Stoner Rock/Heavy Rock Κυκλοφοριες-Προτασεις

σε θυμόμαστε βόιντ. :slight_smile:

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

Χαιρομαι πραγματικα…:)και με μια γρηγορη ματια εχουν προταθει δισκαρες στο Thread…αν και τα ακουσματα μου δεν ειναι μονο στονερ…

Άκουσε κανείς το Barn Burner; Καινούρια φυντάνια της Metal Blade από Καναδά.

Σκάει τέλος Μαρτίου, ξεκινήστε το λίκνισμα:

Welcome back συνάδερφε Void!!!

ααχα! ειχα ακουσει το local angel. desert φαση κιετς. γουσταρουμε και περιμενουμε βεβαιως8)

Αυτα ειναι ωραια νεα…:smiley:

Καλως σε βρηκα και παλι συναδελφε TheWitchfinder…:smiley:

Τσεκαρετε εαν θελετε τους Cojones και το δισκο Sunrise,απο κροατια και με επιρροες Kyuss, Down, Orange Goblin,Soundgarden…


Το γνωριζουν καλα το τοπι…:smiley:

Aυτο το θρεντι ειναι θησαυρος :D. Δεν ξερω απο που να πρωταρχισω να ψαχνομαι. Εχω κατεβασει τ’αντερα μου απο δισκους. Να δω που θα βρω λεφτα να τους αγορασω κιολας :oops:

Ωραιοι οι Cojones αρχηγε. :thumbup:

Και μια δισκαρα(προσωπικη αποψη) απο τους Rebreather και το δισκο Sunflower παιζουν stoner metal με sludge στοιχεια…


Εχουν βγαλει κι αλλα δισκακια απλα το τελευταιο το θεωρω καλυτερο,ειχαν διαλυθει για καποια περιοδο,κριμα να υπαρχουν τετοια συγκροτηματα και να μην ακουγονται πολυ…

θέλω απλώς να επιστήσω την προσοχή στους θαμώνες του θρεντ στην δεύτερη περιόδο μιας από τις πλέον ροκ ν ρολλ μπάντες που περάσαν κατά την δεκαετία του 80 από την χώρα μας, τους Villa 21 του μακαρίτη Ποθουλάκη… το κομμάτι Μοοnwhited Room:

είναι από τον τελευταίο δίσκο τους που βγήκε το 1990, με τίτλο Hellucinations

Τα σπάει ιδιαιτέρως. Αγαπάμε σουηδούς 70s καμμενούληδες

Πραγματι το sunflower ειναι πολυ ωραιος δισκος, εχει εναν ιδιαιτερο ηχο, ισως φταινε τα φωνητικα.
Περιμενουμε και Brant Bjork… τοσο τον δισκο οσο και το live :smiley:

Ας κανω κι εγω τη συνεισφορα μου αν και δεν νομιζω να μην εχει μπει

Νταξει απαραδεκτο να μην εχουν αναφερθει. Well done Marianna 8)
Και το songs for worship ειναι ενδιαφερον δισκακι!

επος το ειχα παρει πριν χρονια απο μετροπολις σε πολυ χαμηλη τιμη!!θυμαμαι τοτε παιρναμε στονεριες σε τιμες σοκ τα σκοτωνανε κυριολεκτικα!!!

Παρα πολυ καλο ντεπουτο ειχαν κανει οι Lonely Kamel το 2008 απο Νορβηγια με stoner-blues-psych rock μελωδιες…

τους tummler τους εχει ακουσει κανεις;; queen to bishop IV ο δισκος και γαμαει…
τσεκαρετε απο τον στονεροβικκκιο

:thumbup:

Ας προτεινουμε και μια ελληνικη μπαντα,οι Last Rizla απο την Σύρο μας προσφερουν εναν δισκο οπου η βαση της μουσικης τους ειναι το στονερ γεματο απο fuzz-psych-funk μελωδιες(επιρροες και απο post rock-εχει και κατι Reggae - Jazz περασματα)γενικως ειναι δυσκολο να τους βαλεις ταμπελα(και δεν πρεπει).


μας δινουν και free το δισκακι τους εδω http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=378696919&blogId=515391613