Stress live

σειρα εμφανισεων ετοιμαζουν οι στρεσσ
απο φβ
18\19 δεκεμβρη στο λ.α. κ θεσσαλονικη

και στις 19/12 στο block 33 στη θεσσαλονίκη από ότι είδα

ΝΑΙ ΙΣΧΥΕΙ

Με 5? εισητηριο στην Θεσσαλονικη αν δεν κανω λάθος

Bump γιατι οι μέρες πλησιάζουν! Με ΣΤΙΓΜΑ και MOOT POINT για support! Στην Σαλονικάρα δεν θα παίξουν οι MOOT POINT απο όσα έμαθα! :slight_smile:

Οι ντεθαδες Στιγμα? :expressionless: :expressionless:

φαντάζομαι οι hc-punk θά ναι, που παίζουν γενικά
http://youtu.be/fPYw8_qfDdw

Αυτους λεω, στα 90ς το γυρισαν σε death metal. Κοιτα να δεις!

πω πω πωωω,νόμιζα ότι ήταν 2 διαφορετικές μπάντες:?

ασ γραψει κανασ τυρογαλασ αποψε μετα το λαηβ εντυπωσεισ κ δρωμενα,
να ξερουμε κ εμεις αυριο για σαλονικα.

Πόση ωρα παίξανε χθες;

http://youtu.be/kWXuZqmOisc

κόσμο είχε,χαμό είχε,πάνκ δεν είχε

Δηλαδη??

δλδ πιο πολύ σε ρόκ έμοιαζε αυτό,και παικτικά αλλά και από άποψη feeling.κάτι σκα σε σημεία κάτι έντεχνα φωνητικά πριν το άβουλο ον χαχα.στο άγχος και τη λέρο κάτι πήγε να γίνει.τεσπα,εμένα μία επίπεδη εμφάνιση μου φάνηκε από τη μπάντα.κανας άλλος δεν πήγε να πει???

Το βιντεάκι ειναι απο εμένα! :smiley: Στα του λαηβ, κάτι έλειπε απο πανκ ροκ που περιμεναμε να ακουσουμε, λιγο που ηταν απροβάριστοι, λιγο που αλλαξαν τις συνθεσεις λίγο που χαναν τους στιχους η εμφανιση ηταν μετρια για εμενα! Οι ΣΤΙΓΜΑ σπείρανε. Και φτάνει πια με τους τζαμπατζηδες! Ελληνικο Πανκ συγκροτημα 30 χρονών έρχεται, ενα γαμημενο ταληρο δεν μπορουσατε να μαζεψετε εδω και 2 μήνες! Και μετα γκρινιάζουμε γιατι δεν ερχονται μεγαλα ονόματα!

Ε ναι, και για εμένα κάτι τέτοιο ισχύει, μέτρια πράγματα.

Πρωτον με χάλασαν τα αρκετά λάθη στο παίξιμο, είτε στίχοι που δε λέγονταν, είτε drummer που έβγαινε εκτός ρυθμού, γενικά δεν το ΄χαν.

Δεύτερον (και βασικότερο), δεν υπήρχε πάθος, ρε παιδιά, feeling. Punk, όπως θες πες το. Περίμενα να γίνεται κόλαση από κάτω, χαμός, αλλά δεν. Και δεν έφταιγε ο κόσμος ή κάτι τέτοιο, οι Stress έφταιγαν. Ξεψυχησμένοι εντελώς. Όπως είπε και η power fades μόνο στη “Λέρο” και στο “Άγχος” έγινε κάτι, και αυτό λόγω κόσμου.

Κρίμα. Μιλάμε για κομμάτια που είναι η μισή ιστορία του punk και βαρεθήκαμε.

Μαλιστα…

στα σχολια του yt παντως, οι αποψεις διιστανται…