Star Wars The Clone Wars(Tv)

για πείτε τις εντυπώσεις σας από την σειρά???
αρχικά πιστεύω ότι απευθύνετε σε πορωμένους με το Star Wars…οι άλλοι σε μεγάλο ποσοστό θα το βρουν ανολυσιο…η ιστορία αναφέρετε στα γεγονότα ανάμεσα στο πόλεμο τον κλώνως και την εκδίκηση των Sith(δλδ ανάμεσα στην δεύτερη και τρίτη ταινία)…
είναι σε 3d cartoon μορφή αλλά πολύ καλά σχεδιασμένο…προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ…
ο Lucas έχει ως σχέδιο 108 επεισόδια…


Now playing: Haggard - Chapter IV: In A Fullmoon Procession
via FoxyTunes

Τιποτα δεν ειναι τυχαιο…:p8):smiley:

μαλλόν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω…
τι συμβολισμό έχει αυτό???το 108???


Now playing: Haggard - A midnight gathering
via FoxyTunes

μαλλον 108 εκατομμυρια απο κουκλακια και βιντεογκεημς…α ρε λουκας…ποσο τον μισω αυτον τον ανθρωπο,δε λεγετε…εφτιαξε ενα απο τα μεγαλυτερα επη εβερ,και μετα το γ@μησε,ψοφησε,και συνεχιζει να το γ@μ@ει…τη σειρα δεν θα τη δω,αν και φανατικος του star wars,μονο και μονο για να μην μπω στο τριπακι παλι,αυτου του ελεεινου φραγκοφονια…

υ.γ.αυτο το 3d-γτ ειδα κατι ψιλα και την ταινια-,ειναι απλα αθλιο…

υπέρ bump!
Και όμως lupin η σειρά gamay! Το ότι είναι σε 3d η τέλος πάντως cartoon, δίνει την δυνατότητα να κάνουν πολλά πράγματα, που με κανονικούς ηθοποιούς δεν θα μπορούσαν. Σου δίνει πληροφορίες για πολλά γεγονότα, ανάμεσα στον πόλεμο των κλώνων και την εκδίκηση των Sith, που τουλάχιστον εγώ γουστάρω που τα μαθαίνω.8)


Now playing: Motion City Soundtrack - Pulp Fiction
via FoxyTunes

Αμα αρχισω τωρα,θα γραψω μαζεμενα οσα μπινελικια δεν εχω γραψει ακομα εδω και θα κανω ποστ-σιδηροδρομο,οπωτε λεω απλα οτι δεν μου αρεσει και δεν το παρακολουθω…:D:p

[-X[-X[-X
άγουστος!

κι αλλη αρπαχτη θυμιζει η σειρα. τι 3d και κουραφεξαλα… ολα τα λεφτα ηταν τα 3 πρωτα τα αυθεντικα οχι τα μετετεπειτα… παλι καλα που δεν γυρισανε και τα 3 ακομα επισοδια (7,8,9) γιατι θα πεφτε το κραξιμο…

8)8)8)8)'nuff said!!!

εγω ειδα μονο την ταινία και δεν μπορώ να πω οτι με ξενέρωσε κιόλας…
εχω κατεβάσει τα επεισόδια απο τον πρώτο κύκλο αλλα δεν εχω προλάβει να τα δω…

Τωρα για τις αρπαχτες του λουκας εγω δεν πέφτω απο τα σύννεφα πάντων… Σε καθε μεγάλη επιτυχία γίνεται αυτο(και το σταρ γουορς ειναι απο τις μεγαλύτερες)
εμενα δεν με χαλάει να βλεπω/παιζω διαφορές ιστορίες απο το σταρ γουορς…:stuck_out_tongue:

Αυτό, είναι δεν είναι αρπαχτή, προσωπικά αδιαφορώ, αρκεί να βλέπω κάτι καλό(και ναι η σειρά είναι καλή, και αρκετά μάλιστα), από κει και πέρα may the force be with you, παλιό τρέκια!

