Streetlight Manifesto @ Gagarin 205 - 21 Aπριλίου 2011

A.K.A. events presents

Streetlight Manifesto @ Gagarin 205

21/4/2011

H Α.Κ.Α. παρουσιάζει τους Streetlight Manifesto, μία από τις πιο αγαπητές, δημοφιλής και χορευτικές Ska - Punk μπάντες του πλανήτη.

Oι Streetlight επισκέπτονται για 2η φορά τη χώρα μας και το show τους αναμένεται να είναι ακόμα δυναμικό.

Πρoέρχονται από τις Η.Π.Α. και η συνθεσή τους αποτελείται από 4 πνευστά (τρομπέτα - Matt Steward, τρομπόνι - Mike Soprano, άλτο σαξόφωνο - Mike Brown, τενόρο - Jim Konti), ο Tomas Kalnoki ( Catch 22) είναι στην κιθάρα/φωνητικά, στο μπάσο βρίσκεται ο Peter McCullouch και το line up συμπληρώνει ο Chris Thatcher στα ντραμς.

Είναι μελωδικοί, χορευτικοί και μαζί με τους Mad Caddies είναι ότι καλύτερο έχει να αναδείξει η Ska - Punk σκηνή τα τελευταία χρόνια.

Το βιογραφικό τους πλούσιο καθώς έχουν να παρουσιάσουν 4 albums το ένα καλύτερο από το άλλο:

2003 - Everything goes Numb, 2006 - Keasbey Nights, 2007 - Somewhere in the Between και 2010 - 99 Songs of Revolution: Vol. 1.

We will fall together, A moment of silence, Dear Sergio, On & On & On, Would you be impressed και η καταπληκτική διασκευή του Linoleum(NOFX) είναι μερικές από τις πιο γνωστές επιτυχίες τους.

Έρχονται στην Αθήνα κατά τη διάρκεια του φετινού παγκόσμιου tour Ship of fools Tour: Odds and ends.

H ανεπανάληπτη σκηνική κατασκευή και η διάθεση που παρουσιάζουν στα lives τους αποτελούν μία μοναδική εμπειρία για τους fan του συγκροτήματος και για όσους έχουν διάθεση να δουν κάτι μοναδικό στο είδος τους.

Supports Acts : Middle Fingers High

Οι Middle Fingers High είναι μια αγγλόφωνη τετραμελής μπάντα με επιρροές απο τα skate-punk rock συγκροτήματα της Αμερικής.
Τα πρώτα κομμάτια που γράφουν είναι αποφθέγματα από τη ζωή ενός αλκοολικού,ενώ στην πορεία οι στίχοι τους αποκτούν και πολίτικο-κοινωνικό περιεχόμενο.Διφωνίες και αρμονίες στις κιθάρες,σε συνδυασμό με την ξεχωριστή δυναμική του punk rock αποδίδουν στους MFH συναυλιακή και ραδιοφωνική αξία.
Σύντομα θα είναι διαθέσιμο το νέο τους ep εμπνευσμένο από την παρακμή της αθηναϊκής κοινωνίας…

TBA

Tickets: pre - sale: 10 euros

box office : 15 euros

A.K.A. events

tel. 210 – 6122259

ΝΑΙΙΙ! Και τους είχα χάσει την προηγούμενη φορά!

θα κλάψω8O8O8O
Αυτό είναι ένα live που αξίζει να δει κάποιος. θα κάνουμε ότι μπορούμε για να είμαστε μέσα.

επιτελους θα τους δω…ελπιζω απο πολυ κοντα…

Τώρα πρόσεξα ότι το εισιτήριο έχει 10 μόλις ευρώ!!! :D:D:D:D:D:D

8O8O8O8O Χάπια ρε χάπια ρε χάπια ρε…10 ευρώ γκουχ στο γκαγκάριν γκουχ. από αμέρικα τα παιδιά ξέρω γω.
worst αυτή τη φορά θα σε δούμε…

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=10369&highlight=streetlight+manifesto

Από το προηγούμενο live.

εδιτ:Χελλ κάνε copy/paste από facebook γιατί κάποιοι δεν έχουμε :stuck_out_tongue:

Βεβαίως!

A.K.A. events presents

Streetlight Manifesto @ Gagarin 205

21/4/2011

H Α.Κ.Α. παρουσιάζει τους Streetlight Manifesto, μία από τις πιο αγαπητές, δημοφιλής και χορευτικές Ska - Punk μπάντες του πλανήτη.

