Star Wars The Clone Wars(Tv)

θα προτιμουσα ταινιες, αν και αν γινει τελικα η σειρα θα εχει περισσοτερες λεπτομερειες.
η 2η σαιζον του κλοουν γουορς τελειωσε στο 12ο επεισοδιο η θα εχει κι αλλο?
τωρα τελευταια ανακαλυψα οτι στον προτελευταιο οροφο του παμπλικ εκει που ειναι τα παιχνιδια για τα παιδια:p εχει τρομερες φιγουρες. εχω ηδη παρει ανακιν,ομπι γουαν και νταρθ μοουλ :stuck_out_tongue:

παιδες εγω ειμαι λιγο μεγαλος σε ηλικια. θυμαμαι οταν ειδα star wars προς το τελος της δεκαετιας του 80 αντε αρχες 90 να ηταν (δεν θυμαμαι και καλα) και ειχα παθει πλακα με την ολη φαση και πορωθηκα με νταρθ βειντερ (και την εκπληκτικη φωνη του τζεης ερλ τζοουνς!!) αλλα και τον αλεκ γκινες ως κανομπι (αν και η επιλογη του μακ γκρεγκορ ηταν οτι καλυτερο εκαναν στα επισοδια 1,2,3) για μενα ολα τελειωσαν στην επιστροφη των τζενται. οτι εγινε και μετα κι ας τα χω δει χανουν πολυ, ειδικα οταν ειναι γυρισμενα 25-30 χρονια μετα και μονο το 3 προσφερε κατι καλο.
την αισθηση του να δεις πρωτη φορα star wars τοτε δεν μου τη δινουν παντως, ποσο μαλλον τα καρτουν… τεσπα αν ειστε τοσο φανμποιδες δειτε οτι γουσταρετε, αλλα νομιζω οτι ο λουκας εχει χασει το μετρο αρκετα εδω και χρονια. ας φτιαξει κατι νεο γιατι το να ανακυκλωνει συνεχεια μια μεγαλη επιτυχια, αρχιζει και φθειρει το μυθο…

Η πρώτη season είχε 22 επεισόδια και τελείωσε τον Μάρτιο, τώρα δεν πιστεύω να έχουν μόνο 12 επεισόδια, η σειρά δεν θα τελειώσει ποτέ, εκτός αν κάνουν περικοπές, θα μάθουμε την επόμενη βδομάδα.

Κοίτα όντως είμαι fanboy όσο δεν πάει, και τώρα θα αρχίσω να αγοράζω και τα comics που υπάρχουν, σε τέτοια φάση. Απλά μεγάλωσα με την tv καλός ή κακός και γουστάρω να βλέπω την αγαπημένη μου ιστορία με εφέ κλπ. να βλέπω τους ήρωες και όλα τα γεγονότα που έχουν λάβει μέρος. Όπως ξέρεις το star wars έχει ιστορία χιλιάδες χρόνια πριν τα γεγονότα των ταινιών και πραγματικά θα γούσταρα να έβλεπα κάτι και από κει. Απλά δες και άλλες σειρές, όπως το Star Trek, που εκεί το χάος επικρατεί στο τι έχουν βγάλει και ακόμα κάνει τεράστια επιτυχία. Ίσως τελικά να έχεις δίκιο, αλλά πραγματικά εγώ δεν το βλέπω καθόλου αντικειμενικά:p:p:p

Star Wars λατρεια ρεεεε!!! Και οι ταινιες, σειρες και τα βιντεογκεϊμς! 8)