Αγαπημένο studio album με τραγουδιστή τον Dio


8O
Τον έχεις ακούσει ολόκληρο το δίσκο;
Τα Tarot Woman, Light in the Black δε σου λένε τπτ; :roll:

vasika ta 7 prota albums einai apo poli kala eos aristourgimata.pantos einai krima pou meta to long live o dio efige apo tous rainbow.den leo se olo to fasma tis rock mousikis alla se hard rock/heavy metal fasi toulaxiston kommatia opos stargazer,gates of babylon,kill the king,tarot woman,a light in the black,run with the wolf kanena group den mporese na grapsei giati kaneis den eixe
DIO-BLACKMORE-COZY POWELL.


8O
Τον έχεις ακούσει ολόκληρο το δίσκο;
Τα Tarot Woman, Light in the Black δε σου λένε τπτ; :roll:[/quote]
Τον έχω ακούσει βέβαια! Και τα 2 κομμάτια πού αναφέρεις δεν μου λένε τπτ. Το Light in the Black ίσως μου λέει…επειδή μου το θυμίζει το ομώνυμο από τo Breaker των Accept. :smiley:

kai kati akoma gia ton dio.ta teleftea 7-8 xronia piga sta perissotera megala groups classic rock pou irthan stin ellada .2 fores purple,whitesnake,scorpions,uriah heep,jethro tull,ufo,roth,michael schenker,black sabbath.tipota omos den sigrinete me ti siginisi pou eniosa prin 3 xronia sti athina akougontas ton ronnie na tragoudaei to stargazerrrrr!!!tixeroi osoi itan se ekeini tin sinavlia!!!

Τυχεροί, α ρε τυχεροί…

Τυχεροί, α ρε τυχεροί…[/quote]

Γαμω τα live σε ενα χωρο που ουτε για χωματερη δεν κανει.

+1
επισης τα videoclip ειναι για πολλα γελια!

+1[/quote]
-1

-[size=6]10000[/size]

Kαι μόνο να ακούς το Dio να τραγουδάει δε θες τπτ άλλο…
Mακράν η καλύτερη φωνή στον κόσμο…
Μην πει κανείς ότι υπερβάλλω…

για σενα μπορει για μενα με τπτ! :wink:

e oxi kai metriotites ta prosopika tou.to holydiver kai the last in line einai ap ta klassikotera albums sto heavy metal.sacred heart kai dream evil arketa kala me tin kommatara all the fools sailed away.meta evgale merikes patates mexri to magica
pou eixe poli orea kommatia sto stil holydiver.

Έλα ρε σύ κι έχω πάει σε τόσους και άκομα έχω πρόβλημα με την ακοή μου! :smiley:
Επιτέλους, λύθηκε το πρόβλημα μου :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Χωρίς πλάκα, από το Rising 2 κομμάτια μου αρέσουν μόνο… (Starstruck, Stargazer)[/quote]

OK τρέξε τώρα ν ακούσεις την εισαγωγή του Tarot Woman και το solo του Α Light in the black και επέστρεψε…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

+1
επισης τα videoclip ειναι για πολλα γελια![/quote]

Sorry αλλα πρεπει να αναθεωρησετε πολλα πραγματα πανω στη μουσικη, εδω δεν προκειται για προσωπικες αποψεις αλλα για γεγονοτα-ιστορια και καλο θα ειναι να μην αγγιζουμε και σκαλιζουμε τα παντα γιατι καποια πραγματα δεν αλλαζουν πως να το κανουμε! :wink:

Διαφωνώ! Το ότι δεν σου αρέσει κάτι δεν σημαίνει ότι δεν αναγνωρίζεις την αξία του (αυτό πάει για την άποψη μου για το Rising :wink: ) Τώρα το πώς θα “δικαιολογηθούν” τα παιδιά θα δείξει :smiley:

Kαι μόνο να ακούς το Dio να τραγουδάει δε θες τπτ άλλο…
Mακράν η καλύτερη φωνή στον κόσμο…
Μην πει κανείς ότι υπερβάλλω…

simfono re file i kaliteri foni pou exo akousei se opoiodipote eidos mousikis.apo mpalantes temple of the king,catch the rainbow,lonely is the word,mexri hard rock/heavy metal stargazer,heaven and hell die young exei dosei resta.akoma kai sto dream on ton aerosmith evale ti sfragida tou.

Όταν ακούω Dio, αυτή τη θεϊκή χροιά, ανατριχιάζω κυριολεκτικά…
Μιλάμε για ΩΡΑΙΑ φωνή, φωνή με ψυχή, με συναίσθημα.
Δε μπορώ να φανταστώ άλλον που απλώς να πλησιάζει τον Dio…
Ακόμα και οι άλλες αδυναμίες μου Martin Turner, Dickinson, Coverdale είναι πολύ πιο κάτω από το φαινόμενο Dio…

an kai ton goustaro poli gia mena kai o mercury einai pio kato ap ton dio.

Long Live Rock “N” Roll.

+1
επισης τα videoclip ειναι για πολλα γελια![/quote]

Sorry αλλα πρεπει να αναθεωρησετε πολλα πραγματα πανω στη μουσικη, εδω δεν προκειται για προσωπικες αποψεις αλλα για γεγονοτα-ιστορια και καλο θα ειναι να μην αγγιζουμε και σκαλιζουμε τα παντα γιατι καποια πραγματα δεν αλλαζουν πως να το κανουμε! :wink:[/quote]

αναθεωρησε εσυ ρε μεγαλε! η μουσικη ειναι μια προσωπικη αποψη απο μονη της! αλλιως δεν θα ειχαμε τοσα ειδη κ τοσους πειραματισμους!
επειδη θεωρω τους προσωπικους δισκους του Dio μετριοτατους εως χαλια δεν σημαινει οτι δεν τον γουστραω η οτι δεν το παραδεχομαι!