Oι Streetlight επισκέπτονται για 2η φορά τη χώρα μας και το show τους αναμένεται να είναι ακόμα δυναμικό.

Πρoέρχονται από τις Η.Π.Α. και η συνθεσή τους αποτελείται από 4 πνευστά (τρομπέτα - Matt Steward, τρομπόνι - Mike Soprano, άλτο σαξόφωνο - Mike Brown, τενόρο - Jim Konti), ο Tomas Kalnoki ( Catch 22) είναι στην κιθάρα/φωνητικά, στο μπάσο βρίσκεται ο Peter McCullouch και το line up συμπληρώνει ο Chris Thatcher στα ντραμς.

Είναι μελωδικοί, χορευτικοί και μαζί με τους Mad Caddies είναι ότι καλύτερο έχει να αναδείξει η Ska - Punk σκηνή τα τελευταία χρόνια.

Το βιογραφικό τους πλούσιο καθώς έχουν να παρουσιάσουν 4 albums το ένα καλύτερο από το άλλο:

2003 - Everything goes Numb, 2006 - Keasbey Nights, 2007 - Somewhere in the Between και 2010 - 99 Songs of Revolution: Vol. 1.

We will fall together, A moment of silence, Dear Sergio, On & On & On, Would you be impressed και η καταπληκτική διασκευή του Linoleum(NOFX) είναι μερικές από τις πιο γνωστές επιτυχίες τους.

Έρχονται στην Αθήνα κατά τη διάρκεια του φετινού παγκόσμιου tour Ship of fools Tour: Odds and ends.

H ανεπανάληπτη σκηνική κατασκευή και η διάθεση που παρουσιάζουν στα lives τους αποτελούν μία μοναδική εμπειρία για τους fan του συγκροτήματος και για όσους έχουν διάθεση να δουν κάτι μοναδικό στο είδος τους.

Supports Acts : Middle Fingers High

Οι Middle Fingers High είναι μια αγγλόφωνη τετραμελής μπάντα με επιρροές απο τα skate-punk rock συγκροτήματα της Αμερικής.
Τα πρώτα κομμάτια που γράφουν είναι αποφθέγματα από τη ζωή ενός αλκοολικού,ενώ στην πορεία οι στίχοι τους αποκτούν και πολίτικο-κοινωνικό περιεχόμενο.Διφωνίες και αρμονίες στις κιθάρες,σε συνδυασμό με την ξεχωριστή δυναμική του punk rock αποδίδουν στους MFH συναυλιακή και ραδιοφωνική αξία.
Σύντομα θα είναι διαθέσιμο το νέο τους ep εμπνευσμένο από την παρακμή της αθηναϊκής κοινωνίας…

TBA

Tickets: pre - sale: 10 euros

box office : 15 euros

A.K.A. events

tel. 210 – 6122259

χαχαχααχ αυτά είναι! Το μαθά κι εγώ χτες κι έμεινα!΄Εντωμεταξύ κάτα πάσα πιθανότητα θα τους δω και τρίτη φορά, 2 μέρες μετά την Αθήνα:p

Κατα τ’ άλλα με 10 ευρώ εισητήριο, όλοι πρέπει να’ ναι εκεί! Μόνο μείον είναι η ημερομηνία λίγο όπου ενδεχομένως να λείπει κόσμος. Αλλιώς το γκαγκάριν θα ήταν τίγκα.

Το νου σας θέλω δισκευες Linoleum και skyscraper στο σετ!

χααχχ, θα τα πουμε κει αν ειναι!

την καλυτερη ημερα κανονιστηκε το live!!!

Streetlight manifesto live in Athens 21/4/2011 Gagarin 205

A.K.A. events presents

Streetlight Manifesto @ Gagarin 205

21/4/2011
...


H Α.Κ.Α. παρουσιάζει τους Streetlight Manifesto, μία από τις πιο αγαπητές, δημοφιλής και χορευτικές Ska - Punk μπάντες του πλανήτη.

Oι Streetlight επισκέπτονται για 2η φορά τη χώρα μας και το show τους αναμένεται να είναι ακόμα δυναμικό.

Πρoέρχονται από τις Η.Π.Α. και η συνθεσή τους αποτελείται από 4 πνευστά (τρομπέτα - Matt Steward, τρομπόνι - Mike Soprano, άλτο σαξόφωνο - Mike Brown, τενόρο - Jim Konti), ο Tomas Kalnoki ( Catch 22) είναι στην κιθάρα/φωνητικά, στο μπάσο βρίσκεται ο Peter McCullouch και το line up συμπληρώνει ο Chris Thatcher στα ντραμς.

