυτως ! τρομερα εΡΙΦια εκει μεσα…

ωραια μπαντα ! τιποτα groundbreaking, τιμιο και ωραιο 80ς Θρας, ομορφο και καλοχτενισμενο!. αυτες οι γαμημενες τσιριδες να μην υπηρχαν, τα χαλανε ολα ! ποτε δεν μπορεσα να τις συνηθισω!

μιας και αναφερθηκαν οι exciter, προτεινετε τιποτα παρομοιο

Εεεε παρομοιους ακριβως εγω δεν μπορω να βρω… Γενικα speed πραγματα - τωρα μην αρχισει κουβεντα για heavy/speed/thrash.

Raven, Agent Steel, το πρωτο Razor, Tank, τα πρωτα Running Wild, Savage Grace, Abattoir, Destructor…
Στηριζουμε και γερμανικο speed/thrash SDI, Risk, Iron Angel κτλ

θα τα εχω υπ οψην8)

ΑCID SPEECH- CORROSIVE RIOT

βραζιλιανοι με ενα ντεμο και ενα σπλιτ στο ενεργητικο τους. το ακουσα σημερα και ανατιναχθηκα

:smiley:
υ.γ. αυτες οι crunchy κιθαρες ποσο γαμανε