Suffocation

Καταρχήν ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΟΝΕΙΔΟΣ να μην υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑ θρεντ για Suffocation. Λίγη τσίπα ρε αλήτες! Λίγη. Έτσι να φιλοτιμηθεί κάποιος να ανοίξει ένα για την τιμή των όπλων. [-X

Λοιπόν, μην περιμένετε τώρα ανλυτικές εισαγωγές και μπούρδες, αυτά κανονικά έπρεπε να διδάσκονται στα σχολεία.

Έβαλα και πολλ.

Όποιος πει κακή κουβέντα να του λασπώσουν τα μακαρόνια και να του φύγει το ανθρακικό απ’την κοκακόλα του.

Πείτε.

:lol::lol::lol:
εχω ακουσει μεχρι Πιρσντ φρομ γουηθιν αλλα πιο πολυ μου αρεσε εφιτζυ οφ δε φοργκοτεν…τωρα που μου το θυμησατε θα ακουσα και τα αλλα(αυριο)…
εντιτ:περιττο να σας πω ποσο γελιο εριξα με εισαγωγικο ποστ…
ποιο ΧΩΝΕΙ τη γη περισσοτερο?
:lol3::lol3::bow:

αγαπάμε Σκούρτζο που ψήφισε πως είναι άμπαλος! :smiley:

Οι σχέσεις μου γενικά με το χώρο είναι απειροελάχιστες, αλλά αυτό το στυλ το πολύ μπρουταλοσαπιο δεν μπόρεσα ποτέ να το ακούσω.

Περιμένω ποστ nightwing.:smiley:

αμα αυτο ειναι βρουταλ,το μπλακ τι ειναι?:-k

προφανώς αντικείμενο συζήτησης σε άλλο θρεντ.

οντόπικ πλιζ.

Ώπα ώπα, τι να πούμε ύστερα απο τόσο βαριά κατάρα που έριξες 8O :stuck_out_tongue:

Νταξ’, η λάσπη σε αυτό το βαθμό (και με αυτή τη ταχύτητα) δεν ήταν το νούμερο 1 στυλ που με ενδιέφερε, πάντως για το είδος τους ήταν απο τα καλύτερα πράγματα που έχω πετύχει.

Όπως είπα και στο ποστ μου για τη συναυλία Cannibal κτλ., το αμερικάνικο death ανδρώθηκε με τα Effigy of the forgotten και breeding the spawn. Συνεπώς κάπου εκεί μέσα βράζω. Αλλάαα: υπάρχει και η επιλογή του ΕP, που αλλάζει τα πράγματα. Γιατί? Αν και δεν είμαι φάν των EP, εγώ αυτό τους έμαθα, όταν πρωτάκουσα το Infecting the crypts από τη Furious Metal Anger ντεθ συλλογή του χάμερ ήταν το πρώτο που πήρα. Ειδικά όταν υπάρχει μέσα και o θεϊκός ούγκ ύμνος Catatonia, τι άλλο να ψηφίσεις? Από τις λίγες φορές που προτιμώ το ΕP έναντι του δίσκου - άρα το ψηφίζω.

Η σωστή επιλογή είναι όμως όλα ρε αρκουδέηδες

To Furious Metal Anger είχε το breeding the spawn μέσα. :smiley:

Ναι όντως σωστός. Καλά σαλάτα αλλά με πιάνεις.

effigy of the forgotten ρε διαολε, απο το εξωφυλλο και μονο οταν το αγορασα ειχα πορωθει 8):stuck_out_tongue:

ολα μαρεσουν ομως. τα συγχρονα ομως δεν τα εχω ακουσει :?

Τα 3 τελευταια ειναι δισκαρες.Εγω νομιζα οτι υπηρχε τετοιο θρεντ.Ξεχωριζω το blood oath με το οποιο επιστρεφουν στις πιο παλιες ημερες.ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΘΕΛΩ οτι οι σαφκατιον εχει ελαχιστη προωθηση,ειδικα μετα απο μια συνεντευξη τους.Πραγματικα αξιζουν περισσοτερα.Τα παλια δεν μ’αρεσουνε τοσο οσο τα 3 τελευταια.

Ενιγουεη,για να μην τα πολυλεμε they will be reborn.

Περιληψη:ΑΡΚΟΥΔΕΗΔΕΣ και Blood oath για να ενα καλυτερο αυριο

souls to deny…

Τωρα ρε συ Bleedin τι θες να γραψουμε εδω περα ?
Τι να πρωτοπουμε για μια απο τις 2 πιο σημαντικες αμερικανικες dm μπαντες (οι αλλοι ειναι οι ΜΑ).
Οι μισες dm μπαντες εκει εξω εχουν επηρρεαστει -θελωντας και μη- απο τους Suffocation.

