Star Industry & The Illusion Fades live In May

Aπίθανο πακετάκι. Η - ίσως - καλύτερη goth μπάντα της Eλλάδας σαππορτάρει την - ίσως - καλύτερη goth μπάντα του Βελγίου. E αυτή την φορά δεν θα τους χάσω.

Μια εβδομάδα σχεδόν έμεινε.

Nineties από το προηγούμενο live τους εδώ:

και το βίντεοκλιπ από το Dead White Snow των δικών μας The Illusion Fades:

Καλησπερα!!!

Θα παει κανεις αυριο???

oops τώρα το είδα. ναι θα παω εγώ αλλά δεν έχω εισιτήριο, θα πάω εκεί κατά τις 8 κ κάτι και αν βρω καλώς.

μια χαρά ήταν. περισσότερα άλλη ώρα, τώρα είμαι χώμα :slight_smile:

έδιτ: έφτασε η άλλη ώρα:

In Vein: Νέα μπάντα που ούτε την είχα ξανακούσει, σε στυλ 69 eyes ή κάτι τέτοιο, παίξαν διασκευές περισσότερο. Το Rebel Yell ήταν αρκετά καλό. Στα δικά τους κομμάτια υπάρχουν μερικά πολύ heavy σημεία που μου έκαναν κλικ.

The Illusion Fades: Δυστυχώς η φωνή ακουγόταν μετά βίας. Χαρακτηριστικό είναι ότι ακόμα όταν προλόγιζε ο τραγουδιστής τα κομμάτια δεν καταλάβαινες τι έλεγε. Με εξαίρεση αυτό, ήταν μία εμφάνιση που μου άρεσε αρκετά, αν και ήταν η πρώτη φορά που τους έβλεπα. Βασικά, θα πρέπει να τους δω σε δικό τους live για να έχω ολοκληρωμένη άποψη και όχι να είναι το support. Θα ήθελα να παίζαν κανένα κομματάκι από το πρώτο τους άλμπουμ, αλλά τι να κάνουμε. την επόμενη φορά.


Star Industry:
Ξεκινήσαν πολύ δυναμικά με το Egypt και στα καπάκια Ceremonial. Μια χαρά ήταν, παίξανε γύρω στην 1.5 ώρα με καλό ήχο (αν και ο κιθαρίστας σε μια φάση χάθηκε και αυτός). Βέβαια η μερίδα του λέοντος αντιστοιχούσε στο νέο τους υπέροχο άλμπουμ. Μάλιστα στο ομώνυμο κομμάτι του δίσκου, Last Crusades, μία κοπέλα έκανε δεύτερα φωνητικα, και αν θυμαμαι καλά από τον πρόλογο του τραγουδιστή την λένε Νάνσυ (?). Highlight το Like A Ghost, που δεν περίμενα να παίξουν. Βασικά παίξανε και δυο τρία κομμάτια που δεν τα ήξερα, οπότε μπορεί να παίξαν και κανένα ακόμα πιο αναπάντεχο και να μην το πήρα πρέφα. Α! Διασκευάσανε και το Enjoy The Silence! Το Highlight της βραδιάς βέβαια ήταν το χιτάκι τους nineties, ένα από τα πιο γνωστά τραγουδια του χώρου.

A good husband makes a good wife.-------------------------We provide all WoW Gold services. You can buy WoW Gold Cheap WoW Gold here!Welcome to our website for you World of Warcraft Gold,WoW Gold,Cheap World of Warcraft Gold,buy cheap WoW Gold,real WoW Gold,sell WoW Gold,