Stone Sour - Audio Secrecy

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου thread για τον καινούργιο δίσκο των Stone Sour, αλλα όσο και να έψαξα δεν το βρίσκω. Μήπως το είχε ανοίξει ο Asyftaos :-s
Τρίτος δίσκος για τους αμερικανούς. Πρώτες ακροάσεις για μένα και μου φαίνεται συμπαθητικό. Ο Corey είναι φωνάρα, γεγονός που δεν φαίνεται τόσο στους Slipknot, αλλά με τους Stone Sour δεν σταματάει να το αποδεικνύει. Περισσότερα οσονούπω, όταν θα αρχίσω να το χωνεύω.

Tracklist

  1. Audio Secrecy (Instrumental)
  2. Mission Statement
  3. Digital (Did You Tell)
  4. Say You’ll Haunt Me
  5. Dying
  6. Let’s Be Honest
  7. Unfinished
  8. Hesitate
  9. Nylon 6/6
  10. Miracles
  11. Pieces
  12. The Bitter End
  13. Imperfect
  14. Threadbare

Υπάρχει και deluxe έκδοση με 3 επιπλέον κομμάτια
Hate Not Gone
Anna
Home Again

εγω παλι δεν νομίζω να ειχε ανοιχτεί thread αλλα οκ…
πολυ καλο δίσκος…
o corey εχει απίστευτη φωνάρα!!!

(βασικά συμφωνώ 100% με την κριτικη του παιδιου…)
http://www.rocking.gr/reviews/album/Stone_Sour_-_Audio_Secrecy/3077/
ωραιος
:thumbup:

το περίμενα πως και πως, ενώ τα 2 single που προηγήθηκαν με έκαναν να πιστέψω ότι θα κολλήσω άσχημα με το δίσκο.

στην αρχή δεν ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα να ακούσω, αλλά με τις ακροάσεις μου αρέσει όλο και περισσότερο.

το Say You’ll Haunt Me παραμένει στα καλύτερα τραγούδια της χρονιάς για μενα. πολύ κολλητικό.

και έμενα στην αρχή μου ήρθε κάπως που ηταν τοσο soft αλλα μια χαρα…
και το Digital ειναι αρκετά κολλητικό οπως και τα 3 επιπλέον στην deluxe ειναι πολυ καλα!!!:smiley:

όντως, ωραία η κριτική από το Λουκιανό
Τα κομμάτια που μου έχουν κολλήσει προς το παρόν είναι το Digital, Say You’ ll Haunt me, Dying και μου αρέσουν πολύ και τα Bonus της Deluxe edition και κυρίως το Home Again.

Ισως να μου αρεσει περισσοτερο απο τους 2 προηγουμενους δισκους.
Απο τραγουδια συμφωνω με τους υπολοιπους και μου εχουν κανει εντυπωση το Let’s Be Honest, Unfinished, και η παρανοια του Threadbare (σε καποιο σημειο μου θυμιζει Korn).

Και ο Corey ειναι απιστευτο λαρυγγι. Βγαζει δυναμη , παθος, οργη , πικρα και πολυ συναισθημα.

το κατεβασα χθες… το εχω ακουσει μολις 1 φορα κ ως πρωτη αποψη μ φανηκε too soft αλλα ενδιαφερον.
θα επακολουθησουν κ αλλες ακροασεις σιγουρα.:slight_smile:

υγ. φωναρα ο τυπος.

Φοβερό το unfinished και το hate not gone

Koλλητικός δισκος,στο ιδιο μοτιβο που μας εχουν συνηθίσει οι Stone Sour…τo mission statement παει καρφίι στα καλυτερα κομματια της χρονιάς…

Σούπερ κυκλοφορία!!! Ο τυπάς έχει εξελίξει την φωνάρα του απίστευτα! Χαλαρά στο τοπ-10 μου για φέτος!

Πολύ καλός δίσκος. Πιστεύω μια κλάση ανώτερος από το Come What(ever) May. Μπορεί να είναι και ο ενθουσιασμός από τα πρώτα ακούσματα αλλά το άλμπουμ τα σπάει. Πιο βαρύ και πιο δυνατό και φυσικά η φωνή του Corey σταθερή αξία.

Αυτό το χα ξεχάσει τελείως να το ακούσω, καθώς το 2010 έβγαλε άλμπουμ όλο το σύμπαν:lol::lol:. Tο Come What(ever) May ήταν φοβερό άλμπουμ και έφαγε καλό λιώσιμο.
Στο δια ταύτα, άκουσα τα Hesitate και Say You’ll Haunt Me από τα οποία το πρώτο ήταν καλό και το δεύτερο απλά γαμάτο.:smiley: Όταν βρώ χρόνο θα ακούσω και τον υπόλοιπο δίσκο

[B]Rock in Rio 2011 – Stone Sour – Full Concert[/B]

στα τύμπανα ο άνθρωπος που παίζει live σε 541244 μπάντες και ηχογραφεί με άλλες τόσες.
ναι…
[B]mike portnoy.![/B]

Κακός ήχος στην αρχή τουλάχιστον… Κιθάρα δεν ακούς καθόλου…

Corey με χωρίστρα στη μέση:lol:

Μια απορία που έχω εδω και καιρό ρε παιδιά. Ξέρουμε ποια είναι η κοπέλα στο κλιπ του Say you 'll haunt me?

Μονο το mission statement ακουσα.Πολυ καλο κομματι.Φαινεται ωραιος ο δισκος!Τον κορευ τον γουσταρουμε καργα οπως παντα!!!

Τα γνωστα προταιρηματα τα γνωστα μειονεκτηματα των Stone Sour.Καλος δισκος που δν μου δινει το κατι παραπανω η το καινουργιο σε σχεση με τα προηγουμενα.Εννοειται πως ο ΚΟΡΕΥ εχει φωναρα και εδω φαινεται περισσοτερο αποτι στους Νοτ αλλα δε νομιζω οτι ειναι ενα αλμπουμ που θα βαλω να ακουσω σε 1 χρονο πχ