Stratovarius live in Greece

Πηγή Rockroll.gr:

" Το ιδιαίτερα αγαπητό στην χώρας μας μελωδικό metal συγκρότημα από την Φιλανδία, Stratovarius, θα βρεθεί στην χώρας μας για δύο συναυλίες των Ιανουάριο. Στις 14 του μήνα θα εμφανιστούν στην Υδρόγειο στην Θεσσαλονίκη και την επόμενη στην Αθήνα στο Club 22.

Δελτίο τύπου :

Αγιος Βασίλης, Rovaniemi , Leningrad Cowboys, Midnight Sun Film Festival, Νοkia, αδερφοί Kaurismaki, ΗΙΜ , Τhe 69 Εyes, The Rasmus , Nightwish και STRATOVARIUS. Τι κοινό έχουν όλα τα παραπάνω? Όπου «χώρα προέλευσης» γράφει …Φινλανδία ! Αν και για τους φίλους της «σκληρής» μουσικής το πρόσωπο του Timo Tolkki, ίσως να είναι και πιο αναγνωρίσιμο από αυτό του Aη Βασίλη !!
Γιατί τα λέμε τώρα όλα αυτά ?

Οι κυρίαρχοι του Φιλανδικού Μελωδικού Μέταλ και αγαπημένοι του Ελληνικού κοινού, Stratovarius, έρχονται στην Ελλάδα για δύο εμφανίσεις σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα.

Το ολοκαίνουργιο, ομότιτλο άλμπουμ τους σηματοδοτεί την έξοδο από μια ιδιαίτερα δύσκολη και σκοτεινή περίοδο για την μπάντα αλλά κα μια νέα αρχή στην καριέρα τους στην οποία καλούν και όλους τους πιστούς φίλους τους να συμμετάσχουν. "

…για όσους τους αντέχουν ακόμα!! :wink:

Θα μαι και γω εκει :smiley:

Καλα ρε τι λεει ο ξεφτυλισμενος αντρας , ποιος μαλακας εγραψε αυτο το δελτιο τυπου που ειναι σκετη βλασφημια στο ονομα του Αη Βασιλη.
Αν ειναι δυνατον, ακου τι ειπε το ατομο … Ο Αη Βασιλης ρε ειναι θρυλος λεμε … που να του κοπει το χερι αυτου που εκανε τετοιο παραληρισμο .

ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ RULES ΡΕ ΝΟΥΝΙΑ !!!

Τους είδαμε επιτέλους!Ήταν τρομεροί!Ποιοι απο εδώ πήγαν?Πολύ καλός ο καινούριος μπασίστας Lauri Porra!

Nα μαι κι εγώ! Τι έγινε ρε Angel, καλά; Καλά λοιπόν μας τα’ πάν ότι εδώ κάνεις τα αίσχη! :lol:
Ήμουν κι εγώ στη συναυλία (2η φορά που είδα Stratovarius! Ο Αngel μπορεί να σας κατατοπίσει καλύτερα όσον αφορά τη “σχέση” μου με αυτή τη μπάντα!) Ήταν πολύ καλή, δεν μπορώ να πώ, το club σχεδόν γέμισε! Παρόλα αυτά η πρoηγούμενη τους συναυλία ήταν καλύτερη, αφού έπαιξαν πολύ περισσότερα κομμάτια! Να φανταστείτε μέχρι και medley από τα Fright Night/Twilight Time είχαν παίξει!
See ya guys! 8)

Καλως τον . χε χε χε χε χε χε.

Η σχεση σου με τους Strato ειναι οπως η σχεση μου με το Death Metal , καμμια δλδ … χαχαχα χαχαχχχααχααχαχαχαχαχα.