Spice vs. JB

Θα υπάρξει καινούριο…?:-k

δε ξερω πως εχουν εξελιχθει τα πραματα, αλλα θυμαμαι πριν κανα χρονο οτι κατι συζητιοταν.

Μακάρι.Κρίμα τέτοια μπαντάρα…

(Συγκρίνοντας μόνο από τη δουλειά τους στους Beggars, γιατί δεν τους έχω ακούσει σε άλλες μπάντες)

Μέχρι να βγει δίσκος που θα λιώσω τόσο πολύ όσο το Ad Astra, ψηφίζω Spice.

Ον τοπικ ψηφισα Σπαις.Ωραια τα λεει στο αρχικο ποστ ο Red Rum,εχει να κανει καθαρα με τι εχει να σου προσφερει ο καθε τραγουδιστης.

Εχω συνδεσει τους Beggars με τον Spice και την δισκαρα ad astra οποτε η ψηφος μου παει εκει…

spice γιατι ετσι μας αρεσει!!!

spice …καθαρα υποκειμενικα κριτηρια (με τρελαινει η φωνη του)

(και εχει βγαλει και ενα ad astra:D)

Έχοντας ακούσει μόνο τις δουλειές του καθένα στους Beggars, προτιμώ Spice για αυτό το τρελό κέφι που σου 'βγαζε όταν τραγούδαγε. Ακόμα θυμάμαι πώς μου είχε πέσει το σαγόνι στο πάτωμα όταν είχα πρωτοακούσει αυτό το γαμημένο ‘‘Come on, winter, feed me with your darkness…’’ πριν πολλά- πολλά χρόνια… Έγραφε και στιχάρες ο άτιμος.

Αλλά και ο J.B. μια χαρά τα πήγε στο ‘‘On fire’’, το ‘‘Demons’’ δεν το έχω τσεκάρει ακόμα. Γρέτζα η φωνή του, heavy metal, αλλά όχι τόσο χαρακτηριστική όσο του Spice.

Χωρίς να είναι το μόνο κριτήριο, δείτε κι αυτό:

Έκαστος στο είδος του…

Spice γιατί έχει μουσάκλα, γιατί γράφει καλύτερους στίχους και γιατί συνέδεσε το όνομα του με την καλύτερη περίοδο των Spiritual Beggars.

Ψάξε πρόσφατες φωτό. Χάνει για πλάκα απ’ τον JB εδώ (μόνο).