Stone temple pilots

Mε την ευκαιρια τουreunion πειτε γνωμες για stone temple pilots…

Aπο τις πιο αξιολογες μπαντες των 90s αν και η εξαρτηση του Weiland δεν τους επετρεψε να φτασουν ακομα πιο ψηλά…To core ειναι ενα απο τα καλυτερα debut album ολων των εποχών με τις υπερκομματαρες plush,sex type thing and creep…Aν και το αγαπημενο μου κομματι τους ειναι πιστευω το big empty (απο το purple album,ηταν και στο soundtrack του crow…)

πολυ ωραιο το big empty αλλα εμενα μου αρεσει περισσοτερο το plush κ ειδικα στην ακουστικη του εκτελεση…

δεν εχω τσεκαρει καθολου αλλα για να τραγουδαει ο weiland :Ρ

τεσπα ,προτεινετε καποιο αλμπουμ για να ξεκινησω?

core θα σου ελεγα εγω…

Ξεκινα με την συλλογη Thank you-the greatest hits (2003) και μετα συνεχισε με core (1992) και purple (1994)

θενκς παιδια !

Aυτό ακριβώς:D

Eμενα παλι στην ακουστικη του εκτελεση δεν μου αρεσει καθολου…:stuck_out_tongue:

Ο weiliand δηλωσε οτι θα πληρωνε για να δει GNR reunion…:lol: #-o Ασχετο με το thread αλλα δεν πειραζει…:stuck_out_tongue:

Δεν προλαβε να φυγει απο τους Revolver,ξεκινησε τα καρφιά ο αθεοφοβος…:lol:

ευτυχως που επανασυνδεθηκαν οι pilots γιατι οι revolver ηταν τραγικοι.ενα δημιουργημα εταιριας και τιποτε αλλο.οι stp τουλαχιστον εχουν μια-δυο δισκαρες

Aχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!

:lol: :lol: :lol:

Ρε δεν μπορώ άλλο γέλιο!
Μην τα πετάτε έτσι αυτά! [-X

Και ακούσαμε τελικά ότι η σχέση του Slash και του Duff είναι δημιούργημα εταιρίας! #-o

Και η σχέση αυτών των δυο με τον Matt! #-o

Και αυτή του Slash με τον Dave Kushner! #-o

Aν δεν γνωρίζετε κάποια πράγματα, καλύτερα να το :-# !

[SIZE=“1”]

Πές ότι είναι ανέμπνευστοι, ότι είναι ατάλαντοι, ότι σου την σπάει η φάτσα τους, ότι δεν γουστάρεις την κόμμωσή τους, πες κάτι άλλο, αλλά όχι και αυτό! #-o [/SIZE]

Λοιπον, ας πω και γω την αποψη μου για το αγαπημενο μου 90s γκρουπ. Κατ’αρχας εχουν καταπληκτικες συνθεσεις με ολα τους τα αλμπουμ να εχουν να δωσουν κατι. Αυτο που διακρινει για μενα αυτη τη μπαντα ηταν η εξελιξη της μουσικης τους. Απο το καταπληκτικο Core που ηταν ενας 100% grunge δισκος, στη συνεχεια τα πιο Rock Purple και Tiny Music, το πιο heavy-οχι μεταλ:D- τους αλμουμ No4 και τελος το Shangree. Και τα 5 αλμπουμ εχουν να προσφερουν καποια τρακς που δε μπορουν να λειψουν απο ενα φουλ-σετ λαιβ τους. Δεν ηταν η μπαντα που αλλαξε τη πορεια της μουσικης αλλα μια απο τις λιγες που καναν το αυτονοητο, παιζαν Rock n Roll.

Παραλληλα με τη μουσικη τους, μεγαλη εξελιξη ειχε και η φωνη του Weiland… απλα ακουστε τα Core 1992 kai to Purple 1994 και δειτε διαφορες. Πραγματικα για μενα ειναι ενας χαμελεοντας τραγουδιστης που ερμηνευει ΟΛΑ τα στυλ(τζαζ, καντρυ, ροκ, μπλουζ) και δε σταματαει ποτε να εμπλουτιζει τις ερμηνειες του στα λαιβ (ακουστε τα γυρισματα στο Σλιδερ προς το τελος τις περιοδειας για το κοντραμπαντ). Για μενα ειναι ο πιο δραστηριος μουσικος τις 2 τελευταιες δεκαετιες μετα τον Perry Farrell. Με απειρες συνεργασιες, side projects, παραγωγες και ιδρυση δισκογραφικης.

Εγω νιωθω τυχερος που ειχα την ευκαιρια να τον δω στη μαλακασα αλλα και να ακουσω τα Crackerman kai Sex Type Thing live. Θυμαμαι που οταν τα παιζαν εγω ειχα πορωθει και οι γυρω μου με κοιτουσαν περιεργα:lol: :lol: αφου οι περισσοτεροι δεν ειχαν ακουσει καν STP μιας και στην ελλαδα δεν ειναι δημοφιλης.

Νομιζω οτι ειναι προφανες οτι δε μου αρεσουν καθολου…:stuck_out_tongue:

Οι STP επαιξαν το πρωτο τους φουλ-σετ λαιβ μετα απο περιπου 6 χρονια… ηταν χεντλαινερς στη 1η μερα του ροκ ον δε ρειντζ. απλα σπειραν, στο τιουμπ εχει 2 κομματια να δειτε οποιος ενδιαφερετε.

το σετλιστ ηταν :

Big Empty; Wicked Garden; Big Bang Baby; Vasoline; Lady Picture Show; Lounge Fly; Crackerman; Sour Girl; Creep; Plush; Interstate Love Song; Coma; Down; All In The Suit That You Wear; Sex Type Thing; Trippin’ On A Hole In A Paper Heart; Dead and Bloated.

Φοβερό setlist…:!:

ποτε ειχαν ερθει ???

φτου ρε γμτ #-o

καταπληκτικο το unplugged τους

τον Σκοτ ειχα δει με τους VR…

μακαρι να τον ειχα δει με STP αλλα νταξ μην ειμαστε και πλεονεκτες.8)

για να μην ανοιγω καινουργιο θρεντ, το ποσταρω εδω…

25/11 κυκλοφ ο νεος προσωπικος δισκος του Σκοττ “χαππυ ιν γκαλοσις”
μπορειτε να ακουσετε 2 τραγουδια, ενα στο http://myspace.com/scottweiland
και το αλλο στο http://spin.com/articles/exclusive-stream-scott-weiland-paralysis.

Αυτος θα ειναι πιο μενστριμ σχετικα με τον 1ο του που ηταν τελειως καμμενος αλλα και μαματος. Γαματα τα κομματια, αντε να το ακουσουμε ολοκληρο το οποιο δε θα χει σαφη κατευθυνση και θα καλυπτει ενα ευρυ φασμα με διαφορων στυλ κομματια.

Ακομα να ρθουν Ευρωπη…