Strikelight / Crimson Fire / Demolition Train - 18/12/2011 - Κύτταρο

A’ στο διάλο και έλεγα ότι κάτι δε μου κολλούσε.

Είχα πρωτοακούσει STRIKELIGHT κάπου μέσα στο 2007 πρώτη φορά, θυμάμαι αυτό το χαρακτηρισκό φάλτσο στη φωνή. Βέβαια έγινα οπαδός στο live με ANGELWITCH όπου θυμάμαι επίσης τον V.O.T. που λες.

…τόσο πολύ, που το ανέκδοτο του γράκχου ήταν η δεύτερη καλύτερη στιγμή μετά το bark at the moon, από την ώρα που ανέβηκαν και μέχρι να βγουν οι στραηκλαητ.

Τώρα που ενίσχυσα με έξτρα κρέντιτς την ΑΜΠΑΛΟΣΥΝΗ μου και μιας που είναι ανούσιο να κριτικάρω μουσική που δεν κατέω/ακούω, θα πω μόνο ότι χτυπάει άσχημα ν’ αναφέρεσαι μόνο στους χεντλαηνερς και να προσπερνάς τη μπάντα που σε άνοιξε όταν κάνεις τις απαραίτητες ευχαριστίες.

Ένα επιπλέον μπράβο στους [B]demolition train[/B] που συν τοις άλλοις έβγαλαν εξαιρετικό χαρακτηρα.

Ps: αυτοί οι φολσ να μην υπήρχαν στο κοινό ρε γαμώτο [-X

Τσαπρρρρρ, και για τους Demolition Train είπε “ένα χειροκρότημα”.

Ας κράξουμε κάτι άλλο τότε.

[SPOILER]Αυτοί οι φολσ και αυτοί οι κουφοί να μην υπήρχαν στο κοινό :oops:[/SPOILER]

Μαγκες ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια!

Demolition Train: Κορυφαια μπαντα. Ξεχωριστη. Καλα παιδια. Υποστηρικτες. Δεμενοι. Μεταλάδες. Τελος.

Crimson Fire: Απο τις καλυτερες βραδιες τους. Συγκεντρωμενοι και προβαρισμενοι.

Strikelight: Οι περισσοτεροι ειπαν οτι παρολο το μονοκιθαρο λογω του οτι εχω παραλλαξει το παιξιμο μου δε φαινεται ασχημο. Ουτε αδειο. Βεβαια και μενα μου λειπουν καποιες στανταρ δισολιες και η λυση στο προβλημα ονομαζεται harmonizer και θα το εχω απο το επομενο Live!!

Απο οτι αποσπασματα ειδα απο βιντεο νομιζω οτι ο Γιωργος παταγε καλα στα τραγουδια και δε παρατηρησα φαλτσα… Ειχε φυγει απο το γκρουπ, μπηκε ο Γιαννης ο οποιος ειναι κολλητος μου απο την 1η Λυκειου, αποφασισαμε οτι τελικα δεν εδενε η χροια του με τους Strikelight παρολο που ειναι στους κορυφαιους Ελληνες τραγουδιστες (ειδικα σε δυνατοτητες) και ξανα κουμπωθηκε ο Γιωργος. Καπως ετσι ειναι το story!

Ευχαριστουμε και πάλι ολους σας.

Metal Above All…