Stratovarius

…εγώ πάντως θα βάλω την πεντάδα μου
Episode
Visions
Dreamspace
Elements Pt.1
Elements Pt.2

:):!:

Και εμένα το Episode είναι το αγαπημένο μου. Στη θέση του δεύτερου Elements θα έβαζα το Fourth Dimension.

…δεν έχεις και άδικο, έχει και το Fourth Dimension κομματάρες…απλά μού’χει κάτσει καλύτερα κάπως το Elements Pt.2:):!:

Σολάρες από τους δίσκους “Dreamspace” & "Visions"

http://www.rockhard.gr/συνεντεύξεις/timo-tolkki-interview

σοκ κ δέος…

σοβαρα τωρα;

απιστευτο. προσωπικα δεν ηξερα τιποτα απο αυτα

βασικά, δεν πρέπει να λέει και ψέματα, γιατι τότε είχαν γράψει το R… R… που είχε πεί… και εννούσε το μετέπειτα “new era” και αντι αυτού βγάλανε το “S/T” οπότε “μαμήθηκε” λίγο η φάση.

Μπορεί να μην λέει ψέματα αλλά η συνέντευξη ξεκινάει χαρακτηρίζοντας τον “διπολικο”. Φαντάζομαι πως μέσα σε μιάμιση ώρα μπορεί ένας τέτοιος χαρακτήρας να αλλάζει διάθεση. Όπως και να έχει και τοτε που διαβάζαμε γι αυτά τα χάλια μας έπιανε ένα σοκ ποσω μάλλον τώρα…

Πολλά τα λέφτα. Το θέμα είναι οτι τα γεγονότα ψιλοσυμπίτπτουν με αυτα που λέει…
Και είναι λιγο μαλακία να “εκμεταλευεσαι” ενα άτομο με κάποιο κουσούρι.
Επείδη πέρασα απο το Εξάρχειο για αυτόγραφα σε κάποια φάση τον πήγαν για να πάρει φάρμακα, επομένως είναι με αγωγή. Αρα μάλλον όχι.
Εμένα μου κάνει εντύπωση πως δεν πάει να πεί, ήμουν στρεσσάρισμενος και έκανα μια λάθος επιλογή (να δώσει το όνομα). Πιθανά με ένα καλό δικηγόρο θα μπορούσε να περιοδευεί σαν TT’s Stratovarius. Αγαθούλη τον κόβω. Πάντως κάτι βιντεο απο Ισπανία είναι καλύτερα, απο το Piraeus. Παντα μου ήταν συμπαθής και παρά την όποια απομυθοποιηση, κάτι κριτικές για το αυξημένο βάρος κτλ, είναι λίγο κακεντρεχείς. Να πείς οτι δεν σου άρεσε κάτι άλλο το καταλαβαίνω. Θεμιτό. Πιστεύω οτι ήταν κατωτερος των περιστάσεων, αλλά απο την άλλη, αν 5-10 συναυλίες τον βάλουν στην “πριζα”, καλό το βλέπω, ισως τον πείσουν να αντιστρέψει κάποια πράγματα.

Δεν ξέρω αν παρακολουθεί κάποιος τον Tolkki στο Facebook αλλά ο τύπος αφήνει υπονοούμενα ότι θα αυτοκτονήσει…

Ολα οκ λενε πηγε ο αδερφος του μαλλον κ τον συμμαζεψε

Τι κριμα ρε πουστημ

Τι τραγουδαρα το will the sun rise? παρεπιπτοντως

οπού τρολ-τον παρακινούσαν να το κάνει, ε…
βσκ έχει τα προβλήματα του, αλλά ενα μέρος απο αυτά ερχεταί απο την “ενασχόληση” του με τη μουσική.
το κακό είναι οτι δεν ξέρει και τπτ άλλο.

Πόσο ν’ αντέξει ένας νέος δίσκος Stratovarius; (Ρητορικό και όχι το ερώτημα).

Αλλά, αυτό το τραγούδι παίζει ήδη στο μυαλό. Ο Kotipelto κινείται σε χαμηλά μοτίβα, ίσως να έχει και την τεχνολογική (υπο)στήριξη. Όπως και να 'χει, δυνατό τραγουδάκι επί του παρόντος.

3 Likes