Stoner Rock/Heavy Rock Κυκλοφοριες-Προτασεις

Thanks !!! :slight_smile:

Θα γίνεις.

Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο τόπικ για αυτούς τους τύπους, νομίζω όμως πως η μουσική τους είναι πρωτίστως stoner με ολίγη sludge!

O λόγος για τους βρετανούς XII Boar που έχουν κυκλοφορήσει 2 EP τα οποία διαθέτουν για free download από το site τους (http://www.xiiboar.com/) αλλά και προς πώληση (2 ep + stickers) έναντι μόλις 1.50 λίρας :slight_smile:

δείγμα της δουλειάς τους εδώ:

[B]Sons Of Otis - Seismic (2012)[/B]

Καινούρια κυκλοφορία από τους underground θεούς. Δεν έχουν αλλάξει και πολλά σε σχέση με τους προηγούμενους δίσκους τους, απλά μας γαμάνε πάλι το μυαλό με τον ίδιο τρόπο που μας το γαμάνε σε όλους τους δίσκους τους. Μπαρουτοκαπνισμένο stoner μέσα από ένα διεστραμμένο space πρίσμα και τα τρελαμένα φωνητικά του Baluke να τινάζουν την πώρωση στα ύψη για άλλη μια φορά. Δόξα και τιμή λέμε!

[B][U]Lessons[/U][/B]
[B][U]Pk[/U][/B]

α μου χε ξεφυγει αυτη η κυκλοφορια! θα τσεκαριστει ασαπ :slight_smile:

Το καινούργιο άλμπουμ του Oliveri το έχει δει-ακούσει κανείς?
Υποτίθεται θα κυκλοφορούσε στις 3 Ιουλίου.

Οχι, και το κομματι με τις συμμετοχες γαμει. Ανυπομονω να ακουσω και το υπολοιπο.

Προκειται για το νεο αλμπουμ των Stoned Jesus με τιτλο Seven Thunders Roar.Δεν εχω καποιο αλλο σχολιο περα απο το οτι καιει χωρια και ατιμαζει παρθενες.Επος επος επος.I’m the mountain και Stormy Monday αρκουν για να συμμεριστειτε τα συναισθηματα μου…

edit: Δεν κοιταξα αν εχει ξαναποσταριστει οποτε σε περιπτωση που οντως εχει ξαναμπει σορρυ.

Παιδες, δεν ειμαι και τοσο σχετικος με το ειδος, αλλα επεσε στα χερια μου ενα φετινο απο ενα φιλο, που ψιλογαμησε και για μενα που το 'χω αφησει καιρο τωρα το stoner.

Trippy Wicked & The Cosmic Children Of The Knight - Going Home

Παρτε και το ομωνυμο:

Γενικα, πολυ καλες ιδεες και πραγματακια που δεν περιμενεις σε συνδυασμο με φωνητικα που παρουσιαζουν αρκετη ποικιλια δινουν ενα πολυ ωραιο δισκο.

Πρόσφατα ξέθαψα τα δισκάκια από τους Αυστραλούς El’Garsonorogio και σκέφτηκα να τα παρουσιάσω και εδώ.

Ready to Eat(2003)

Atma - Nivedana(2006)

Τσεκάρετε!!!

Για οσους ενδιαφερονται,το καινουριο Nightstalker ειναι εξω8)

Από τις 03/07

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=24483&page=2

Χαχαχα,πρεπει να κοιμομουν εγω μαλλον,πριν λιγες μερες το πετυχα πρωτη φορα#-o

Το πρώτο διαθέσιμο κομμάτι από το νέο δίσκο των αγαπημένων My Sleeping Karma, “Soma”, που θα κυκλοφορήσει στις 26/9 στην Ελλάδα, στριμάρει στον οβελίσκο:

Τσαχπίνικο κι ωραίο.

ομορφοτατο

Τ’ ακούμε από σήμερα λοιπόν :wink:

[B]Sandrider[/B]

Ήθελα την δόση μου από στονερ και αυτοί εδώ οι μουσάτοι μου καλαρέσανε. Ο πρώτος δίσκος τους είναι και κυκλοφορησε πριν κάτι μήνες. Από τα Seattles είναι, οπότε και Mudhoney’s θα σας θυμήσουν, και άλλα καλούδια.

Ωραίος ο Παναγιώτης! :thumbup:

Και γω τους Sandrider πρόσφατα τους έμαθα, για να ανακαλύψω ότι πρόκειται ουσιαστικά για τη συνέχεια των πρόσφατα διαλυμένων και αγαπημένων (μου) Akimbo, με την αλλαγή ενός μέλους.
Τον ήχο τους δεν θα τον χαρακτήριζα αυστηρά stoner (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό), στην ουσία εξελίσσουν τον post-hardcore ήχο που είχαν οι Akimbo στο “Jersey Shores”, προσθέτοντας λίγη περισσότερη μελωδία.

Και θα προσθέω το bandcamp της μπάντας για να ακουστούν καλύτερα τα κομμάτια τους!

http://sandrider.bandcamp.com/

Αν και δεν έχουμε ακόμα τράκλιστ, ούτε και επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας (τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα κάτι), απ’ ότι διάβασα στο [B][U]όμπελισκ[/U][/B], μάλλον προς το τέλος της βδομάδας θα κυκλοφορήσει το σιντί (προς το παρόν υπάρχουν προβλήματα με τη βινυλιακή έκδοση) του “She Said” το οποίο θα αποδομείται σε 81 λεπτά μουσικής.

Δύο κομμάτια έχουμε μέχρι στιγμής:

[B][U]Breath[/U][/B]
[B][U]Transformation[/U][/B]

άκουσα το breath που το πόσταρε η CTS στο φβ, κατά πάσα πιθανότητα περιμένουμε δίσκαρο ουανς εγκεν.