Summer Festivals

Χαίρομαι που σας άρεσε το σχόλιο!

Είχα πολύ δυνατή έμπνευση εκείνη τη στιγμή, διότι ήμουν στο καφενείο κ έπινα καφεδάκι περιμένοντας ένα φίλο για να πάμε γυμναστήριο και στο διπλανό τραπέζι ήταν μια παρέα μεθυσμένων 50άρηδων-60άρηδων (ο ένας έχει σκοτώσει τον αδελφό του πάνω στο μεθύσι του) οι οποίοι έκαναν ανάλυση του δωδεκαθέου για το ποιός θεός ήταν πούστης και ποιός πήδαγε ποιόν.
Προσπαθούσα μάταια να πιώ καφέ, αλλά από τα γέλια δεν μπορούσα να καταπιώ. Έταξα και στον καφετζή (φιλος ο οποίος πήρε την επιχείρηση από τον πατέρα του) ότι θα του αφήσω την Go Pro αύριο για να τους κινηματογραφεί χωρίς να το καταλαβαίνουν. Θα χεστούμε στο χρήμα από το Youtube άμα ανεβούν αυτοί οι τύποι.

4 Likes

επαναλαμβάνομαι αλλά

Cult 80’s - 90’s “ομονοιακές” στιγμές

δάκρυσα , έχεις κέφια :joy:

1 Like

ποια 80-90s… καθε μερα εκει ειναι. Την αλλη φορα ηθελε ενας να μου διδαξει κουνγκ φου παρτηρωντας τις γατες. Για λιγο ειναι αστειοι αλλα οταν ειναι με τις ωρες εκει μας τα πρηζουν.

τελως παντωβ, βγηκαμε πολυ εκτος θεματος,

Καλη μερα κ καλο μηνα

3 Likes

καλημερα φιλε !! Παντα ειναι ευπροσδεκτο το καλο χιουμορ !

1 Like

Δεν το ήξερα ότι είναι τόσο παλιό, το άκουσα τα τελευταία χρόνια γιατί έχουν παίξει κανά 2 φορές οι Radiohead και πέρσι μάλιστα σε συνδυασμό με Arcade Fire, Robert Plant, Pixies, Foals…

Θέλω να πάω κάποια στιγμή γιατί μου αρέσει γενικά η Πορτογαλία και ο κόσμος, ειδικά στο Νότο, είναι μάλαμα. Η δε Λισαβόνα είναι από τις λίγες πόλεις που, αν είσαι Έλληνας, μπορείς να νοίωσεις σε οικείο περιβάλλον στο εξωτερικό (ίσως και Μαδρίτη αλλά χάνει αλλού αυτή).

1 Like

Παλιά λεγόταν Optimus Alive, τώρα τελευταία έγινε NOS.

1 Like

Πω ρε γμτ… Και Guns ‘n’ Roses στο Werchter ίδια μέρα με System of a Down και Linkin’ Park… :sweat:

που ειναι το προβλημα με αυτο ;

edit! Οι Guns Παιζουν στις 24 Ιουνιου στο Werchter Classic

Οι SOAD Με Linkin Park παιζουν αν δεν κανω λαθος μια εβδομαδα μετα

Κι εγώ μπερδεύτηκα, αλλά είναι άλλη μέρα ρε.

Έχετε δίκιο, το μόνο που συγκράτησα είναι “Σάββατο” και “Wercther” πριν λιποθυμήσω.

Το πρόβλημα είναι ότι είχα πει στον εαυτό μου ότι δε θα έμπαινα στην ταλαιπωρία να πάω σε μεγάλο “καλοκαιρινό” φεστιβάλ αν δε συντρέχει σοβαρός λόγος. Αλλά ΟΚ, problem solved πλέον.

1 Like

Εγω απ’ ότι φαίνεται τους LP θα τους γειώσω φέτος. Βγάζουν δίσκο οπότε θα περιμένω για European tour. Προτεραιότητα έχουν οι KISS για την ώρα να φύγει το απωθημένο :stuck_out_tongue:

Μετά τους Rammstein για Παρασκευή, το Graspop ανακοίνωσε Deep Purple για headliners Σάββατο. Μη λέμε μετά για το Rockwave μόνο…

τους εχουν ομως και αλλα φεστιβαλ ως headliners τους Deep Purple ;

Μηπως βλεπουν οτι ειναι η τελαυταια φορα που θα κυκλοφησουν στους δρομους ;

Παιδιά μπερδεύτηκα. Ποιο είναι το πρόβλημα που μπήκαν headliners οι Deep Purple?

δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο προβλημα . Απλα ισως σε μεγαλα φεστιβαλ o Headliner ειναι ενα ειδος κραχτη … Οι Deep Purple κατα μια εννοια δεν ανταποκρινονται σε αυτο τον ρολο. Απο την αλλη ωραιο θα ειναι να τους δεις γιατι μπορει να ειναι και η τελευταια φορα που θα γινει κατι τετοιο.

Δεν τους έχω δει ποτέ ρε γαμώτο και θα ήθελα να τους δω.

1 Like

μια φορα στο Λυκαβηττο!! Ετοιμασου αν περασουν απο εδω να τιμησουμε!

1 Like

Μόνο αν παίξουν μαζί με τον Βασίλη, όπως νομίζω ότι έπαιξαν την τελευταία φορά!

Και εγώ στο Λυκαβηττό τους έχω δει!

Τεράστιο συγκρότημα και, κυρίως, εκπληκτική η μουσική τους κληρονομιά. Αλλά δε νομίζω ότι αρκεί για να γεμίσει την πιο εμπορική μέρα αμιγώς metal festival. Αυτό εννοούσα…

Δεν ξέρω, περιμένω να δω και τα υπόλοιπα ονόματα για να κρίνω, αλλά μου φαίνεται λίγο πεσμένο φέτος το Graspop, αν και ίσως το λέω γιατί δεν ακούω καθόλου Rammstein. Ποτέ του δεν ήταν βέβαια συγκρίσιμο μέγεθος με Wacken, Hellfest αλλά πάντα είχε καλούς και σύγχρονους headliners. Εκτός και αν είναι φτωχό το φετινό καλοκαίρι από μεγάλα ονόματα.

1 Like

τοτε μπορει να παιξουν και οι Scorpions Και οι Πυξ Λαξ. Παμε για φεστιβαλ δηλαδης !