Μαδερφακιν star wars

Εχω παρα πολυ καιρο να δω τα παλια. Το return of the jedi δε το θυμαμαι καθολου να φανταστειτε. Πρεπει οπωσδηποτε να τα ξαναδω συντομα. Με τις νεες ταινιες να ειναι πιο προσφατες στο μυαλο μου, θα ξεχωρισω σιγουρα το Revenge of the Sith που σχεση με τις I και II γαμουσε αβερτα. Με τα σκηνικα στις μαχες, την εντολη 66, τη γεννηση του Vader και τις μονομαχιες αφηνει πολυ πισω τις αλλες 2. Βεβαια οσο καλτ και να ειναι οι παλιες ταινιες, και οι νεες να ειναι γεματες εφε, προτιμω να βλεπω αυτο http://www.youtube.com/watch?v=pSwy412nttI
και αυτο
http://www.youtube.com/watch?v=LAEwXWZvON0
παρα αυτο
http://www.youtube.com/watch?v=8kpHK4YIwY4.

Παρ’ολα αυτα, αν και καλυτερη απο τις 2 πρωτες, το Revenge of the Sith δε φτανει με τιποτα τον πανικο του The Empire strikes back. ΑΤ-ΑΤ στα χιονια, οι μαχες στο διαστημα και ολα αυτα τα ωραια… Η ατμοσφαιρα γενικα στην ταινια ειναι αυτη ακριβως που εχουμε μαθει και αγαπαμε απο τα Star Wars. Oταν μου την ειχε παρει η μανα μου να τη δω μικρος, ειχα μαγευτει κανονικα.

[SPOILER]Ειμαι ο μονος που ημουνα με την αυτοκρατορια επειδη ο vader και οι stormtroopers και τα διαστημοπλοια τους ηταν τοσο badass?? :roll:[/SPOILER]

Εννοειται με ντεθ σταρ ειμαστε, γιοντα στην εξορια για παντα.

Παντως για μενα empire strikes back και return of the jedi δεν εχουν τοσο μεγαλη διαφορα, τα θεωρω απο τα 2 κορυφαια. Το 4 εχω να το δω πολυ καιρο. :-s

Βέβαια θα επιμήνω πως βλέπουμε το όνειρο του obi wan που σκοτώνει τον Maul. Άντε ένα παράλληλο σύμπαν. :p:p

Δεν πάτε καλά :p:p

Ειδικά το τελευταίο με τον θεό ( obi-wan) δεν το σχολιάζω :stuck_out_tongue:

IV=V>VI>III>II>I

H σωστή κατάταξη. Αυτό το 2 στην πρώτη ταινία είναι μια ντροπή.

Ε δεν τον σκοτωνει ακριβως…

[SPOILER]

As it turns out, Maul somehow survived his bisection and subsequent fall into the reactor shaft on Naboo. Fitted with cybernetic legs, he began a vicious hunt for the only person to have defeated him; Obi-Wan Kenobi.

Απο http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page[/SPOILER]

IV, V, VI που είδα αυτές τις μέρες με ψιλοαπογοήτευσαν…αλλιώς τα περίμενα
Ώρα τώρα να φρεσκάρω τις καινούριες…μάλλον στο III θα την ρίξω την ψήφο:-k

[SPOILER]
Ναι μωρέ γνωστά αυτά. Απλά για τη ταινία λέω. Αλλά και πάλι παπάρια. Τον σκοτώνει ο Vader και καλά πάλι:p:p[/SPOILER]

[SPOILER]Ε οπως και να το κανουμε ηταν λιγο ουγκαλος και ποζερος ο maul, αλλο που τον αγαπαμε, ανετα τον ειχε ο obi wan anytime, αφου ειναι ο καλυτερος τζενταης[/SPOILER]

φήμες σύμφωνα με τις οποίες ο νταρθ μούλος το σκασε από τα μπαλέτα μπολσόι ελέγχονται ως αναληθείς… ή και όχι.

στην ιδια κατηγορια με τον Λιαμ Νισον ως lamest characters ever

η αληθεια ειναι ειχα δει τα 3 παλια που μαρεσανε πολυ.και πηγα να δω και χθες αυτο για πρωτη φορα,σε 3d…δε ξερω αν εγω ειμαι ο τρελος σε σχεση με φιλους που λεγανε “δε μπορω να δω τα παλια ειναι πολυ ψευτικα,αυτο ηταν καλυτερο” αλλα τουλαχιστον το σεναριο ηταν μετριο ως κακο.

phantom menace=το χειροτερο star wars

και 3d δεν ειδα και μεγαλες διαφορες.Πιο πολυ για αρπαχτη μοιαζουν οι νεες αυτες προβολες

Κορυφαιες ταινιες οι empire strikes back και revenge of the sith.Ειμαστε με την dark side και οχι τον ξανθομπαμπουρα Λουκ

Ποιος ξανθομπάμπουρας; Στα οριτζιναλ έχει Han fucking Solo και συζητάμε για Maul και πίτσες μπλε.

+1 για Λιαμ, ειδα το 3D και θυμηθηκα την αμπαλοσυνη του.
Για το 3δ αυτο καθ αυτο, φανταζομαι-για δεν ξερω τα τεχνικα- γενικα αν η ταινια τρωει εκ των υστερων επεξεργασια για 3δ βγαινει ψιλομουφα,οποτε κι αυτο δεν το ελεγες 3δ της προκοπης.

ειδα και το revenge of the sith σημερα και ολοκληρωσα τα star wars επιτελους.μπορω να πω πως σε σχεση με 1 και 2 το revenge μου φανηκε κλασης ανωτερο.γουσταρα.πρεπει να ξαναδω τα 4,5,6 για να μπορεσω να βγαλω συμπερασμα

Η κανονική φωνή του Darth Vader πριν το voiceover απο τον θεό James Earl Jones

[SPOILER]αγγλική προφορά :’)[/SPOILER]

Τα μεσάνυχτα της Τρίτης 30 Οκτωβρίου, η Walt Disney Company “σόκαρε” τον κόσμο του κινηματογράφου και πιο συγκεκριμένα τους απανταχού θιασώτες της σειράς Star Wars, εξαγοράζοντας τη LucasFilm για το -διόλου ευκαταφρόνητο- ποσό των $4.05 δισ. Η συμφωνία μεταξύ των δυο εταιριών περιλαμβάνει τη παραγωγή τουλάχιστον τριών νέων ταινιών του Πολέμου των Άστρων, [SIZE=“4”]ανοίγοντας παράλληλα μια ακόμη τριλογία, με τη κυκλοφορία του Star Wars VII να ορίζεται για το 2015, ενώ το 2017 και 2019 ακολουθούν τα Star Wars VIII και IX αντίστοιχα[/SIZE].

8)8)8)

τώρα αυτό είναι καλό νέο ή όχι ? :-k

αν κρίνουμε από τις προσφατες ταινίες της Ντίσνευ μάλλον όχι