Αγαπημένο studio album με τραγουδιστή τον Dio

san opados tou theou ronnie eipa na valo auto to dimopsifisma.gia peite.emena to agapimeno mou einai to ipertato rainbow rising me ta heaven and hell kai long live rock and roll na akolouthoun apo konta.

Κάπου ξαναέχει γίνει συζήτηση γι’αυτό αν δεν κάνω λάθος.

Όπως και να 'χει το RISING είναι η τελειότητα.

ναι αλλά το Heaven And Hell είναι παραπάνω από τέλειο :stuck_out_tongue:

εγω θα ψηφισω το ritchie blackmore’s rainbow καθως τα τραγουδια ειναι λιγοτερo hard σε σχεση με τους υπολοιπους δισκους του dio αλλα, παρολαυτα δειχνει την αξια του ως τραγουδιστης…και επιπλεον ειναι ολα κομματαρες

heaven and hell e;;epi polla xronia snobara na akouso otidipote apo sabbath ektos ozzy otan omos akousa to heaven and hell evala to paranoid kai ola ta ipolipa tou ozzy sto rafi gia poli kairo

Long livek heaven and hell!
ολα με rainbow ειναι διασκαρες παντως!
τα προσωπικα του δεν μπορω να τα ακουσω καθολου!

Rising γιατι ερμηνεια οπως του Stargazer δεν εχει ξανακανει.

Rising και εγώ και όχι μόνο για το stargazer…Αν και τα περισσότερα με Dio τα λατρεύω…

Ritchie blackmore’s rainbow μακράν ο αγαπημενος μου, με το Heaven & Hell να ακουλουθεί. Και τα υπόλοιπα Rainbow είναι φοβερά album βεβαια. Tα προσωπικα του είναι μια σειρά από μετριότητες, κρίμα.

Μιλάμε για τη φωνή του Dio κόβω φλέβα…
Η φωνή του είναι απίστευτη…
Ότι και να πούμε είναι λίγο…
Θα πω το Rising γιατί αυτός ο δίσκος με έμαθε τι πάει να πει μουσική όταν ήμουν μικρός…

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

παω να φορεσω το κρανος μου γιατι αρχισαν πεφτουν τουβλα!!!
](,) ](,) ](,) ](,) ](*,)

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

παω να φορεσω το κρανος μου γιατι αρχισαν πεφτουν τουβλα!!!
](,) ](,) ](,) ](,) ](*,)[/quote]

Βάρα το όσο θες…
Αν διαφωνείς με την άποψη μου πες το γιατί.

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

παω να φορεσω το κρανος μου γιατι αρχισαν πεφτουν τουβλα!!!
](,) ](,) ](,) ](,) ](*,)[/quote]

Βάρα το όσο θες…
Αν διαφωνείς με την άποψη μου πες το γιατί.[/quote]

Εγω παντος ψηφισα το sacred heart γιατι ο δισκος ειναι γαματος και εχει κοματια που … τι να πω…και για να δωσω το ερεθισμα σε καποιους να τον ακουσουνε. Τωρα για το αν οι προσωπικοι δισκοι του Dio ειναι μετριοι , αυτο μαλον ειναι δικια σου αποψη και σεβαστη , αλλα η Βιβλος του Heavy Metal στο κεφαλαιο δισκαρες ξεκιναει με τους προσωπικους του Dio. :wink:

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

παω να φορεσω το κρανος μου γιατι αρχισαν πεφτουν τουβλα!!!
](,) ](,) ](,) ](,) ](*,)[/quote]

Βάρα το όσο θες…
Αν διαφωνείς με την άποψη μου πες το γιατί.[/quote]

Εγω παντος ψηφισα το sacred heart γιατι ο δισκος ειναι γαματος και εχει κοματια που … τι να πω…και για να δωσω το ερεθισμα σε καποιους να τον ακουσουνε. Τωρα για το αν οι προσωπικοι δισκοι του Dio ειναι μετριοι , αυτο μαλον ειναι δικια σου αποψη και σεβαστη , αλλα η Βιβλος του Heavy Metal στο κεφαλαιο δισκαρες ξεκιναει με τους προσωπικους του Dio. :wink:[/quote]