και τώρα θα ήθελα να κάνει μια σειρά μόνο και μόνο για τη ζωή του Darth Maul, γιατί είναι γαμάτος ξέρω γω.


Now playing: 03 - The Shreds of Sanity
via FoxyTunes

μακαρι!!!

εχω δει και τις 2 σαιζον και μ’αρεσε γενικα.το μονο που με χαλασε ειναι ο χαρακτηρας του ανακιν.υπαρχει και μια σειρα του 2003 που εχω διαβασει οτι ειναι καλυτερη νομιζω, αλλα δεν την εχω βρει.

ναι και εγώ δεν την έχω βρει, γιατί όταν πάω να βάλω Star Wars Clone Wars μου βγάζει τα καινούργια επεισόδια.

Τώρα εγώ βρίσκω άκρως διασκεδαστικό το δίδυμο Anakin - Obi Wan. Οι ατάκες τις περισσότερες φορές είναι όλα τα λεφτά. Δεν έχω κανένα παράπονο από τη σειρά, και ελπίζω μέχρι το τέλος να είναι έτσι. Επίσης οι σκηνές με τον General Grievous είναι θεϊκές, με τα 4 φωτόσπαθα.


Now playing: 30 Seconds To Mars - Kings And Queens
via FoxyTunes

ναι! οταν εχει grievous πορωνομαι ασχημα.αυτο που θα ηθελα ειναι να εχει περισσοτερο yoda.ειδικα οταν ειδα το πρωτο επεισοδιο που ηταν μονο με γιοντα φαναστηκα οτι θα παιζει πιο συχνα.
γενικα παντως στις ταινιες τον ανακιν τον παρουσιαζει εγωιστη, που κοιταει κυριως το συμφερον του και κανει παντα αυτο που θελει! ειδικα στην 3η ταινια δινει ρεσιταλ ο ανακιν.
στη σειρα νομιζω οτι το μονο που εχει κρατησει απο αυτα ειναι οτι κανει αυτο που θελει:-s

εκτός και αν το δούμε αυτό όσο πλησιάζουμε και καλά στην εκδίκηση των Sith, έχουμε ακόμα πολλά επεισόδια. Θέλω να πιστεύω πως όσο φτάνουμε στο τέλος, τόσο καλύτερα θα είναι τα πράγματα, σε άποψη δράσης και παρουσίαση των χαρακτήρων.

Επίσης μου αρέσει που βλέπω τόσους διαφορετικούς Jedi, που δεν αναφέρονται σε καμιά ταινία και έκαναν σπουδαία πράγματα, κατά τη διάρκεια του πολέμου.

μακαρι αν και δεν το κοβω να αλλαζει τοσο δραματικα.οσο για τους τζενται ισχυει.η ασοκα ειναι τρομερη:p
καπου ειδα οτι θα κυκλοφορησει κανονικη σειρα σταρ γουορς το 2011:!:

Και εγώ το είχα ακούσει, και μάλιστα έκαναν λόγο για την μεταφορά του 7,8,9 αντί για ταινίες να το κάνουν σε σειρά. Τώρα κατά πόσο θα είναι έτσι δεν ξέρω. Θα δούμε.:D:D

Διάβασα ότι η Ashoka έζησε μετά την σφαγή των Jedi, αλλά έμεινα στα κρυφά και δεν γνωρίζουμε τι απόγινε…

στο μεταξυ στα 7,8,9 εχω διαβασει οτι γινεται χαμος

συγκεκριμενα ο παλπατιν δεν πεθαινει και θελει απο οτι καταλαβα να επιστρεψει στο σωμα του ανακιν σολο:!:

Γενικά πιστεύω ότι σαν ταινίες θα ήταν ωραίες, αλλά ο lukas είναι αρνητικός προς αυτές, τουλάχιστον ας κάνει τη σειρά, το πρώτο βήμα το έκανε με αυτή τώρα, για να δούμε την συνέχεια.