Sun of Nothing - "The Guilt of Feeling Alive" (2011)

Έλεγα να κρατηθώ μέχρι να το αγοράσω μπλαμπλαμπλα… πίπες. Ο δίσκος της χρονιάς 2011 είναι ήδη εδώ, ή μάλλον θα είναι σε μερικές μέρες. 8)

Ο δίσκος θα έχει 5 κομμάτια, τα 3 παίζουν στρήμιν εδώ:

…και παρουσιάζουν μια διαφοροποίηση και πρόοδο σε σύγκριση με τα παλιότερα, πιο μεστά και ουσιώδη και η φωνή του Ηλία έχει αλλάξει και δείχνει να αποφεύγει τα μακρόσυρτα ουρλιαχτά και γενικότερα ΠΙΠΕΣ! ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΣΑΝΟΦΝΑΘΙΝ! ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ! ΜΟΝΟ ΚΛΑΜΑ! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

[SPOILER]

Θενξ στον Μπρέην.Ντεντ για το ινφο[/SPOILER]

Ο troo φαν δεν ακούει μουσική από streaming :stuck_out_tongue:

Δεκέμβριο δεν ήταν να βγει κανονικά?

αυτο μονο

Τεραστια κομματια στο streaming… :slight_smile:

ναι, κάπου στις 26-27 Δεκ. παρέλαβε η ΨΤΣ τις κόπιες, και άρχισε την αποστολή των πρηόρντερς, αλλά δε ξέρω αν το’χει παραλάβει κανείς ακόμα. Πάντως στο Μετρόπολις Αθήνα (που δουλεύει ο Ηλίας) προχθές δεν το’χε.
Βινύλιο και digipack πάντως λέει μέσα γενάρη.

Σε άλλα νέα Unreached Soul το κομμάτι της χρονιάς με συνοπτικές και κλαίω από χαρά και έχει παίξει 5 φορές σερί, αλλά δεν ανοίγω ακόμα το “αγαπημένα τραγούδια 2011” για να μην με πείτε και γραφικό. :oops:

Τα κομμάτια ακούγονται γαμηστερά και κατ’ επέκταση ο δίσκος είναι τρελά υποσχόμενος.

Ξέρουμε πότε βγαίνει;

Θεωρητικά έχει κυκλοφορήσει ήδη, αν κι εγώ δεν το βρήκα στο μετρόπολις.
Υπάρχει πάντως στο σάιτ της cts
http://www.ctsprods.com/store/index.php?page=shop.product_details&category_id=9&flypage=flypage.tpl&product_id=89&option=com_virtuemart&Itemid=2&vmcchk=1&Itemid=2

κ γω αυτο …

πεταω τα χερια μου και τα αυτια μου …

επικο.επικο.επικο.επικο.επικο.επικο.επικο.επικο.επικο.επικο.επικο…

Καταρχάς εδώ έχουμε εξώφυλλο της χρονιάς, λες και είναι το b-side του The Scream του Edvard Munch. Άκουσα μια φορά τα κομμάτια, και όντως πολύ δύναμη, περιμένουμε και το δίσκο. Μέχρι στιγμής ό,τι έχει γραφεί στην κριτική του χάμερ είναι απολύτως ορθό.

γιατι χαμερ ???

Γιατί έτσι μας αρέσει.

…κι εκεί που σκύψαμε για να Πιάσουμε Το Σαπούνι, μας τον “σφύριξαν” οι SοN!

Τα καλά πράγματα αξίζουν λίγη περισσότερη υπομονή τελικά…

Ο δίσκος φαίνεται να συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε το “…In The Weak And The Wounded” με κάποιες αλλαγές που εύστοχα παρατήρησε ο Bleedin History.
Η φωνή έγινε λίγο πιο “ανθρώπινη” αν μπορώ να το θέσω έτσι. Λιγότερα pig-squeals, περισσότερες κραυγές, καθαρότερη άρθρωση που μου επιτρέπει να “πιάσω” πιο πολλά. Η απόγνωση, η έκρηξη και η τσαντίλα παραμένει βεβαίως.
Οι κιθάρες επίσης έχουν αλλάξει λιγάκι, ιδιαίτερα στα clean σημεία.
Η παραγωγή μπομπάτη και ξεκάθαρη.
Δεν είναι σωστό να κρίνω χωρίς να έχω ακούσει ολόκληρο το δίσκο αλλά τα κομμάτια που έχουν ανέβει γαμάνε απλά.
Το Sink είναι ό,τι πρέπει για ορεκτικό. Το Catharsis χώνει άσχημα.
Για το Unreached Soul τα είπαν άλλοι πιο πάνω… :wink:

Βέβαια τα κομμάτια θα έχουν άλλη διάσταση ζωντανά.
Κρίμα που είχαν αυτή την ατυχία τα παιδιά και ακύρωσαν το live release party.
Περαστικά στον drummer και περιμένουμε να επανορθώσουν σύντομα!

Η πρώτη καινούργια μουσική που άκουσα με τον νέο έτος.
Με το καλό μπήκε το '11. Βοήθειά μας…

[SPOILER]

:oops:
…just spreadin’ the word.[/SPOILER]

τσεκ συνεντεύξεις των Sun Of Nothing:

http://www.rockandroll.gr/content/view/2568/244/lang,greek/

http://www.orthodoxblackmetal.co.cc/sunofnothinggv.html

εντιτς:

άκουσα τα 3 κομμάτια και γούσταρα, ρε τι φωνητικά είναι αυτά?
είναι και οι συνθέσεις μεταβλητές σε πολυ θετικό βαθμό

για να δουμε

εχουμε καμια ενημερωση για την Limited εκδοση σε CD??

καμία. :frowning:
Λογικά στο λάιβ το Μάρτη θα υπάρχει, αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα.

CTS κανονίσου πλιζ.

Το limited CD είνια δικό μου, εσείς οι πικαπάκηδες να βολευτείτε με τα βινύλιά σας :!:

Mην τον ακούτε αυτόν, απλά τα βρει σκούρα επειδή δεν το βγάζουν σε κασέτα. :blink:

Χρωματιστά βινύλια:bounce::bounce::bounce:

Τι επιπλεον εχει το limited CD???