Speed/Thrash Metal κυκλοφορίες

:respect:

Και εγώ το είχα πάρει το 2003 φθινόπωρο ωομίζω ή 3 ή 5 ευρώ από το Rock City Της ξάνθης.

Ε να λοιπόν ένα τόπικ που μας έλειπε, για να αφήσουμε το άλλο με τις hardcore/deathcore/death κυκλοφορίες στην ησυχία του. Σας ακούω. :smiley:

Αυτό δε μας κάνει?

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=3992&page=18&highlight=rasmussen

ΟΧΙ…

ΜΟΥΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ…:stuck_out_tongue:

Αυτο ειναι σκετο Thrash το αλλο ειναι περιπλοκο και με μπερδευει!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol:

To απόλυτο THRASH METAL album όλων των εποχών (προσωπικά πάντα)…

Sorry Slayer αλλά…

Μπράβο ρε νοήμονες! Έχει πολύ μεγάλη σχέση το topic Technical Speed/Thrash Metal με το Thrash Metal κυκλοφορίες και προτάσεις. Συγχαρητήρια!

To πρότεινα στις δισκάρες και δεν έχω κανένα πρόβλημα να το γράψω και εδώ.

Mekong Delta - Lurking Fear

Ρε αν γίνεται τουλάχιστον να μεταφερθεί στις κυκλοφορίες το τόπικ (έτσι ή με άλλη ονομασία) γιατί εδώ με τα παιχνιδάκια κλπ θα θαφτεί. :please:

λιγότερη ειρωνία δε βλάπτει… Το τόπικ υπήρχε ήδη είτε σου αρέσει είτε όχι και μέχρι στιγμής δε βλέπω να προτείνετε και τόσους πολλούς καινούργιους δίσκους για να δικαιολογεί τη μετάβαση στις κυκλοφορίες. Απέδειξε μας λάθος και μη γκρινιάζεις τόσο… (μόνο ο Sharuman έχει προτείνει νέο δίσκο, ούτε εσύ δεν έχεις προτείνει κάτι καλά καλά)

Έντιτ: να κοπούν και οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί. Το ότι είμαστε mods δε σημαίνει ότι πρέπει να τους ανεχόμαστε… Λίγη ευγένεια δε βλάπτει…

edit2: όχι άλλο off topic εδώ μέσα. Θα διαγραφεί ό,τι δεν αφορά Trash/Technical Speed κυκλοφορίες και μαζί θα διαγραφεί και το υπόλοιπο σπαμ…

Scariot - Momentum Shift (2007)

Είναι μία μπάντα που υπάρχει από το 97 και έχει δημιουργηθεί από έναν τύπο που έκανε σεσσιονάς κιθαρίστας στους Satyricon. Παίζουν ένα είδος progressive thrash αναμεμειγμένο με δόσεις από tranditional metal. Ο τραγουδιστής θυμίζει λίγο τον τυπά από τους Nevermore, κάτι που εγώ το θεωρώ το μόνο μειονέκτημα τους, αλλά είμαι σίγουρος ότι άλλοι θα το εκτιμήσουν. Συγκριτικά με τα παλιότερα τους άλμπουμ, εδώ έχουν ανέβει οι ταχύτητες και γενικώς πρόκειται μια κυκλοφορία περισσότερο thrash, παρά traditional μεταλ ( κάτι που δεν ίσχυε στα παλιότερα τους δλδ ). Ο δίσκος είναι γεμάτος από γρήγορους και στάκατους thrashers, αλλά δεν λείπουν και τα πιο πολύπλοκα ατμοσφαιρικά/σκοτεινά σημεία. Στα συν του δίσκου η διασκευή στο symbolic των Death. Αντε και σας αφήνω το καλύτερο για το τέλος… Ένας βασικός λόγος που υπάρχει εδώ αυτή η πρόταση είναι ότι από την πρώτες νότες του ριφφ του πρώτου κομματιού θα ακούσετε έναν ιδιαίτερο τρόπο βιασμού των χορδών του μπάσου… Ο κύριος Steve Di Giorgio σας λέει κάτι φαντάζομαι!!! Άντε, και στις υγιείες μας λοιπόν!

:-k :-k Χμ ενδιαφεροντα πραγματα.Αυτος ο di giorgio σε ποσους δισκους εχει συμμετασχει ?
Off-topic : Πανο τους γερμανους stahltrager με τον ελληνα τραγουδιστη τους ηξερες ?
Ειχα ακουσει ενα τραγουδι σε μια συλλογη του Invader.Thrash-αδες ηταν 8)

Sacred Reich - Ignorance

Δισκάρα απλά. Αγοράζετε/κατεβάζετε χωρίς δεύτερη σκέψη. :wink:

Έλα ρε. Ωραίος. Εγώ αυτούς τους ήξερα λόγω του drummer ATOMIC (παλιάς καραβάνας της Γερμανικής thrash σκηνής), αλλά δυστυχώς δεν έχω κάτι από αυτούς. Δεν το ήξερα για τον Έλληνα τραγουδιστή. Πάλι καλά που μου τους θύμισες. Θα τους ξαναψάξω.

Εχουμε προνοήσει φίλτατε…(Αν και το American Way είναι καλύτερο…)

:wink: 8)

Atomic Steif 8)
Το τραγουδι που σου λεω ειχε και ελληνικα μεσα 8O .Αν βρεις τιποτα στειλε μου κανα μηνυματακι.

Mηπως πηρε κανεις το box set των megadeth να μας πει τιμη?Η αλλιως καποιος που να ξερει τιμη πανω κατω?

Megace - Inner War ( 1999 )

Progressive thrash από την thrash - ο - μαμά Γερμανία! Αν μία μείξη των Depressive Age, Metallica, Watchtower με γυναικεία φωνητικά - ala Lita Ford - σας ακούγεται ενδιαφέρουσα τότε χωθείτε ασυζητητί. Σε σημεία ακούγονται πιο ροκ, πιο μελωδικοί, αλλού πιο speedatoi και γενικώς υπαρχούν αρκετές εναλλαγές στο όλο mood του δίσκου. Α! να μην ξεχάσω να αναφέρω την α π ί σ τ ε υ τ η διασκευή στο Syncronicity I των Police! Έχουν βγάλει και έναν ακόμα δίσκο το 1991, αλλά δεν τον έχω ακούσει, και μιας τον έψαχνα στο νετ αυτή την στιγμή, είπα να αναφέρω την συγκεκριμένη δισκάρα.

εχει δικιο, ο ζαφ ηταν προκλητικος.

βεβαια δημητρη το θεμα ειναι οτι τα σχετικα τοπικς ηταν διασκορπισμενα σε τρεις ενοτητες του φορουμ. εγω πχ καποιες φορες δεν ειχα γραψει σε αυτο επειδη μια ωρα το ψαχνα στις κυκλοφοριες. οποτε μιας και μεταφερθηκε, βαλε και αυτο στις κυκλοφοριες πλιζ:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4205&page=11&highlight=post+punk

και κανε τον τιτλο “Goth Rock / Electro Goth / Post-Punk / Darkwave Κυκλοφοριες / Μπαντες” και ειμαστε μια χαρα. αυτα ειναι τα ειδη που εχουν αναφερθει στο θρεντ.

αν τα εχουμε ολα μαζεμενα θα ειναι πολυ πιο βολικο για τους χρηστες, και για το ιδιο το τοπικ να προχωρησει :wink:

Overkill - The Years of Decay

Φυλαχτείτε.