Μουσικα εχουμε να κανουμε με μια μπαντα που ξερει να παιζει το ειδος οσο ελαχιστες.
Oτι και αν εβγαλαν στα 90’s ειναι αψογο.Ολα ομως.Δυσκολα μπορω να αποφασισω
ποιο ειναι το αγαπημενο μου απο αυτους.Οι δουλειες μετα την επανασυνδεση ειναι απο
αξιοπρεπεις μεχρι αρκετα καλες.

Respect επισης και στο κιθαριστικο διδυμο της μπαντας στα 90’s Terrance Hobbs και
Doug Cerrito.Οι τυποι διδασκουν riff-ολογια.

Καλυτερο cd απο περιοδικο ever ξερω γω.Χαλαροτατα.

Εμενα τα μακαρονια μου αρεσουν ψιλολασπωμενα και η κοκα-κολα με λιγο ανθρακικο.

Γι’αυτο μαλλον δεν μου αρεσουν και οι Suffocation.

Τελικα ολα συνδεονται μεταξυ τους στο συμπαν. :stuck_out_tongue:

Tελευταία επιλογή στο πολλ. :stuck_out_tongue:

μαντέψτε. Νο γκρις μπέιμπι.

Τον τελευταιο καιρο λιωνω αρκετα Suffocation. Αλλα εχω καποιες ερωτησεις…Εχω ακουσει τα 3 πρωτα + Despise The Sun. Το ντεμπουτο ειναι Μνημειο του Βrutal Death ασυζητητι. Το Pierced From Within αλλη αγαπη και για καποιο λογο εχω αγαπησει και τους στιχους πολυ. Το Despised The Sun επισης αγαπητο EP και εχει μεσα το Catatonia που φωναζει σε διαφορα δηθεν μπρουταλ τσουτσεκια “ΠΑΤΕ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ” :stuck_out_tongue: Αλλα γαμωτο, αυτο το Breeding The Spawn δεν μου εκατσε καλα. Θες η φωνη (γιατι κατι δεν μου εκανε κλικ)? Θες η παραγωγη? Κατι με χαλασε. Εχω κατι γιατρε μου?

Επισης τι απο τα 3 τελευταια να ακουσω? Εχει παρει το αυτι μου στα πεταχτα καποια απο το Blood Oath αλλα δεν ενθουσιαστηκα τοοοσο. Αλλα δεν το εχω ακουσει ολοκληρωμενο οποτε επιφυλασσομαι ακομα.

Για πειτε!

το breeding εχει φρικτη παραγωγη αλλα κατα τα αλλα εχει μεγαλη ποιοτητα οπως τα 2 στα οποια βρισκεται αναμεσα. γι αυτο και σε καθε αλμπουμ τους ξαναηχογραφουν και 1 τραγουδι του. το ομοτιτλο στο peirced, και απο 1 στα 2 τελευταια (prelude to repulsion, Martial Decimation) αν και εγω λατρευω αυτα που δεν εχουν ηχογραφησει ακομη.

στα υπολοιπα 3 αλμπουμ παρατηρουμε τη μπαντα να εχει βγαλει:

Souls To Deny: παρα πολυ καλο. πιο μοντερνο σε σχεση με τα παλια αλλα απιστευτα καλο αλμπουμ.

Suffocation: πολυ καλο. επιστραφουν συνθετικα τοσο δα στο παρελθον. για πολλους ειναι καλυτερο του Souls to deny, για μενα λιγο χειροτερο.

Blood Oath: φρικη. για σαφοκεισιον χαλια. μαυρα χαλια. μονο το dismal dream εχει. τιποτα αλλο.

συμπερασμα. ακου οπωσδηποτε τα 2 προτελευταια ε και αφου θα τα εχεις ακουσει σχεδον ολα, αν δεν βαριεσαι ακου και το τελευταιο για να δεις και να εισαι σιγουρος οτι οντως δεν θα σε ξετρελανει. αλλα αυτα που σ ειπα ειναι εγγυηση… ποιοτητα…

ΥΓ: και εμενα οι στιχοι του pierced με καταπορωνουν. ειδικα τα thrones of blood, the invoking νομιζω!

ψηφισα pierced γιατι ειναι το πρωτο σαφοκεισιον που με καταπορωσε (οχι το πρωτο που ακουσα) και με βοηθησε να λατρεψω αυτη την υπερτατη μπανταρα. αν εξαιρεσει κανεις το τελευταιο αλμπουμ που εινια μια μετριοτητα ολα τα υπολοιπα διαμελιζουν ασχημα. συγκροτημα ποιοτητα. αν ηταν πιο εξυπνοι και ισως οργανωτικοι θα ηταν ανετα στην κορυφη του ντεθ μεταλ (και απο αποψη εισητηριων πωλησεων κλπ γιατι απο αποψη ποιοτητας ειναι) αλλα τι περιμενει κανεις απο μια μπαντα που στο σαιτ της διαφημιζει καραμπινες??? :lol:

ΘΕΟΙ!