Το Spotify στην Ελλάδα

6 Likes

Yeap, seems about right

7 Likes

Κάψιμο φέτος.

8 Likes

ο μαν έπαιζε το Sirius πριν από κάθε μπιστηγμα.


η φάση είναι κανγιε

9 Likes

Ας παίξω και εγώ ο φασαιος να γελάσουμε.

Λογικά θα φταίει που ακούω περισσότερη μουσική σε φυσική μορφή και σε mp3 :clown_face:

4 Likes




8 Likes

@Alejandro.m και φαμιλι γενικως, που πληρωνω συνδρομη για να μπω στο γουατσαπ γκρουπ;




Ακουσα Ταλικα φετος λογω της συναυλιας, συμφωνοι. Αλλα αν το Lux Eterna ηταν το πιο πολυακουσμενο μου τραγουδι με 8 φορες, καταλαβαινετε οτι κατι παει εντελως λαθος με τα στατς του σπετσοφαι. Αμφιβαλλω ακομη και για την καταταξη των JP στην πενταδα μου, πρεπει να ακουσα περισσοτερο Parkway Drive κι από εφηβο μαθητη που τραγουδαει σε metalcore μπαντα του schoolwave.

Ισως επαιξε ρολο οτι υπνωτισα το σπετσοφαι και εβγαλε ο,τι να’ναι.



6 Likes

Mόλις το κέρδισες τιμής ένεκεν. Κάθε σου stream έκανε το Lars πλουσιότερο κατά $0.003, δε μας πάει η καρδιά να πάρουμε και συνδρομή.

Btw ξέρει κανείς αν μετράει μόνο τα στριμ ή και τα downloads; Γιατί και στη δική μου περίπτωση έβγαλε κάτι περίεργα. Πχ Brutus τους οποίους έλιωσα δεν τους είδα κάπου.

3 Likes

Δεν αστόχησε τελείως, ας πούμε ότι έπεσε μέσα με ποσοστά Αντετοκούνμπο από βολή: μάλλον μέσα, μπορεί και όχι. Όποιος έχει last.fm και πάει να δει την αντιστοίχιση θα καταλάβει. Πέρα από αυτό, αν δεν κάνω λάθος, όλα τα stats αφορούν όποια ακρόαση έχει γίνει έως 15/11. Αλλά και ως τότε, εμένα τα stats του last λένε άλλα. Τέλος πάντων, προφανώς έχουν ρίξει βάρος στο presentation και στο shareability. Επίσης γερνάω και γίνομαι γκρινιάρης.

1 Like

Επισης τραγουδι που αλλη εφαρμογη μου το εχει στο νουμερο 7 ολων των εποχων δεν υπαρχει καν στη λισυα με τα 100


Μιλάμε για πολύ ΤΡΟΜΟ φέτος!

2 Likes

Καλημέρα. Μέσα στις επόμενες μέρες θα ταξιδέψω οδικώς και σκέφτομαι να αφήσω στικάκια με mp3 εκτός και να κάνω συνδρομή στην πλατφόρμα για πρώτη φορά για να μπορώ να την παλέψω με την βαρετή διαδρομή.
Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
Σε συνδρομή αλλάζει καθόλου η ποιότητα του ήχου σε σχέση με το τζαμπέ;
Ποσά data περίπου θα ξοδεύω αν βάλω να ακούω σερί 5 ώρες μουσικής από το κινητό; Ρωτάω επειδή δεν έχω κάποιο πρόγραμμα με απεριόριστα…

Έχεις άλλη μια επιλογή στην ποιότητα (πολύ υψηλή, 320αρι αν θυμάμαι σωστά). Σε υψηλή ποιότητα οι πέντε ώρες θα βγουν κοντά στα 800 mb νομίζω, πάντως έχεις και τη δυνατότητα να τα κάνεις από πριν download στο κινητό, και νομίζω ότι αν τα συγκεκριμένα έχεις ακούσει ήδη σώζει ένα μέρος του δίσκου στη μνήμη που δεσμεύει στο κινητό σου το Spotify οπότε καταναλώνεις λιγότερα δεδομένα.

1 Like

Δεν θυμαμαι να πρεπει να τα εχεις ακουσει, νομιζω οτι τα κατεβαζεις απευθειας και αυτο ειναι. Βεβαια, τοτε θελει να εχεις αποθηκευτικο χωρο στο κινητο. Επισης, στις ρυθμισεις μπορεις να ορισεις εσυ την ποιοτητα του streaming, οποτε κι αυτο μπορει να σου σωσει δεδομενα αν τυχον χρειαστεις.

1 Like

Βάζεις spotify premium, φτιάχνεις μια playlist με τα τραγούδια που θες, την κάνεις download, βάζεις από τις ρυθμίσεις offline mode (εικόνα πάνω αριστερά → Settings → Playback → Offline mode) και ακούς μόνο τις downloaded playlists χωρίς να κάνεις streaming, ενώ έχεις κανονικά δεδομένα ανοιχτά.

Κόστος, όσο έχει η προσφορά που δίνει το spotify αυτή τη στιγμή και μετά αν δε σ’ αρέσει το ακυρώνεις. Ποιότητα είναι εξαιρετική, και πας και στις ρυθμίσεις να παίξεις με τις επιλογές ποιότητας όταν κάνεις download και streaming

1 Like

Και τρεχουν προσφορες, οπως π.χ. αυτη εδω: Spotify για 3 μηνες δωρεαν. Μετα ακυρωνεις και δεν πληρωνεις τπτ.

Αν εχεις ξανακανει opt in, βαλε αλλο email ή θα βρουμε καποια αλλη προσφορα.

1 Like

Παιδιά άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Αν κανείς download (δίσκο ή playlist) το έχεις στο κινητό σου, το ακούς οπότε θες, όσο θες είτε online είτε offline. Όταν τώρα απλά ακούσεις ένα δίσκο το Spotify αποθηκεύει μέρος του δίσκου (τί μέρος δεν έχω ιδέα) προσωρινά στο κινητό σου ώστε την επόμενη φορά που θα βάλεις να το ακούσεις να μη χρειαστεί να σου το streamαρει ολόκληρο (τώρα το ποσό προσωρινά είναι αυτό δεν ξέρω). Οπότε αν βάλεις να ακούσεις δίσκο που άκουσες πρόσφατα χρησιμοποιείς πολύ λιγότερα data, σε σχέση με δίσκο που ακούς πρώτη φορά.

1 Like

Εχεις δικιο, κασαρει τα τραγουδια. Δεν το ηξερα. Παρ’ ολα αυτα, τα πιο πανω ηταν εναλλακτικες προτασεις που μπορει να βοηθησουν.

2 Likes

Εχει πεσει το desktop εδω κ ποση ωρα - ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΓΡΑΦΕΙΟ.

2 Likes

Α εμενα μια χαρα μου δουλευει :stuck_out_tongue:
Και ειμαι σε διακοπες :stuck_out_tongue:

1 Like