Steven Wilson - To The Bone [2017]

Μπα, εγω ακουω Pop, αλλα δεν ακουω χαζοχαρουμενη pop, και το τραγουδι του Στηβενακου ειναι 100% αναλωσιμο και δεν εχει ουδεμια σχεση με την ποιοτητα των Daft Punk ή των Abba (απο τους οποιους εχει εμπνευστει οπως λεει και ο ιδιος και ειναι ολοφανερο, και οχι απο Queen ή Beatles). Χαιρομαι που βγαζει τετοια μουσικη, ειναι απολαυστικο να λαμβανει διθυραμβικες κριτικες ακομα και για αυτα τα τραγουδια απο fanboys :heart_eyes:

δεν είπα πως είναι επηρεασμένο από Queen και Beatles, αλλά τι μπορεί να βγάλει στον ροκά που δεν ακούει ποπ (σαν εμένα)

Αν θέλετε πραγματικα καλό pop, pop rock, μπορείτε να ακούσετε το from the flame των leprous από τον νέο τους δίσκο.
Και όχι αυτό το χαζοχαρούμενο πράγμα πιο πάνω.

Δεν νομίζω πως θα εκτιμούσα δεόντως έναν ολόκληρο δίσκο σε αυτό το στυλ ούτε από τον Steven Wilson, ούτε από κάποιον άλλο, αφού σωστά λες πως δεν είναι η μουσική που μου αρέσει και εκτιμώ. Το θεωρώ απλά ένα όμορφο τραγούδι, που λειτουργεί ωραία μέσα στη ροή και στο συνολικό ύφος του δίσκου. Ούτε διθύραμβοι, ούτε τίποτα.

Αν είναι να θεωρήσουμε pop rock το νέο Leprous, ας αλλάξουμε και τους όρους.

1 Like

Καταχαρηκα την υπαρξη αυτου του τραγουδιου. Το περιμενα ομως κ αρκετα καλυτερο να πω την αληθεια…οι ELO και Abba ειχαν κ κατι ενορχηστρωσεις να…

Ριβιού 40 μέρες πριν ρε ΝΙΑΜΟΥ;

EDIT: http://www.rocking.gr/reviews/album/Steven-Wilson-To-The-Bone/7395 :grinning:

βάλε κι ένα λινκ. μισή προώθηση κάνεις.

*39 ημέρες. Μην είσαι υπερβολικός.

4 Likes

Προς reviewer: πες διεύθυνση να στείλω κανά cd Κate Bush δώρο :stuck_out_tongue:

αυτό θες ρε μπαγάσα ή να υποκλέψεις το άλμπουμ του WIlson; :stuck_out_tongue:

(μου αρέσει πολύ η διασκευή των Angra στο “Wuthering Heights”. Πιάνει αυτό ή δυσχαιρένω τη θέση μου; )

Eκτιμώ 10 φορές περισσότερο αυτούς που αντιλαμβάνονται το πόσο ποταπός μπορώ να γίνω…εννοείται, έτσι ξεροσφύρι το cd;

Όσο για την παρένθεσή σου, πιάνεται, πιάνεται…μπορώ να πω κι άλλα καλά, ξέρεις με ποιο αντάλλαγμα :stuck_out_tongue:

Έλα βάζω και το λινκ…πόσα ακόμη να κάνω ο άνθρωπος; :stuck_out_tongue:

http://www.rocking.gr/reviews/album/Steven-Wilson-To-The-Bone/7395

1 Like

Δεν ξερω αν πρεπει να κλαψω ή να γελασω . Μαλλον και τα δυο.

3:19, έχουμε ντοκουμέντο, ο Steven γελάει…επισης τι μανία είναι αυτή που τον έχει πιάσει με το Bollywood.
Αστείο τραγούδι, αστείο βίντεο, εχω ηδη καταλαβει οτι πιθανοτητα παει για απογοητευση(για μενα) οποτε ειμαι κουλ. Ευτυχώς τουλάχιστον που την ίδια εβδομάδα βγαίνει το νέο των leprous.

Το βίντεο δεν μου αρέσει καθόλου μπορώ να πω και δεν μου δένει η αισθητική της εικόνας με το τραγούδι.

Το “Permanating” συνεχίζει να μου φαίνεται συμπαθητικό τραγούδι, σε έναν πολύ όμορφο δίσκο, που σίγουρα δεν αγγίζει/πλησιάζει κανένα από τα δυο προηγούμενα.

Από την άλλη το Leprous…

2 Likes

Το leprous τι; Πες μας 1-2 πραγματάκια…:sunglasses:

Eμένα πάντως μ’αρεσει πολύ το τραγούδι. Και μ’αρεσει που ο Steven χέστηκε για το αν θα δείξει prog ή θα κρατήσει κοινό.

Φαίνεται ότι , δυστυχώς, αυτός ο δίσκος δεν θα με …αφορά

Ας παίξει ό,τι μουσική θέλει ο άνθρωπος .

Ξερασε τα ολα

Θερίζει.

Μια ερωτηση εχω μονο. Εχει τραγουδι στο υφος των Valley και Flood οπως ειχαν τα δυο προηγουμενα?
Αντε καλα, ψεμματα, εχω και δευτερη ερωτηση. Συνεχιζει την πορεια τους οπως αυτη εχει διαμορφωθει στα τελευταια 2 αλμπουμς?

Νομίζω είναι “και ναι και όχι” η απάντηση και στα δυο.

1 Like