Το Spotify στην Ελλάδα

Elaborate please.

Κάπως έτσι

Χμ, δεν μπορω να το κανω replicate επειδη πιθανοτατα εχω αρκετα μεγαλη οθονη. Δειχνει ομως καλο με τις συντομευσεις απο αριστερα. Δεν ξερω το look ‘n’ feel βεβαια, αν δεν το εχω δοκιμασει.

Ακυρο, το εχω. Πρεπει να πατησεις στο Library για να μαζευτει αριστερα.

Στα αριστερά είναι το Library σου. Μα όλο το Library όμως.

Ετσι ηταν εδω και λιγο καιρο ρε. Πατα πανω του και θα κανει expand. Εκτος αν δεν το ειχες παρατηρησει και ειχες “μεινει” στα παλια.

Η σχέση μας με το Spotify προχώρησε στο επόμενο στάδιο και τώρα μου μιλάει χαχα😅
Ωραίες επιλογές το ΑΙ πάντως!

2 Likes

Σε μετράει για UK χρήστη ε?

1 Like

Για τη γλώσσα το λες; Ναι μάλλον - δεν έχω αλλάξει κάτι. Ελπιζω να μπορείς να αλλάζεις τη φωνή πάντως :neutral_face:

Όχι, έψαξα λίγο και είδα άρθρο πως από μέσα Μαϊου θα πάει σε UK/Ireland users αρχικά στην Ευρώπη, γι’αυτό

1 Like

Μια κι εδώ φαίνεται να ασχολείστε πολλοί, άνοιξα το spotify από το κινητό και δεν λειτουργεί το ίδιο καλά με το tablet. Δηλαδή δεν μου εμφανίζει όλα τα τραγούδια ενός άλμπουμ κι όταν κάνω αναζήτηση ενός τραγουδιού και το βάζω να παίξει, παίζει κάποιο άλλο από το ίδιο άλμπουμ. Μπορώ να κάνω κάτι για να το φτιάξω αυτό;

Τις προάλλες είχαμε αυτό, πήγαινε στα settings και ενεργοποίησε το να παίζει τραγούδια με explicit content.

Αν δεν είναι αυτό δώσε ένα παράδειγμα με κάνα screenshot

1 Like

Δεν είναι θέμα του να το φτιάξεις, όσο του ότι, ειδικά στη free version (τζάμπας ζει εδώ), έτσι λειτουργεί η εφαρμογή στο κινητό, πάντα με τυχαία επιλογή.

Το desktop app είναι αρκετά πιο βολικο και εύχρηστο ομολογουμένως.

3 Likes

Κατάλαβα. Απλά μου έκανε εντύπωση που στο tablet είναι ακριβώς όπως στο desktop ενώ στο κινητό δεν.

1 Like

Για όποιον ενδιαφέρεται

Πατώντας αυτή την επιλογή, μπορείς να ακούς και τα δικά σου (mp3 νομίζω μόνο, αλλά ψάξτε αν ενδιαφέρεστε και για άλλα φορμάτ) αρχεία στο Spotify. Με το που το πατήσεις στο εμφανίζει κατευθείαν στο local files και λογικά μπορείς να τα επεξεργάζεσαι ως τραγούδια που υπάρχουν στο spotofy by default (playlists, offline, κλπ, ίσως και share με άλλους?)

update Σίγουρα κάνει και συγχρονισμό με το pc app, δηλαδή τώρα ακούω από το pc το αρχείο που βρίσκεται στο κινητό. Λογικά θα γίνεται και το ανάποδο με κάποιον τρόπο (σίγουρα δλδ ο φάκελος των local files να είναι κάπου που τον βλέπει το Spotify στο pc) και θα μπορεί να συγχρονίζει και τα εκεί αρχεία με το κινητό, για όσους έχουν μουσική στο pc και βαριούνται να τα περνάνε στο κινητό

7 Likes

Αναθεματισμένο. Τρισκατάρατο. Όταν έχω 3000 τραγούδια στα Liked songs μου και πατάω το shuffle, εννοώ SHUFFLE FFS. Όχι την ίδια αλληλουχία 20 κομματιών που επέλεξες να παίξεις χθες, προχθές και πριν από ένα μήνα. Έχεις καταντήσει αηδία πια.

2 Likes

Έκανα μια αλλαγή στις ρυθμίσεις σήμερα και βελτιώθηκε πολύ σοβαρά ο ήχος του spotify, απενεργοποίησα την αυτόματη ρύθμιση έντασης! Πολύ πιο ισορροπημένος ήχος πλέον.

2 Likes

Βγήκε και το wrapped για το 2023

10 Likes



11 Likes

10 Likes

Πώς διάολο κοινοποιεί μόνο τις εικόνες και όχι όλο το βίντεο που είναι τεράστιο??