Staind

Αξιζουν ενα θρεντ μιας κι εχουν καποια πολυ καλα singles(οπως right here,outside,so far away κλπ)οπως κι εναν πολυ καλο καινουριο δισκο(Illusion of Progress).Ποια η γνωμη σας λοιπον γι’αυτους?

Ξέχασες κι αυτό http://www.youtube.com/watch?v=Q4ZmTz3wIPc !!
Μόνο συτά τα 4 έχω ακούσει…ακόμα να τους ψάξω παραπάνω!:oops:
Πάντως και τα 4 μου αρέσουν πολύ,ειδικά το “outside” είναι κομματάρα!

Νταξει μωρε αυτα τα παμε,το καινουριο τους ειναι δισκαρα.:slight_smile:

Καποιες κακες γλωσσες επισης τους εχουν κολλησει το χαρακτηρισμο “οι Πυξ-Λαξ των Αμερικανων”(το ποιες ειναι αυτες αφηστε το καλυτερα μη σας πω).Τοσα ξερουν τοσα λενε.

Δεν το εχουν ακουσει αυτο φαινεται.

Ισως η ποιοτικοτερη Post-Grunge μπαντα. Ειναι βεβαια και αυτοι οι Alter Bridge με το Blackbird.

Κατι Nickelback, Creed, 3 Doors Down τους εχουν για πλακα οι Staind

καλούληδες είναι, αν και δεν έχω ακούσει παρά μόνο διάσπαρτα κομμάτια τους…

και ναι το Outside είναι απίστευτο!

__Staind live acoustic διασκευή του Sober (tool), έχουμε ακούσει; :wink: :wink:

__Μάγκες. 8)

[ελπίζω να έχετε “κλικάρει” την πρώτη πρόταση, υπάρχειΕΔΩκαι non-acoustic full band version, αλλά σε μέτρια ποιότητα]

είχα πάθει μια πλάκα όταν είχε βγει το Break The Cycle το οποίο είχα λιώσει και θεωρώ ακόμα το καλύτερό τους.
Από την άλλη επαναλαμβανόντουσαν και κάποιες στιγμές γίνονταν λίγο μονότονοι στην πορεία.
Όταν γράφουν χιτάκια αυτά είναι πολύ καλά. Το τελευταίο τους περιέχει μερικά πολύ όμορφα κομμάτια, αλλά ως εκεί.

Δεν θα τους χαρακτήριζα με τπτ καλύτερους στο είδος τους, αλλά στους πιο αξιόλογους και αξιόπιστους.

It’s been a while…

Οι διασκευες ειναι ενας τομεας που(κατα τη γνωμη μου παντα)οι Staind χανουν(μετριες εως κακες αυτες σε Metallica,Pearl Jam,Alice in Chains)

H παραπανω παντως οπως κι αυτη στο Bring the Noise των Public Enemy(με το “κολληταρι” τους Fred Durst ως guest)μετρανε

Εχω ακουσει τα τραγουδια so far away,price to pay,how about you,outside και μου αρεσουν πολυ χωρις ομως να τους εχω ψαξει ιδιαιτερα.Μεγαλο τους ατου ειναι ο Lewis και η ακουστικη του που βγαζει ωραιες μελωδιες.

Ναι ο Aaron Lewis εχει τρομερη φωνη,ειδικα σε unplugged καταστασεις οπως οι παρακατω

Και μια απιθανη εκτελεση του epiphany

μπανταρα γαμωτο!!θα θελα πολυ να τους δω λαιβ!!
πιστευω οτι συγκλινουν και προς nu μια δοση…

ακουστε και αυτο…


feat.lewis

Τα χαλαρά-γλυκανάλατα κομμάτια τους (Outside,It’s Been A While,Epiphany,Zoe Jane,Everything Changes,Believe,Tangled Up In You κλπ.) είναι με μία λέξη ΤΡΟΜΕΡΑ!!! Όχι ότι τα δυνατά τους πάνε πίσω (δες Mudshovel!!!), αλλά με τα προαναφερθέντα σίγουρα δεν συγκρίνονται!

Μακάρι να τους βλέπαμε και στο Ελλάντα αλλά δεν το κόβω… Κρίμα, φέρνουν άλλες και άλλες μπάντες και τέτοια σχήματα με ωραίο ήχο και lyrics δεν… Απορώ γιατί δεν έχουν κοινό κιόλας στην Ελλάδα…

'Ισως ένα από τα πιο αγαπημένα μου συγκροτήματα. Το πρώτο τραγούδι που άκουσα από τους Staind ήταν το So Far Away. Δεν το έψαξα το θέμα, μέχρι που τυχαία άκουσα και άλλα κομμάτια τους, όπως το Outside και το It’s Been A While και κατάλαβα πως αξίζει να το κοιτάξω. Τρομερή μουσική, φοβερή φωνή και μακάρι να έχω την τύχη να τους ακούσω Live (χλωμό, αλλά δεν παύω να ελπίζω:p)

Λίγο μέτριοι μου φαίνονται εμένα.