Το Spotify στην Ελλάδα

ερωτηση για τους τζαμπα χρήστες,
οταν δεν μπορεις να κανεις αναπαραγωγή κάποια κομμάτια είναι λόγω συνδρομής ή παίζει κάτι άλλο που δεν κατταλαβαίνω?

Δώσε λίγο context παραπάνω αν μπορείς. Γενικά μπορείς να παίξεις τα πάντα, απλώς με διαφημίσεις ενδιάμεσα.

Έχω premium, αλλά δεν νομίζω να άλλαξαν το πώς λειτουργεί (με διαφημίσεις δλδ) στη δωρεάν συνδρομή ή αν είχε γίνει κάποια αλλαγή θα το είχε πάρει το μάτι μου κάπου σα νέο. Δοκίμασες να παίξει κάτι άλλο και είχες πρόβλημα με τη συγκεκριμένη λίστα?

γενικα βλεπω σε πολλους καλλιτεχνες και μπάντες, ανοιγω πχ ενα αλμπουμ και τυχαίνει κάποια κομματια να μην μπορω καν να τα επιλεξω.
μιλαω παντα για χρηση απο pc.

Αυτό πιθανότατα είναι επειδή δεν είναι πια διαθέσιμο στο Spotify αν και μου φαίνεται περίεργο να είναι σε μεμονωμένα τραγούδια.

Θες να ποστάρεις ένα screenshot με κάτι που δε σου παίζει για να το τσεκαρω κι εγώ?

πχ καινουριο maneskin βλέπω 6 κομματια με την ενδειξη E μπροστά και δεν μπορώ να τα επιλεξω καν…δεν ξερω το παραδεχομαι ειμαι ασχετος με την φαση μπορει να κανω κατι πολυ λαθος…!

explicit content. Τσεκαρε τις ρυθμίσεις σου!

2 Likes

Αυτό είναι, στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να μην παίζει τα explicit songs, άλλαξε το και θα είσαι τζετ.

Επίσης μπορείς να ξεμαρκαρεις την επιλογή “show unplayable songs” για να μην αναρωτιέσαι στο μέλλον :yum:

2 Likes

πω ρε πουστη μ παλι ρεζιλι εγινα…
θενκς μάγκες…!

2 Likes

Από ερώτηση σε απάντηση σε 20’ χωρίς να ψάχνεις στο ίντερνετ, χωρίς να πληρώσεις ούτε σεντ, και θα ακούσεις το νέο άλμπουμ των Maneskin, αυτό εγώ το λέω μεγάλη νίκη

5 Likes

Αν και πληρωσες το τιμημα του οτι εκτεθηκες ανεπανορθωτα!

5 Likes

Κατι κανανε στο Spotify και αλλαξε η αρχικη σελιδα και δεν βολευει καθολου. Υπαρχει καποια ρυθμιση για να παει στο παλιο setting?

Για πόσταρε ένα screenshot, δε βλέπω κάποια αλλαγή εγώ

Βγαζει δισκους στη σειρα οι οποιοι εχουν και ηχο.
Οπως κανεις scroll προς τα κατω παιζει και μουσικη αναλογα με τον δισκο που βλεπεις

Stories UI παντού.
Τα “καλά” του product development.

2 Likes

Μονο εμενα ειναι ετσι; Πως αλλαζω αυτη την μαλακια;

Λίγο που έψαξα, έτσι θα γίνει σε όλους, απλώς σε κάποιους χρήστες πάνε πρώτα οι αλλαγές. Μάλλον δεν μπορεί να αλλαχτεί.

Αν το βάλεις στο offline mode, μάλλον θα αλλάξει αφού δε θα μπορεί να κάνει stream, αλλά θα ακούς μόνο κατεβασμένη μουσική.

1 Like

Το είδα το απόγευμα σε κινητό συναδέλφου που δικαίως γκρίνιαζε. Είδα το δικό μου, λέω “την έχω γλιτώσει”. Μάλλον όχι για πολύ. Θα φάνε πολύ κράξιμο στο σπετσοφάι (sic) με αυτή τη μλκ που έβαλαν, έμαθαν όλοι πλέον να βάζουν stories/reels και ο,τι αλλη παπαριά πουλαει σε μία πλατφόρμα και νομίζουν ότι θα πιασει και στην αλλη.

_

4 Likes

Εμενα αλλου ηταν το προβλημα μου σημερα και νευριασα με το Spotify. Το interface μου ειναι πληρως αδιαφορο, αφου κανω το κλικ στην λιστα, το βαζω να παιζει, και το παραταω. Δε με ενδιαφερει καθολου η εικονα του.

Μπηκα στο αυτοκινητο να παω να παρω εναν καφε και πρωινο απεξω γιατι εχω αδειαρα, και αντι να κανει απευθειας συνδεση με το αυτοκινητο μεσω Bluetooth, επαιζε ηχος απο το κινητο μου. Βεβαια οταν το τσεκαρα και το διπλοτσεκαρα, εδειχνε κανονικα οτι ειναι συνδεδεμενο με τα ηχεια του αυτοκινητου. Οταν βεβαια πατησα παυση και αναπαραγωγη με τα κουμπακια στο αυτοκινητο, ο ηχος απλα σταματουσε και ξεκινουσε στο κινητο. Κι ετσι δεν μπορεσα να ακουσω μουσικη στα 10 λεπτα που πηρε να παω να παρω αυτα που ηθελα και να γυρισω. Μικρο το κακο, αλλα ελπιζω να μην ειναι μονιμη μαλακια.

1 Like

Πόσα χρόνια το λές αυτό :stuck_out_tongue:

Ον τοπικ, νομίζω το έχω πάθει παλιότερα, το Spotify έχει ένα mode “Car thing”

τσεκαρε μην το έχεις ενεργοποιήσει και δίνει την έξοδο απ’ το απλικεσιο του αμαξιού