Spiderman 3

ετοιμαζομαι να την δω εντος των ημερων. οι δυο προηγούμενες ειναι για μενα μακραν απο τις καλυτερες μεταφορες κομικ στην μεγάλη οθόνη. τα σχολια σε σποιλερς απο οσους θελουν να πουν σκηνες.

μονο και μονο το οτι εχει βενομ…πωπωπωππω…:smiley:

παντως, αρκετοι μου ειπαν οτι το 2 ηταν καλυτερο. θα παω και θα δω…και θα κρινω μονος μου…

Εχει Venom και Sandman. Αν και δεν ημουν ποτε πολυ του κομικ(στον συγκεκριμενο “χαρακτηρα”)…
Περισσοτερο κοιταω τα εφε και την δραση σε αυτες τις ταινιες.
Μαλλον θα παω να την δω αυριο. Εχω ακουσει αρκετα αρνητικα σχολια για την ταινια(δυστυχως)…
Η πρωτη προσωπικα μ’αρεσε παρα πολυ, η δευτερη μετρια θα ελεγα.

μια απο τα ιδια ειμαι για τις δυο πρωτες. η δευτερη βασικα ηταν καλη. η πρωτη κορυφαία.

εχει και γκομπλιν ε!:stuck_out_tongue: θεος μιλαμε!

Καλη φαση και πολυ μπλεξιμο…

εγω που την ειδα, οκ, Spiderman ειναι, λιγο πολυ ηξερα τι θα ειναι, αλλα δε ξερω γιατι μου φαινοντουσαν ολοι οι ηθοποιοι οτι ειχαν μια δοση καθυστερησης…αφου να φανταστειτε οποτε εκλαιγε ο Πητερ Παρκερ ολη η αιθουσα γελουσε…:lol: :lol: #-o

O spiderman είναι emooo:p Mα ελέος γιατι το κατάστρεψαν έτσι το κλείσιμο της τριλογίας. Κρίμα…:?

κι εγώ έχω ακούσει ότι το έκαναν πολύ μελό…

Για μένα είναι απαίσια και τo comic και οι 2 πρώτες ταινίες. Την τρίτη δεν σκοπεύω να την παρακολουθήσω.

#-o #-o :lightsabre: :lightsabre: :ban: ΤΩΡΑ

Το ειδα κι εγω. Λοιπον. Ακολουθει Full κριτικη…!:smiley:
Καταρχας ειχα παει σχεδον σιγουρη οτι θα απογοητευτω.
Κατι που συνεβη αλλα ευτυχως οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο οσο περιμενα.
Η ταινια στο πρωτο 20λεπτο ηταν για χασμουρητα, απλα κι ομορφα.

Απο εκει και περα ζωντανεψε λιγο χαρη στον αξιαγαπητο Thomas Haden Church(που ειχα λατρεψει στο “George of the Jungle” και στο “Sideways”) ως Sandman, και οι μαχες με αυτον και τον Spidey μου ξυπνησαν ευχαριστες αναμνησεις απο τα παιδικα χρονια που τον εβλεπα στο κινουμενο σχεδιο. Πιστευω ηταν πολυ καλος στον ρολο.

Μου αρεσε πολυ ο Black-Spidey αλλα σε καποια σημεια εκει που ψωνιζοταν και εγινε emo ,νομιζω το παρακαναν, σαν παρωδια εμοιαζε οπως δεν μου αρεσε επισης ολη αυτη η υπερβολικη ενασχοληση με την Μερι Τζειν, κατι ομως που δυστυχως ειχαν και τα προηγουμενα Spiderman. Εδω ακομα περισσοτερο. Μερικες απο αυτες τις σκηνες ηταν πολυ αργοσυρτες και εμοιαζαν απλα να υπαρχουν για να γεμιζουν τον χρονο…

Ο Topher Grace δεν μου αρεσε τοσο στον ρολο του Venom θα προτιμουσα καποιον λιγοτερο…πιτσιρικο.
O James Franco μ’αρεσε once again στον ρολο του αλλα στο τελος μου τα χαλασε το εγκαυμα και τελικα ο θανατος του…Οπως επισης και το ηλιθιο κλαμα του Πιτερ, ελεος.

Μπορω να πω οτι τα εφε και η δραση(οσο υπηρχε) ηταν εξαιρετικα σημεια της ταινιας αλλα δυστυχως…λιγα. Το σεναριο ηταν απλοικο μεχρι αηδιας κι αυτο δυστυχως οδηγησε μαλλον σε 2 επιλογες για να γεμισουν τον χρονο…ή να κανουν μια ταινια με φουλ δραση που ομως ισως εμοιαζε κουραστικη ή επρεπε να προσθεσουν μελο και χαζομαρες. Διαλεξαν το δευτερο. Εγω ως γνησια Χολιγουντιανοφιλη( :stuck_out_tongue: :oops: :oops: ) τρελαινομαι για εφε και μαχες οποτε θα προτιμουσα το πρωτο.

Θα το βαθμολογουσα με ενα 6 ή 7/10…

Υ.Γ.: Ο Spiderman ειναι ο καλυτερος χαρακτηρας της Marvel(για μενα) και θα μπορουσαν στο διαστημα που μεσολαβησε απο το 2ο(3 χρονια αν δεν κανω λαθος) να φτιαξουν κατι ανωτερο αυτου που ειδαμε…
Y.Γ.2: Γελασα με την ψυχη μου στην φαση με τα χαπια…:lol:

μάαααστα…μάααστα…:-k

Δεν έχω δει ποτέ ολόκληρη ταινία από comic DC ή Marvel και ούτε θέλω… Τα κόμιξ τα διάβαζα μικρός και ακόμα και σήμερα θα τα διάβαζα ευχάριστα, αν και δυστυχώς έχω να διαβάσω κόμικ περίπου 2 χρόνια!:frowning:

Ζω για τη στιγμή που θα γίνει το Έπος των Μεταβαρόνων ταινία!(για όσους το ξέρουν)

οντως θα εκανε πολυ καλη ταινια αυτο, κορυφαιο κομικ!