SubRosa - More Constant Than The Gods

Οκ, αφού έχουμε και το πρώτο δείγμα μπορούμε να μιλάμε.

Cosey Mo λοιπόν και απλά εξαιρετικό.

Δεν ξέρω αν θα είναι ο δίσκος της χρονιάς όπως λέτε πολλοί, αλλά πάμε για τρίτο σερί αριστούργημα.

Επίσης λέει πως το κομμάτι, που διαρκεί 7μιση λεπτά, είναι το πιο μικρό του δίσκου. Μιλάμε πάμε για μεγάλο έπος. Το μόνο που μου τη δίνει λίγο είναι πως θα ήθελα ο δίσκος να βγει τώρα, μέσα ακόμα στο καλοκαίρι.

Yπομονή λοιπόν μέχρι τα μέσα Σεπτέμβρη.

Σιγουράκι μέσα στα τοπ 5.

Καλά νέα! Και το κομμάτι επίσης, ακούγεται πολύ καλό! Χαίρομαι που μπάντες σαν τους Blood Ceremony+Jex Thoth+Subrosa βγάζουν δίσκους τις ίδιες χρονιές-σχεδόν- και μαζεύεται υλικό. Θα την βγάλουμε και φέτος! :stuck_out_tongue:

Να συμπληρώσω και τους Demon Lung.

Α, αυτούς δεν τους έχω ακούσει. Ωραία, θα τους έχω στα υπόψιν.

Ax, αυτά τα βιολιά! :-({|=:-({|=

[B][B][U]Ghosts of a dead empire[/U][/B][/B]

και πολύ απλά, 2/2.

Έρχεται δισκάρα!

Μολις ερχομουν να το ποσταρω
2/2 οντως αλλα ελπιζω πως ο δισκος θα εχει ακομα καλυτερα κομματια, ωστε να μιλαμε για αλμπουμ της δεκαετιας ή κατι τετοιο

Διέρευσε για όποιον ενδιαφέρεται

κλικ φορ “επος”

ΥΠΕΡΤΑΤΟ!! Θέλω πολύ να το ακούσω live…!!!

Επιτρέπεται μια δισκάρα με τα όλα της σαν κι αυτήν εδώ να μην έχει σχολιασμό και για κάποια δισκάκια της σειράς να γράφονται ακόμα και σχόλια για το πότε πήγε τουαλέτα ο παραγωγός;

Πέρα από την πλάκα, εδώ έχουμε να κάνουμε με κλασικό δίσκο, πολύ όμορφο, ατμοσφαιρικό, πιο φρέσκο από το 90% των doom κυκλοφοριών και με 6 καταπληκτικές συνθέσεις.

Το βιολί δε, νομίζω πως ακούγεται πιο ουσιαστικό και συγκινητικό από τότε που έβγαζαν αριστουργήματα οι My Dying Bride.

Το [I]No Safe Harbor[/I] είναι από τα καλύτερα doom κομμάτια όλων των εποχών. Και ο τρόπος που κλείνει είναι ανατριχιαστικός.
Μου κάνουν επίσης εντύπωση οι άμεσοι στίχοι τους.

Δεν τον έχω μελετήσει τόσο πολύ ακόμη ώστε να μπει στο δικό μου τοπ5 αλλά είναι στις καλύτερες κυκλοφορίες της χρονιάς άνετα.
Έτσι και αλλιώς το ξαναείπα, η χρονιά ανήκει στις κυρίες.

ειμαι ασχετος με το αντικειμενο που μιλατε ,απλα να πω οτι πριν αρκετα χρονια υπηρχε ενα ελληνικο hard rock underground group ,με το ονομα subrosa , το οποιο αποτελεσε αν θυμαμαι καλα την βαση των μετεπειτα Νοκ ΑΟΥΤ .

τι λεμε τωρα θα μου πειτε …