και που να δεις την άποψη του Vivian Campbell για το Sacred Heart… το θεωρεί μεγάλη σούπα… και δεν είναι τόσο κακό άλμπουμ…

Πάντως όλα τα άλμπουμ του έχει παραπάνω, είναι από θεαματικά έως πολύ καλά!! Ευτυχώς που δεν έβαλες κάνα Lock up the wolves και Angry machines… πω…πω…πω…

Επίσης, σύμφωνα με τον Dio το πλέον αδικημένο άλμπουμ που έκανε ποτέ και το θεωρεί πάρα πολύ καλό ακόμα και σήμερα, είναι το Dehumanizer με τους SABBATH!! Έλεος δηλαδή…

Kαλά για τον αγαπημένο μου Dio τα λόγια είναι περιττά…
Εν τω μεταξύ έχω μια απορία…
Το Stars τραγούδι του εγχειρήματος Hear N’ Aid σε πόσες εκδοχές υπάρχει;
Έχω δει μόνο την 1η δεν παίζει ο Ted Nugent και πάιζουν Murray-Smith, Malmsteen, Dokken, και τραγουδούν οι Dio, Tate, Halford κ.α.

Από τα albums πού βρίσκονται στη ψηφοφορία:

περισσότερο αγαπημένα: Holy Diver, The Last in Line, Long Live Rock n’ Roll, Heaven and Hell, Sacred Heart, Dream Evil, Ritchie Blackmore’s Rainbow
ούτε κρύο, ούτε ζέστη: Magica
δεν μου πολυαρέσουν: Rising, Mob Rules

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

παω να φορεσω το κρανος μου γιατι αρχισαν πεφτουν τουβλα!!!
](,) ](,) ](,) ](,) ](*,)[/quote]

Βάρα το όσο θες…
Αν διαφωνείς με την άποψη μου πες το γιατί.[/quote]

Εγω παντος ψηφισα το sacred heart γιατι ο δισκος ειναι γαματος και εχει κοματια που … τι να πω…και για να δωσω το ερεθισμα σε καποιους να τον ακουσουνε. Τωρα για το αν οι προσωπικοι δισκοι του Dio ειναι μετριοι , αυτο μαλον ειναι δικια σου αποψη και σεβαστη , αλλα η Βιβλος του Heavy Metal στο κεφαλαιο δισκαρες ξεκιναει με τους προσωπικους του Dio. :wink:[/quote]

και που να δεις την άποψη του Vivian Campbell για το Sacred Heart… το θεωρεί μεγάλη σούπα… και δεν είναι τόσο κακό άλμπουμ…[/quote]

O Vivian Cambell εχει πει πολλα κατα καιρους για το Heavy Metal και τη θητεια του σ’αυτο που με εχουν χαλασει. Εχει δηλωσει στο παρελθον οτι τον συναντανε στο δρομο Metalhead και τον χαιρετανε με το γνωστο ,/ και ξενερωνει ,γιατι δεν νοιωθει καθολου την ολη φαση και οτι ειναι γενικα εκτος Metal φασης και δεν γουσταρει. Κατα τ’αλλα ειναι φοβερος κιθαριστας και οι προσωπικες δουλειες οι οποιες κινουνται σε ΑΟR μονοπατια μου αρεσουν πολυ.

Τα 3 Rainbow και το Sabbath μακράν από τα υπόλοιπα, συμπεριλαμβανομένου και του Holy Diver…
Κορυφαία στιγμή της ροκ μουσικής πάνω από τα άπαντα Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath το ανυπέρβλητο, ο καλύτερος ροκ δίσκος ever το Rising… Όποιος διαφωνεί έχω να του συστήσω ΩΡΛ

Έλα ρε σύ κι έχω πάει σε τόσους και άκομα έχω πρόβλημα με την ακοή μου! :smiley:
Επιτέλους, λύθηκε το πρόβλημα μου :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Χωρίς πλάκα, από το Rising 2 κομμάτια μου αρέσουν μόνο… (Starstruck, Stargazer)