Sum-41

μα ρεσουν αρκετα σαν συγκροτημα ο λογος υπαρξης του τοπικ ειναι για να προσκυνησετε αυτο το κομματι http://www.youtube.com/watch?v=sxaBrOu3W7w

Tι φλωρια ειναι αυτη!!!Δεν εισαι τρου… [-X

Δικο τους δεν ειναι κι ενα “Pieces” που μας τα χουν κανει να με δαυτο?

εννοειται δεν ειμαι τρου ακουω και γονιδη…ανιγεηεχω ακουσει αρκετη απο την δουλεια τους δεν κοβω φλεβα αλλα αυτο το τραγουδι δεν υπαρχει ειδικα στο 0.49 γαμαει

ωραι κομματακι δικο τους ειναι

Φαντασου ομως να ανοιγαμε ο καθενας topic για μια μπαντα που μας αρεσει ενα τραγουδι τους:wink:

εχετε ανοιξει για χατζηγιαννη για νιβο για ραπ… δεν μα ρεσει απλα το τραγουδι ειναι στο τοπ10 μου με τα αγαπημενα μου …

Πολύ μέτριο συγκρότημα με το οποίο πολλά συνομήλικα έχουν φάει κόλλημα… Προσωπικά το ακούω αλλά δεν με τρελαίνει, μόνο ένα Hell song λέει κάπως…κατά τα αλλα[-X

http://www.youtube.com/watch?v=TTkZt8r2lko, μετά από τη φλωριά, για να στανιάρουμε λίγο…έλεος[FONT=“Trebuchet MS”][SIZE=“2”][/SIZE][/FONT]

Δεν ξέρω πως τα κατάφεραν αυτοί οι τύποι αλλά οι δίσκοι τους για μένα ακολουθούν μιά φανερά φθίνουσα πορεία…
Tα πρώτο του το θεωρώ θεικό, το δεύτερο πολύ καλό το “Does this…” λίγο πιο κάτω , ενώ τα άλλα δύο είναι πολύ φλώρικα και προσωπικά τα θεωρώ χάλια…Έφυγε και ο χαβανέζος κιθαρίστας που είχε επιρροές NWOBHM και φλώρεψαν πολύ …

Το With Me και γενικά ο τελευταίος τους δίσκος είναι μες στην φλωριά. Γενικά για τα pop-punk πολλή φασαρία γίνεται σε αυτές τις ηλικίες που είμεθα (13-14-15-16-17), είναι μέχρι να ωριμάσουν τα παιδάκια. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Απ’τους λεγάμενους υπάρχει ένας πολύ καλός δίσκος πάντως τον οποίο αξίζει να ακούσετε…

Περιέχει βέβαια κι αυτό μερικά νωχελικά κομμάτια αλλά για το είδος του είναι πολύ καλό (punk με ψιλοmetal στιγμές)…

Αν θέλετε την γνώμη μου μην μπείτε στον κόπο να ακούσετε καν το Bitter End, είναι ίδιο με έναν απ’τους ύμνους των Metallica (Battery). Σχεδόν αντιγραφή.

edit για τον Epitaph παραπάνω: Ο κιθαρίστας δεν νομίζω ότι ήταν χαβανέζος, είχε καταγωγή από Μέση Ανατολή μάλλον… Είχε αρκετές μεταλλικές επιρροές που προσέθετε στα κομμάτια κάνοντας μάλιστα πολύ καλά solos…

χαχαχαχα.Στην τύχη το πα…Βασικά όμως δε νομίζω να είναι απο Μέση Ανατολή…στον Καναδά είναι γεννημένος αλλά δεν ξέρω την εθνικότητα των γονέων του :p.
και το chuck δε μ’αρεσε και πολύ…Έγιναν και καλά σοβαροί και “αγρίεψαν”…anyway !

ειναι φανερο οτι παιζει με τη νοημοσυνη μας το τοπικ…
Αλλα σ’αυτο ειδικα το τοπικ θα προσθεσω αυτο: http://www.youtube.com/watch?v=2iZUP7L16x0&feature=related

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά πέρα απο αυτή τη κομματάρα δεν έχουν γράψει και τίποτα άλλο που να μου κάνει εντύπωση

Κοίτα, καλώς ή κακώς η μπάντα εντάζεται στο λεγόμενο ροκ χώρο, για τον α ή β λόγο. Οπότε καθόλου δεν παίζει με τη νουμοσύνη μας το τόπικ. Δεν μιλάμε μόνο για μεταλλιές εδώ.:wink: Αν είναι απλά μην δίνεις σημασία στο τόπικ

Μπορεί να έχουν και φλωριές αλλά τα σπάνε άσχημα. Δεν είναι δυνατόν να ακούμε συνέχεια ποιότητα ε…

&

Άντε γεια. :stuck_out_tongue:

ενα ακομα τρεντο γκρουπακι που με αφηνει παντελως αδιαφορο…

πο ρε τα χουμε πει αυτα το συγκροτημα το ακους για την μουσικη του και οχι για το στυλ…ακους τους βλαχοσταιλαδες τους μανογορ και λες για σαμ

εμενα μαρεσει αυτο το κομματακι

κατα τα αλλα green day - ιστικο punk rock
που οντως
οταν ητανε και ο μεταλας μαζι τους ειχανε κατι το ενδιαφερον

δατς δεν ειπα οτι με αφηνουν παντελως αδιαφορο επειδη ειναι τρεντυ…απλα το ανεφερα και αυτο :slight_smile: