Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

^^^ δεν μπορω να πω οτι με τρελανε, συμπαθητικο. Γ-Α-Μ-Α-Τ-Ο μπλακο/ντεθο/ΘΡΑΣ παιζουν οι…
[SIZE=“4”][B]
CRUEL FORCE !
[/B][/SIZE]

back to basics! παρτε δυο ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ !

Leather And Metal : http://www.youtube.com/watch?v=DxBv-Fyvqj4

Queen of Heresy : http://www.youtube.com/watch?v=ntJ4vfFwJ4E&feature=related

[B]Rattlehead - Step Inside For The Slaughter[/B]

Με ένα search που έκανα δεν είδα καμιά αναφορά σε αυτούς. Καλά όχι πως χάσαμε και καμία τεράστια μπάντα :stuck_out_tongue: αλλά μιας και τους πέτυχα κατα λάθος στο youtube πριν λίγες μέρες (ναι ήταν το όνομα που με τράβηξε) και μου φάνηκαν σχετικά συμπαθείς είπα να γράψω 2 κουβέντες.
Είναι από το Αμέρικα τα παλικάρια έχουν 3 άλμπουμ και τούτο εδώ είναι το δεύτερο τους που βγήκε το 2008. Το εξώφυλλο ξεγελάει πάντως αφού ούτε δεν έχουν είναι τόσο ακραίοι όπως ίσως υποθέσουν μερικοί βλέποντας τα κομμένα κεφάλι στο ψυγείο.
Heavy metal-ιζον thrash metal με βασική επιρροή (μαντέψτε ποιους) τους… Megadeth (:p). Αν και βασικά είναι επηρεασμένοι από όλο το heavy metal της προηγούμενης δεκαετίας. Πρωτοτυπία καμιά ριφ όλα ξεσηκωμένα από κάπου αλλά δύσκολα θα χαλάσει αυτό κάποιον. Το άλμπουμ ακούγεται νεράκι απλά δεν μένει σχεδόν τίποτα μετά.

http://www.metal-archives.com/bands/Rattlehead/18486

Δείγμα από το άλμπουμ

http://www.youtube.com/watch?v=mpWuRtDpIx0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ZpqnNHQktKU&feature=related

Κανα 2 κομμάτια που άκουσα από το 3ο άλμπουμ τους μου φάνηκαν κάπως πιο στραμμένα προς hardcore καταστάσεις.

καλουτσικοι οι αποπανω. ελα να πιασουμε κατι πιο κλασικο, γιατι αλλιως βαριεστε μου φαινεται :p:)

αυτους τους βρωμιαρηδες τους γουσταρει κανενας ??

στην ακρως ντροπιαστικη περιπτωση που δεν εχεις ακουσει :

ταχυτητες, αλητιες, μελωδια, και πολυ βρωμια απο τους ιταλους Motorhead… προσκυναμε ταπεινα

EDIT : AAAAAAAAAA RE BULLDOZER ! http://www.youtube.com/watch?v=TaqaCbFEIL4 PARTA!!

δεν ξερω αν το εχει ποσταρει κανεις πιο πριν αλλα …αυτοι ειναι οι ΚΑΤ

Πολωνικο thrash/speed με λιγα black στοιχεια

οι bulldozer παραπάνω,απο το λιγο που εχω ακουσει γαμανε το συμπαν

τουτο δω το έχει ακούσει κανεις ? 8)

[B][I][U]The Law-Distorted Anthems from the Suburbs[/U][/I][/B]

δειτε στίχους ρε :smiley:

[SPOILER]
Nothing cant’ be more complicated
The formula of that solo and lead
Making riffs will blow your heads off
Popping licks that will tear you apart
The urges buried deep within us
Crouch to wonder if uses to mosh
The glorius metal and metal is the law
And hell is breaking loose

Chorus:
Thrash, Thrash, Thrash
We do it for the thril, thrill, thrill
We’re forcing you to mosh, mosh, mosh
Tonight and to death

With the torch we are searching for answers
We found the truth in loud guitars
With help from our ancestors
We’re heading for the stars

We took a hint from San Francisco
We took a ride to NYC
Any influence to complete us
From Exodus to S.O.D

Chorus

“Thrashin trough my mind
Forcing you to mosh”

We continue with the legacy
We gonna kill them all
To raining blood among the living
The fabolous disaster

We took a hint from San Francisco
We took a ride to NYC
Any influence to complete us
From Exodus to S.O.D

[/SPOILER]

αυτο το τραγουδι το ειχα ακουσει στο get thrashed αν θυμαμαι καλα και ειχα παθει:D

Κι εγω και δεν μπορουσα να βρω ποιο ητανε (οχι οτι εψαξα και πολυ) και μολις ειδα στιχους καταλαβα αμεσως :stuck_out_tongue:

ετσι ακριβως. ειχα πιασει κατι exodus και s.o.d.:stuck_out_tongue:

[SIZE=“5”]στα απατα το θρεντ…ντροπη!

ΕΛΑ ΚΑΙ ΠΕΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΣΦΑΓΗ !!
[/SIZE]

κλασσικά πράγματα :drunk:

εισ’ ωραιος ! τους ειχες δει το 2009 ?

μπα… ήταν “ξηγημένο” το live και δεν μας έπαιρνε :wink: (εδώ σνομπάραμε ολοκληρους Sodom για τον ίδιο λόγο)

ποσεστ μπαη εβουλ λεμε :smiley: …αυτες ειναι θρας παραγωγες ,στο διαλο

ωπα ! αφου τοτε δεν ηξερε κανενας! ρε, ηξερες και δεν μιλαγες ??

Ουτε εγω ημουν, αλλα δεν ειχα ακουσει καλα λογια. Και onslaught μου παν οτι δε ητανε οπως επρεπε.
Moνο Exumer πρεπει να σπειρανε αλλα πεφτανε πανω στους Γενια του Χαους και αναγκαστικα τους εχασα.

Και ναι τοτε δε ειχε γινει γνωστο…

oi Onslaught ηταν αντικειμενικα μετριοι πιστευω. οι Necronomicon δυστυχως ενω ειχαν αρκετο κοσμο, και ειχαν αυτο που ελειπε απο τους υπολοιπους (Exumer κλπ), δηλαδη το ΝΕΥΡΟ, ηταν πολυ καλοι δηλαδη παικτικα, δυστυχως ειχαν μαπα σετλιστ. παιξαν ΜΟΝΟ απο τα 2 τελευταια τους αλμπουμ, αγνοωντας τα 4 πρωτα, εκτος απο 2 κομματια μονο, τα Magic Forest και Possessed by Evil. δυστυχως τιποτα αλλο. Ντροπη… ουτε Death Toll, ουτε Apocalyptic Nightmare, ουτε Darkland ουτε τπτ… πολυ κριμα. αλλα στα 2 παλια που παιξανε, εγινε απο τους πιο απιστευτους κυκλους που εχω δει… καμια 100αρα ατομα μεσα στο πιτ, σκισμενες μπλουζες, ανοιγμενες μυτες, 5-6 ατομα στειτζνταιβινγκ ταυτοχρονα, ΧΑΟΣ ! ωραια σκηνικα… αλλα συνολικα, μονο σε 2 κομματια απο τα 20+ που παιξανε εγινε ετσι. οποτε μαπα το καρπουζι… ιστορικο λαιβ για μενα προσωπικα Α. γιατι ειχα μεγαλο αχτι να τους δω, εστω κ αν απογοητευτηκα αρκετα, και Β. γιατι παιξαμε κ εμεις με την μπαντα μοας σαπορτ, κ ηταν πολυ γαματα. πρωτο λαιβ, ωραιες εποχες! :slight_smile:

Exumer παιξαν αρκετα μετρια εδω, αλλα τον Οκτωβριο που τους ειχα δει Γερμανια, ενω περιμενα τα ιδια κ χειροτερα, ηταν μεγαλη θετικη εκπληξη, γιατι ανεβηκαν στην σκηνη και ΜΑΣ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ! πολυ καλο λαιβ!

Καλα εγω δε πηγα σ αυτες τις συναυλιες, γιατι ειχα μαθει απο τoυς exumer οτι ειναι απαραδεκτος ο χωρος - μηδεν ηχος κτλ. Οπως και να χει εν τελει δεν το χω μετανιωσει που δεν πηγα σ ατα τα ξηγεικα λαιβ, οπως μετανιωσα αργοτερα για Flotsam and Jetsam…

ναι ρε μαν, αλλα σκεψου οτι πριν σκασει η ειδηση δεν ηξερε κανενας τιποτα γιαυτο… αρα ουσιαστικα δεν πηγες γιαυτο…
ηχο πανως δεν ειχε ο χωρος συμφωνω…

flotsam γιατι ? ωραιο λαιβακι ηταν. και δεν ηταν “ξηγημενο”

Δεν με καταλαβες.
Λεω οτι δεν πηγα επειδη μου παν οτι ηταν χαλια ηχος και μερος, γι αυτο…
Κι οτι εν τελει δε μετανιωσα λογω της αποδοσης των συγκροτηματων :wink:

Flotsam λεω οτι μετανιωσα απιστευτα που δεν πηγα!! Αλλα ειχε παιξει κοκομπλοκο εκεινη την μερα

αααα καταλαβα. καλο λαιβακι. αλλα οχι ΤΟΣΟ καλο οσο αυτο που εδωσν οι Μεγαλοι DEATH ANGEL !! ΜΑς σκισανε…