Μαδερφακιν star wars

…ολο το οικοδομημα ενος καταπληκτικου και μοναδικου συμπαντος που ειχε κατασκευασει ο George Lucas με 6 ταινιαρες, με το να εγκρινει τις ιδεες του καταπληκτικου Dave Filoni μεσω 2 animated σειρων, και με την επιβλεψη του σε αμετρητο Expanded Universe υλικο που κυκλοφορησε απο το 1990 εως το 2010.

Παλι καλα που υπαρχουν τα Rogue One, Solo ως ταινιες, και τα Mandalorian, Obi-Wan Kenobi, Cassian Andor TV shows, για εμας που πλεον εχουμε μηδεν investment στο τριτο κομματι του “Skywalker Saga”, αυτο με τους ασυνεπεις χαρακτηρες και τις ανυπαρκτες πλοκες (και δυστυχως με τα εφηβικα κομπλεξ ενος αηδιαστικου τοξικου 45αρη με απωθημενα επειδη ετρωγε σφαλιαρες στο high school).

Κατα τα αλλα, πιστευω οτι το TROS θα ειναι 100% καλυτερο απο το Last Jedi, θα μπαλωσει τρυπες, θα ικανοποιησει μερικως αυτους που απογοητευτηκαν (εγω ανηκω εδω), και θα ενθουσιασει αυτους που θα ενθουσιαζονταν ακομα κι αν εβλεπαν τον Jar Jar Binks να γινεται Sith και τον C3PO να γινεται dark side, και τον Αυτοκρατορα να ειναι ζωντανος (δεν ειναι και πολυ μακρια τα 2 τελευταια). Πιθανολογω οτι θα ειναι καλυτερο και απο το Force Awakens, αφου τουλαχιστον δεν φαινεται να ειναι ξεδιαντροπο remake προς το παρον.

1 Like

δεν διαφωνούμε ότι το τελευταίο θα είναι καλύτερο από το Last Jedi…
άσχετο αλλά το Solo δεν του αξίζει να το βάζεις δίπλα στην ταινιάρα Rogue One

1 Like

μια χαρα ταινια ειναι το solo…

1 Like

Το πρέπον με αυτά τα franchises είναι να ξέρεις πότε είναι η κατάλληλη στιγμή που θα κάνεις cashout στο investment. :upside_down_face:

Καλά αν το solo είναι ταινία το TLJ είναι η αναγέννηση του αμερικανικού κινηματογράφου.

Υ.Γ. Μην φοβάστε για τον jar jar. Θα χωσει αρκετά ewoks για να το ευχαριστηθουν όλοι.

:stuck_out_tongue_closed_eyes::stuck_out_tongue_closed_eyes::stuck_out_tongue_closed_eyes:

Δεν το εβαλα πλαι με την εννοια οτι ειναι και τα δυο το ιδιο καλα, αλλα με την εννοια οτι περνανε το πιο απλο τεστ εγκρισης, δηλαδη το ερωτημα ΝΑΙ/ΟΧΙ.

Το Last Jedi ειναι το μονο πραγμα που εχει κυκλοφορησει με την ταμπελα Star Wars και στο οποιο βαζω πανευκολα ενα τεραστιο ΟΧΙ. Διχαζομαι για το Force Awakens ακομα και μαλλον θα αποφασισω μετα το TROS.

Ick οχι. Το Solo ειναι ανωτερο σε φωτογραφια, σεναριο, ηθοποιιες, πλοκη, ιστορια, διαλογους, τοποθεσιες, σκηνοθεσια.

1 Like

Χα,οκ μπορεί να κάνω λάθος, απλά όταν ακούω solo με πιάνει μια νυστααααααααα!

Οφ τοπικ δεν ξέρω γιατί αλλά το mandalorian δεν με έχει πείσει ακόμη… ελπίζω σε διάψευση

Ελα ρε συ γιατι? Το τρεηλερακι ηταν καταπληκτικο.

