Sunn O))) / 22 Οκτωβρίου - An Club

Από την Venerate, περισσότερες πληροφορίες σύντομα.

http://www.last.fm/event/1135580

Ω ΡΕ ΜΑΓΚΑ!!! 8O8O8O

σκατα στους αθηναιους :!::!:

Γκουχ, γκουχ 8O

ΠΑΡΑΝΟΙΑ, ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ, ΣΕΙΣΜΟΣ, ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ!!!

Λοιπον αγόρια, επειδή τους έχω ξαναδεί, αν θεωρείτε τον εαυτό σας μουσικά ανώμαλο ΜΗΝ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΤΕ να λείψετε!

Πρέπει να μετακομίσω στην Αθήνα…

εδιτ: θα έχει ενδιαφέρον να δούμε με τι σύνθεση θα έρθουν. Δηλαδή θα φέρουν μαζί τους τον Attila? [-o<

Άντε να ανακοινωθεί και επίσημα η Ευρωπαϊκή tour για να μάθουμε περισσότερα.

δυνατο λαηβ. δεν με τρελαινει σαν μπαντα διοτι “αυτα τα κανω κι εγω στην κιθαρα”.

αλλα τουτο εδω:

σε λαηβ θα ειναι τοταλλυ κεηος.

και το νέο γαμάει και το νέο.

μου φαινεται πρεπει να απαλλοτριωσω καμια τραπεζα γαμω, με ολα αυτα που ανακοινωνονται…

Άντε ρε μαλάκες… Βάλατε όλες τις καυλωτικές συναυλίες μετά το καλοκαίρι που το είχα πάρει απόφαση να μη δουλεύω και να λιώνω στη γαμωσχολή; Στο μεροκάματο πάλι, έτσι φαίνεται!!!:wink: Έρχονται οι ψυχανώμαλοι κι εγώ θα το είμαι στην απ’έξω; Μπααααα

Για να μη σκοτίζεστε (χα!) άδικα, να ξέρετε ότι αυτό δεν θα’ναι ένα λάιβ σαν τ’άλλα. Οι Σαν δεν είναι μουσικό σύνολο οπότε οι συναυλίες τους είναι περισσότερο εμπειρίες, παρά μουσικές αποδόσεις. Για να μην γινόμαστε κι ελιτιστές, απλά έννοιες όπως “σετλιστ”, “λαιν-απ” και δε συμμαζεύεται δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΗΜΑΣΙΑ! Το λάιβ αυτό θα’ναι εμπειρία. Μην το χάσετε!

Εγώ απ’τους συγκεκριμένους έχω ακούσει μόνο ένα split με Earth όπου το κομμάτι των Sunn O))) ήταν ένας δωδεκάλεπτος ανούσιος θόρυβος. Όταν λέω θόρυβος, εννοώ μια μαλακία σαν βουητό που πραγματικά δεν ξέρω τι νόημα είχε.

Για πείτε αν αξίζει να τσεκάρει τίποτα ο άμαχος πληθυσμός.

Τελικά μπορεί να φέρουν την madonna στο live :lol:

Προφανώς αυτό το λάιβ δε σε αφορά. :wink:
Καμία διάθεση ειρωνίας, αλλά ναι, 9/10 έχουν την ίδια άποψη με σένα. Δεν πρόκειται να αλλάξει η (σεβαστή) αποψή σου, οπότε μην ασχολείσαι.
Αυτοί είναι οι SunnO))). Θόρυβος. Αν αρέσκεσαι σ’αυτόν πας. Αν όχι, δεν τρέχει τίποτα.
Απλά. :slight_smile:

Λεβιαθαν αν και σε κόβω να μην έρχεσαι, γιατί ως λογικός άνθρωπος δεν αντέχεις αυτή τη μουσική, κάτσε κι άκου το Alice από τον τελευταίο δίσκο τους.
Είναι πολύ όμορφο.

ρε… μήπως κάποιος να τους ανεβάσει και κατά Σαλόνικα μεριά… SPS μήπως… :-k

Παίζουν οι Pink Floyd του drone/ambient/πέστόπωσθες. Δε γίνεται να σαι απέξω όμως.

Ίσως να ήταν το συγκεκριμένο κομμάτι τόσο μονότονο γιατί ακούω και πιο “περίεργα” / ανώμαλα πράγματα απ’αυτό. Το συγκεκριμένο όμως μου φάνηκε ανούσια ανώμαλο! :stuck_out_tongue:

Καλά στο live έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να’ρθω αφού θα’χω αφήσει λογικά τα πάτρια εδάφη, απλά να δω τι παίζει με αυτούς θέλω.