Είναι μελωδικοί, χορευτικοί και μαζί με τους Mad Caddies είναι ότι καλύτερο έχει να αναδείξει η Ska - Punk σκηνή τα τελευταία χρόνια.

Το βιογραφικό τους πλούσιο καθώς έχουν να παρουσιάσουν 4 albums το ένα καλύτερο από το άλλο:

2003 - Everything goes Numb, 2006 - Keasbey Nights, 2007 - Somewhere in the Between και 2010 - 99 Songs of Revolution: Vol. 1.

We will fall together, A moment of silence, Dear Sergio, On & On & On, Would you be impressed και η καταπληκτική διασκευή του Linoleum(NOFX) είναι μερικές από τις πιο γνωστές επιτυχίες τους.

Έρχονται στην Αθήνα κατά τη διάρκεια του φετινού παγκόσμιου tour Ship of fools Tour: Odds and ends.

H ανεπανάληπτη σκηνική κατασκευή και η διάθεση που παρουσιάζουν στα lives τους αποτελούν μία μοναδική εμπειρία για τους fan του συγκροτήματος και για όσους έχουν διάθεση να δουν κάτι μοναδικό στο είδος τους.

Supports Acts : Middle Fingers High

Οι Middle Fingers High είναι μια αγγλόφωνη τετραμελής μπάντα με επιρροές απο τα skate-punk rock συγκροτήματα της Αμερικής.
Τα πρώτα κομμάτια που γράφουν είναι αποφθέγματα από τη ζωή ενός αλκοολικού,ενώ στην πορεία οι στίχοι τους αποκτούν και πολίτικο-κοινωνικό περιεχόμενο.Διφωνίες και αρμονίες στις κιθάρες,σε συνδυασμό με την ξεχωριστή δυναμική του punk rock αποδίδουν στους MFH συναυλιακή και ραδιοφωνική αξία.
Σύντομα θα είναι διαθέσιμο το νέο τους ep εμπνευσμένο από την παρακμή της αθηναϊκής κοινωνίας...

http://www.myspace.com/middlefingershighband

Bad Bid

Oι Bad Bid, οχτώ τον αριθμό σε πλήρη σύνθεση, είναι ένα πείραμα μουσικών αλλά και κοινωνικών ζυμώσεων. Μαζεύτηκαν και κατάφεραν να βρουν κοινές βάσεις για να εκφράσουν σε μια μπάντα την παράνοια των καιρών μας. Με δυο βιολιά, μια τρομπέτα, ένα σαξόφωνο και μια μελλόντικα, καθώς και ένα δυναμικό τρίο κιθάρας, μπάσου και ντραμς, παίζουν το progressive ska punk τους και καταφέρνουν να διαταράξουν και τα πιο τεχνοκρατικά μυαλά. Μετά από λιγότερο από δύο χρόνια συνεχών ζωντανών εμφανίσεων, θα ανοίξουν την συναυλία μιας σημαντικής επιρροής τους και σκοπεύουν να μην αφήσουν τίποτα όρθιο (εκτός από τη σκηνή για τους Streetlight Manifesto).

http://www.myspace.com/badbid


Tickets: pre - sale: 10 euros

http://streetlightmanifesto.eventbrite.com/

Aπό 1η Απριλίου στο Stigma: Exhibition Streetart Laboratory & Workshop

Andrea Metaxa 4 (Exarhia District 106 81) &

Λεωφόρος Είρηνης 20 , Πεύκη ( Εμπορικό κέντρο Alco, 1ος όροφος)

box office : 15 euros

A.K.A. events

tel. 210 -- 8065842

Θα πάει κανείς από δω σήμερα? worst?

Αν έχουν απομείνει εισητήρια θα’ μαι μέσα. Ξέρει κανείς τί παίζει? Προπώληση που γίνεται?

Stigma: Exhibition Streetart Laboratory & Workshop

Andrea Metaxa 4 (Exarhia District 106 81) &

Λεωφόρος Είρηνης 20 , Πεύκη ( Εμπορικό κέντρο Alco, 1ος όροφος)

Εγώ θα πάω τώρα να δω. Αλλιώς απ έξω με 5 ευρώ παραπάνω.

Και γω απέξω θα πάρω. Του πούστη δεν νομίζω να μην βρούμε… Α και ξέρει κανείς τι ώρα αρχίζει το live?

