Streetlight Manifesto in Athens

Να μια ωραία μπάντα!ska-punk το είδος που παίζουν.καλή φάση.τους έχς βρει εδώ και λίγο καιρό και μου άρεσαν αρκετά.Από last.fm λέει ότι θα παίξουν στις 28/3.09 στο An Club με τιμή στα 20 ευρώ.Μαζί τους θα είναι και οι έλληνες 2nd Hand.
Περιμένουμε να ανακοινωθεί και πιο επίσημα…μακάρι να γίνει…

http://www.myspace.com/streetlightmanifesto


Now playing: Hibria - The Skull Collectors
via FoxyTunes

http://www.streetlightmanifesto.com/
ανακοινώθηκε και επίσημα…
είμαι ο μόνος που τους ακούει βρε παιδιά?:stuck_out_tongue:


Now playing: Streetlight Manifesto - Down, Down, Down To Mephisto’s Cafe
via FoxyTunes

Τους ακούει κι ένας φίλος μου, μη νιώθεις άσχημα.

Κι εγω τους ακουω αλλα δυστυχως δε παιζει να ειμαι μιας και την ιδια μερα στο texas παιζουν οι Arkangel.:frowning:

Καλα να περασετε παντως οσοι πατε.

Τελικά θα πάει κανείς άλλος?:-s:-s


Now playing: Streetlight Manifesto - That’ll Be The Day
via FoxyTunes

Τελικα μόνος πήγα, αλλά κατάφερα πριν να περάσω από το Texas και είδα outlawtorn86(μιλήσαμε) και Angmar(δεν μιλήσαμε:().

Στα του live τώρα:

Πρώτα στη σκηνή ανέβηκε η μπάντα με το όνομα Day Oof.Ενέργεια στο full, χιούμορ και πολύ καλή μουσική γενικά!Ελπίζω να τους ξαναδώ κάποτε.Γαμάτη στιγμή εκεί που έπαιξαν το τραγουδάκι από το Nescafe…:smiley:
Επίσης ο lead singer δουλεύει στην G4 και άργησε να έρθει και έσκασε πάνω στην σκηνή με τα ρούχα της δουλείας!

Δεύτερη μπάντα οι 2nd Hand!τα παιδιά από την Σαλόνικα.Είχα ακούσει τα τραγούδια από το myspace τους και μου κίνησαν το ενδιαφέρον.Τελικά τα έσπασαν!!Πάρα πολύ καλή και βοήθησε ο ήχος σε όλες τις μπάντες πραγματικά!'Επαιξαν λίγο, 11 κομμάτια μόνο, αλλά ήταν υπέροχοι!Μακάρι να τους δω και αυτούς όποτε μπορέσω.

Και τέλος το καλύτερο…
Ακούει στο όνομα Streetlight Manifesto.Χαραλά, χωρίς καμία υπερβολή, αντικειμενικά, το θρεντ με τις συναυλίες δεν μπορεί να έχει υπόσταση πια μιας και το καλύτερο live της χρονιάς έγινε εχθές στο An Club!!
Ήταν απίστευτοι, χορταστικοί, απολαυστικοί!Ευτυχώς που αποφάσισα να πάω!!Το An φίσκα!πρώτη φορά το βλέπω έτσι.Έγινε χαμός, χορός και χοροπηδητό!Πραγματικά έσπειραν!!

Άρχισαν στις 23.00 και σταμάτησαν να παίζουν μετά από 2 ώρες και 10 λεπτά8O
Είπαν και 3 τραγούδια παραπάνω από το κανονικό:bounce:
Είπαν:"Σε κάθε live που κάνουμε, λέμε στο κοινό ότι ήταν το καλύτερο και αυτές τις παπαρίες…αλλά εδώ παιδία πραγματικά το εννοούμε!Ήσασταν πραγματικά υπέροχοι.!
Και πως να μην το λέγαν αυτό καθώς το 90% μέσα στο An ξέραμε και τραγουδάγαμε μαζί όλα τα τραγούδια!Επίσης δεν το περίμενα!
Υπόσχεση ότι θα έρθουν πάλι, και αυτή την φορά και με το άλλο μέλος της μπάντας που δεν μπόρεσε να έρθει!

Πραγματικά πιστεύω το καλύτερο live της χρονίας για μένα φυσικά, δεν πιστεύω να διασκεδάσω και να μεράσω τόσο καλά σε κανένα άλλο!Δυστυχώς setlist δεν θυμάμαι αλλά θα προσπαθήσω να το βγάλω.Δεν είχαν και χαρτιά κάτω με το setlist…

Ορίστε και μερικές photo…(ξέχασα την κάρτα στο σπίτι και δεν έβγαλα πολλές γαμώτο!!)

[SPOILER]

[/SPOILER]

Οπότε μέχρι την επόμενη φορά!!!


Now playing: Streetlight Manifesto - We Are The Few
via FoxyTunes

Thanks για τις φωτο! Έκλεισα εισιτήριο για το live και αεροπορικό και δυστυχώς δεν πήγα επιδι 3 μέρες πριν την συναυλία χτυπισα σπίτι και ήμουν 10 μέρες στο νοσοκομείο. Δεν θα το συχωρεσο ποτέ στον εαυτό μου γιατί από την πρωτη μέρα που τους άκουσα τούς περίμενα να τους δω! ελπίζω να ξαναέρθουν γιατί μαζί με voodoo glow skulls είναι μακράν οι 2 μπαντες που θα έκανα τα πάντα για να τους δω live! Ας ελπίσουμε οι vgs να έρθουν το καλοκαίρι όπως είπαν!

Ska For Life!

Υ.Γ. Μην δοκιμάσετε να κατέβητε σκάλα φορτωμένοι με έναν μεγάλο καθρέφτη …

Σόρυ που ξεθάβω, αλλά μιας και γράφτηκα στο φλόρουμ τον Απρίλη, κι επειδή τις τελευταίες μέρες ξανάκουσα streetlight manifesto, αισθάνομαι πολύ άσχημα να μην έχω μιλήσει στο θρεντ αυτό για την ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ αυτή LIVARA…Χαλαρά όπως έχω γράψει και σε άλλο θρεντ, από τις καλύτερες συναυλίες του 2009…Ο Angel_Death τα λέει υπέροχα…Άπειρος καυλωμένος κόσμος (το αν τιγκά μηλάμε, σαν municipal ένα πράμα), η μπάντα να καραγουστάρει σε σημείο να παίξει παραπάνω ώρα, ανελέητος χορός, έκσταση με διασκευή Linoleum από Nofx…τι να πω, άλλο πράμα…Εχασε πραγματικά όποιος δεν ήρθε