Suicide Silence

σχετικα καινουρια μπαντα…προσωπικα μ αρεσουν πολυ:D
ακουω γνωμες…

Έκανα το κόπο να ακούσω 2 κομμάτια (λόγω ονόματος κυρίως, δε ξέρω, μου κόλλησε όταν το είδα). Ίσως αν τους άκουγα πριν 1,5-2 χρόνια να είχα τρελαθεί, τώρα πια όμως ενοχλητικοί μου ακούστηκαν και μόνο. Όταν βάζω τα αντίστοιχα ακούσματα μου απο αυτό το είδος, π.χ. Obituary, νιώθω ότι ακούω κάτι πολύ καλύτερο απο αυτό. Δε νομίζω να τους ξανατσεκάρω ποτέ.

Συμφωνω.Τελος.

Μόδα είναι, θα περάσει…

τι λέτε βρε, στο nerd-o-versity τη βγάλατε…;;

[I]Άλλο Οπιτούαρυ και άλλο Αυτοκτ.Σιωπή…[/I]
Επειδή είναι πιτσιρικάδες; Και νεοτευτκη μπάντα; Ε και…;
ΟΚ ασφαλώς ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ μπάντες, και εγχώριες ακόμα [I]-πολύ καλυτεροί τους!- [/I]αλλά όχι και…να πιάσετε τα φτυάρια!! Δεν ξέρουμε την έκφραση [COLOR=“DimGray”]give them a second change[/COLOR]?

Και ξανά-[B]ΟΚ γούστα είναι αυτά[/B]. Και όλα ΜΟΔΕΣ είναι, που απλώς κάποιες ευτυχώς ΜΕΝΟΥΝ [I](και παύουν να είναι τέτοιες…)[/I]

[U]Ας το πάμε αναλυτικά:[/U]

το ντεμπούτο ομοτιτλό τους
[B]Suicide Silence [/B] - (2006)

οκ ψιλοχαλάει η παραγωγή, αλλά…ξεκίνημα είναι αυτό ε;


[B][COLOR=“Indigo”]Cleansing[/COLOR][/B]- 2007

… κάτι από black, από death, από doom, από thrash, και βέβαια hardcore ιδανικό ξεκίνημα
που σε πορώνει αρκετά.


[COLOR=“DarkRed”]No Time To Bleed [/COLOR] -2009

deathcore to the bone τούτη η δισκάρα και περισσότερος κόσμος τους μαθαίνει…

[COLOR=“DarkGreen”]Wake Up EP[/COLOR] - 2009

[B]ΕΡ αλλά[/B]…είναι το δισκάκι που με έφερε σε επαφή μαζί τους…

[B]Disengage[/B] EP -2010

δεν κάναν μεγάλα βήματα μπροστά, απλώς αξιοπρεπές…

[B]Black Crown[/B] -2011

Δισκάρα μιλάμε -επιβεβαιώνουν πως δικαιούνται…μέρος στη κορυφή των deathcore σχημάτων!

:wink:

Εγω να ρωτήσω το άλλο οι Oibituary που κολλάνε σε συγκριση μ αυτούς;

[B]έλα μου ντε;;;[/B]
:smiley: Αυτό λεω κ γω…

όχι.


τα πρωτα 2 LP τους ηταν ωραια. τωρα το black crown εμενα προσωπικα μου προκαλεσε εμετο. για μενα δεν ειναι καν deathcore αυτος ο δισκος (με εξαιρεση 2-3 κομματια). παντως υπαρχουν πολυ καλυτερες deathcore μπαντες. δεν τους κραζω γιατι την εποχη που ειχαν βγει τα πρωτα τους LP ολη μερα τα ακουγα αλλα πλεον δεν με συγκινουν ουτε αυτα. BTW, κατι ειχε ακουστει για το καλοκαιρι για live.

μια χαρά deathcore είναι το τελευταίο τους. Άλλωστε, από δήθεν ντεθκορ μπάντες στον κόσμο άλλο τίποτα- ετούτοι οι κύριοι και λαιβ βαρβάτα ξέρουν να δίνουν και να στέκονται αξιοπρεπώς, [I]εκεί που άλλοι απλώς…βουλιάζουν[/I]!

…Tώρα που έφυγε ο “εικονογραφημένος” Mitch, η μπάντα οριστικά [B]ΟΦΦ[/B].

:frowning:

[I]θα ακούμε τις δισκάρες τους…[/I]

Ξερω τουλαχιστον 4-5 ανθρωπους που ειπαν “ξεκουμπιδια” οταν το ακουσαν.

Γιατί έτσι; (δεν έχω ασχοληθεί καθόλου)

… γιατί στο μέταλ στερέωμα, πάντοτε υπήρχαν ([I]και θα υπάρχουν[/I]) οι [B]αντιπαθητικοί/ απωθητικοί [/B]leaders/musicans για τον Χ ή Ψ λόγο…

Ηθικό ή όχι, εν τέλλει αφήνει πίσω του 6χρονο παιδί…
Ας πρόσεχε.

Ένας άνθρωπος δεν βρέθηκε να του πει "[COLOR=“DimGray”][I]γάμα τις μηχανές - ο κατασκευαστής τους υπέγραψε χρυσό συμβόλαιο με τον σερ Θάνατος![/I][/COLOR]"
Αλλά…

Κατι τετοια ειπωθηκαν λογω της φρατζε αισθητικης που παιζει πολυ σε τετοιες μουσικες. Και σε μενα αισθητικα μου φαινεται καπως, αλλα τωρα να λες ξεκουμπιδια που πεθανε ενας ανθρωπος 28 χρονων…

Μάλιστα… οι κλασσικές μαλακίες…

αυτο
[-X

Μαλάκες μωρέ.