Οσον αφορα το ΣΟΛΟ, προτιμω μια λιγο βαρετη ταινια, παρα μια εκνευριστικα απαισια ταινια που βιαζει εικονικους χαρακτηρες :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Like

περα απο το TLJ πιθανως ενα “οχι” τρωει και το resistance…οσο εχω προσπαθησει να το δω,δεν με τραβαει καθολου…

Μου φάνηκε πολύ video game των '00s

1 Like

Καλο ειναι αυτο :stuck_out_tongue: Kyle Katarn vibes

Το «κακο» με το Mandalorian ειναι οτι διαδραματιζεται στην μετα ROTJ era που αν το πανε σε First Order σκηνικα δεν με ενδιαφερει καθολο το setting, αν μεινει σε post-Empire early scene μπορει να χτισει κατι ωραιο

Το trailer παντως μου φανηκε εξαιρετικο

1 Like

Πέντε χρόνια μετά την πτώση λέει δεν νομίζω να έχει first order

1 Like

snoke να μην εχει…

1 Like

Δεν ξέρω γιατί γέλασα τόσο, αλλά εντάξει ας είμαστε πιο σωστοί το TLJ ήταν star wars έκτρωμα αλλά τουλάχιστον μου ανέβασε την πίεση, στο solo απλά βαρέθηκα…

1 Like

Γιατί?

ΜΑΚΑΡΙ να έχει Snoke το Mandalorian και γενικά οτιδήποτε που να κάνει tie in με το Ep 7.

Ως τώρα το βασικό πρόβλημα των 7 και 8 είναι ότι η ιστορία είναι απλά ανύπαρκτη. Δε βγάζει νόημα καμία απόφαση των πρωταγωνιστών, και δεν υπάρχει κανένα κινητρο για κανέναν. Απλά υπάρχουν κάτι καλοί και κάτι κακοί που κάνουν κάτι πράγματα, και πολλές σκηνές είναι πιο παρωδία κι από το Spaceballs. Τουλάχιστον οι 6 ταινίες του Lucas δεν ήταν διακωμώδηση των εαυτών τους, είχαν την σοβαρότητα που τους άρμοζε στην πλοκή. Ο Snoke έγινε ανέκδοτο από τον ίδιο τον δημιουργό του 8. Μακάρι να του δώσουν κάποια βαρύτητα επιτέλους.

1 Like

Ακριβώς για αυτό που λες. Ήταν ανέκδοτο, προσωπικά μου δείχνει ηλίθιο να καθίσει να τον αναπτύξει, να τον δείξει σούπερ ντουπερ γαμαω κτλ και να έχεις την μαλακια του επ8

1 Like

Κοίτα να δεις που έχουν και οι δύο δίκιο στο συγκεκριμένο :sweat_smile:

1 Like

Χαχαχα ασε. Με επεισε με το τελευταιο του ποστ. Σκεφτηκα πως ειναι τοσο ανεκδοτο ο Snoke, που δεν σωζεται, αρα καλυτερα να μην τον βαλουν :sweat_smile:

εδω ο αλλος ο τρομπας τον εδειξε με την γλωσσα εξω οταν τον καθαρισε ο ren…

πιο γελοιοτητα πεθαινεις…

1 Like

πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω :sunglasses:

1 Like

Αριστοτεχνικα φτιαγμενο το τρεηλερ, ωστε να χτυπησει ολες τις ευαισθητες χορδες, χωρις να αποκαλυψει τιποτα για την ιστορια.

Οταν δεν εχεις πλεον απαιτησεις απο κατι, μπορεις να το απολαυσεις λιγο καλυτερα. Ετσι λοιπον, το μονο που μπορει να με ξενερωσει πλεον ακομα περισσοτερο ειναι ενα εκ των 2:

  1. Reylo. Δε μπορω να σκεφτω κατι πιο εμετικο. Οι εξηγησεις περιττευουν νομιζω.

  2. Ο Palpatine ως Mech Warrior μεσα σε καποια τεραστια ρομποτικη στολη, να περιμενει επι 30 χρονια στο κατεστραμμενο Death Star για να ερθει καποιος να τον παρει απο κει ξερω γω, και να παει παλι για unlimited power.

Αν αυτα τα 2 δεν συμβουν, τοτε μπορει να δωσω ενα τιμιο 7αρακι στην ταινια, οταν την δω. Σιγουρα φαινεται ηδη πολυ καλυτερα φτιαγμενο απο την μαλακια του Rian Johnson.

Σε αλλα νεα, το Mandalorian εχει ηδη λαβει διθυραμβικες κριτικες, και νομιζω αν κρινουμε απο τους συντελεστες πως θα ειναι οντως καλο, επιπεδου Rogue One καλο.

Μακαρι. Και μετα μακαρι να γινει και το ιδιο και με το Kenobi.

3 Likes