εγώ είμαι στο κρεβάτι του πόνου με πυρετούς και δε συμμαζεύεται. καλά να περάσετε όσοι πάτε (που εδώ που τα λέμε είναι δεδομένο…).

Φύγαμε! Καλά να περάσουμε όσοι είμαστε εκεί!:trumpet::trombone::band::blues:

Απλός παρατηρητής σήμερα. Κάθισα εξώστη και παρακολούθησα από κει την εμφάνιση. Τώρα πρώτο support αίσχος (πάντα κατά τη γνώμη μου, μια βαβούρα και ότι να ναι παίξιμο). Δεύτερο support σαφώς καλύτερο και θα τους ψάξω, πολύ καλοί παίχτες όλοι τους.

Τώρα για Manifesto. Δυστυχώς δε το ευχαριστήθηκα όσο τη προηγούμενη φορά. Ίσως η αμεσότητα που είχαμε πριν 2 χρόνια να έκανε τη διαφορά. Ίσως και επειδή πάλι δεν ήμουν πολύ καλά σε ψυχολογικό επίπεδο. Πρόβλημα νομίζω και στον ήχο, σε μερικά σημεία δεν ακουγόταν καν η φωνή και ήμουν δίπλα στη κονσόλα. Φαντάσου στο ΑΝ είχαν καλύτερο#-o…Αυτό όμως δεν σταμάτησε το σχεδόν γεμάτο gagarin να χοροπηδά και να τραγουδά κάθε στίχο, τρομερή ενέργεια και από το κοινό αλλά και από τη μπάντα για ακόμα μια φορά. Οι κομματάρες ή μια μετά την άλλη και ασταμάτητος χορός. Σίγουρα θα μας επισκεφτούν ξανά. Σίγουρα θα τους ξαναδούμε για 3η φορά.

Cheers στα παιδιά με τα οποία πήραμε ταξί για σύνταγμα και μοιράσαμε τα έξοδα:D

Την προηγούμενη φορά δεν τους είχα δει οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω. Σήμερα πάντως το καταχάρηκα το live! Πολύς χορός, η μπάντα είχε πολύ ενέργεια και γενικά πολύ χαβαλέ η όλη φάση! Θα ήθελα λίγο παραπάνω ώρα αλλά τι να κάνεις… Μου έκανε εντύπωση ότι το merchandise το πούλαγαν έξω από το μαγαζί και όχι στο κλασσικό σημείο εντός του gagarin.

Kι εγώ παρατηρήτης υπήρξα, αλλά κάτω προς το κέντρο. (Οποτε το απαραιτητο κουνημα το εσκασα:p)

Τελοσπαντων, πρωτο σαπορτ ούτε μενα μου αρεσαν πολυ. Παρ’ όλο που φαινεται να προσπαθουν, πραγματικα αυτο που προκυπτει ειναι ενας αχταρμας. Υπερβολικά χαώδες το αποτελεσμα. Θελει λιγο να τα βαλουν κατω και να δουν τι ακριβως θελουν να προκυψει.

Middle Fingers High. Τους είχα ακούσει πρόσφατα και είχα εντυπωσιαστεί τόσο που ανυπομονούσα να τους δω λαιβ. Αποζημιώθηκα. Γρήγορο μελωδικο Punk rock που το γουσταρω τίγκα, καλά παιγμένο και μ’ έναν απίστευτο drummer. Λίγοτερα συναισθηματικα σημεια να ειχαν (:p) και θα’ μασταν γαμώ. Στηριζω.

Streetlight manifesto τωρα. Kατ’ αρχας οι τυποι γουσταρουν τρελα αυτο που κανουν, φαινεται στο κοινο, και με καυλωνουν ετσι ακομη περισσοτερο. Ηχος κάτω πάρα πολύ καλός, που σε συνδιασμο με την γαματη αποδοση τους το αποτελεσμα γαμαγε. Χορος, κουνημα, κεφι και τα σχετικα ήταν δεδομένα. 2 φιλοι μου που μασταν μαζι και δε τους ειχαν δει τρελαθηκαν. Εγω περασα παρα πολυ καλα. Τωρα νταξει σε σχεση με την πρωτη φορα, σιγουρα προπερσυ επαιξαν περισσοτερο, σιγουρα το αν μ’ αρεσει παραπανω, σιγουρα ημουν και μεσα στο χαμο, αλλα νταξει και τις 2 φορες περασα γαμω, οποτε αυτο μετραει τελικα.!

Κι αλλα τετοια!