Super 3 "Bulldog" Festival 22-23/8, Κλεάνθης Βικελίδης

SUPER 3 ?Bulldog Festival?

Τα 20ά γενέθλια του μεγαλύτερου Συνδέσμου στην Ελλάδα, έπρεπε να γιορταστούν με κάθε επισημότητα?!!!

Έτσι λοιπόν, στις 22 και 23 Αυγούστου 2008, ο SUPER 3 διοργανώνει στο γήπεδο Κλεάνθης Βικελίδης, το BULLDOG FESTIVAL, με τη συμμετοχή πασίγνωστων καλλιτεχνών από την ελληνική και την παγκόσμια μουσική σκηνή!!!

Ονόματα όπως ο MARKY RAMONE, οι ΜΠΛΕ, οι ΜΙΚΡΟ, τα ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ, καθώς και «κιτρινόμαυρα» σχήματα, θα βρίσκονται το διήμερο εκείνο του Αυγούστου στο γήπεδο της ΑΡΕΙΑΝΑΡΑΣ μας, για να συμμετάσχουν στο μεγάλο Φεστιβάλ του SUPER 3, που στόχος είναι όχι μόνο να αποτελέσει τη γιορτή για τα 20 χρόνια του Συνδέσμου, αλλά και να καθιερωθεί ως το μεγαλύτερο πολιτιστικό - κοινωνικό γεγονός της Θεσσαλονίκης!!

Τις αμέσως επόμενες ημέρες θα υπάρχουν όλες οι απαραίτητες λεπτομέρειες που αφορούν το SUPER 3 ?Bulldog Festival? (τιμές εισιτηρίων, τρόπος διάθεσης, πρόγραμμα Φεστιβάλ κ.α.)?

22/8 ΜΠΛΕ, ΜΙΚΡΟ - 23/8 MARKY RAMONE, ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ

http://www.super3.gr/news_article.asp?id=5180

Μarky Ramone;;;;;;;; Μπράβο ο Super 3…

Wow!!!Καλη φαση…Marky Ramoneeeeeeeee!!!Με κολαζεις ν’ανεβω!!!:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

SUPER 3 “Bulldog Festival”:
Κυκλοφορούν τα εισιτήρια!

Μπήκαμε πλέον στον Αύγουστο και όσο περνούν οι ημέρες, η αδρεναλίνη «χτυπάει»… κίτρινο!!! Τα φιλικά στον «Ναό» μας ξεκινούν, ήδη ετοιμαζόμαστε για τα πρώτα ευρωπαϊκά, εντός και – φυσικά - εκτός, όμως μπροστά μας έχουμε και τη μεγάλη εκδήλωση του SUPER 3, το BULLDOG FESTIVAL, για τον εορτασμό των 20 χρόνων από την ίδρυση του Συνδέσμου!!!

Στις 22 και 23 Αυγούστου λοιπόν, θα γουστάρουμε κιτρινόμαυρα και… μουσικά, μέσα στο γήπεδο της ΑΡΕΙΑΝΑΡΑΣ μας, το θρυλικό Κλεάνθης Βικελίδης!!! Σε μια εκδήλωση ανεπανάληπτη, όπως μόνο ο SUPER 3 ξέρει να οργανώνει και να πραγματοποιεί, η οποία στόχος είναι να καθιερωθεί, ως το “top” πολιτιστικό και κοινωνικό γεγονός της Θεσσαλονίκης και όλης της Βόρειας Ελλάδας!!

Τα εισιτήρια κυκλοφορούν τη Δευτέρα και θα διατίθενται καθημερινά, από τον ΚΕΝΤΡΙΚΟ SUPER 3 (Γ. Σεφέρη 2, Χαριλάου, 2310 329.516 & 2310 326.041) και από όλα τα παραρτήματα του Συνδέσμου ανά την Ελλάδα, από το SUPER 3 SHOP (Αλ. Παπαναστασίου 173, 2310 329.266), καθώς και από το περίπτερο του Δήμου Θεσσαλονίκης στην Πλατεία Αριστοτέλους!!

Οι τιμές των εισιτηρίων είναι οι εξής:
Για τις 22/8 - τιμή προπώλησης: 15 ευρώ / τιμή ταμείου: 20 ευρώ.
Για τις 23/8 - τιμή προπώλησης: 20 ευρώ / τιμή ταμείου: 25 ευρώ.
Εισιτήριο 2ημέρου: 28 ευρώ / Εισιτήριο 2ημέρου για τις Θύρες του σκεπάστρου: 50 ευρώ.

Στο SUPER 3 “Bulldog Festival” παίρνουν μέρος:
22/8 - Οι ΜΠΛΕ (άκουσε) και οι ΜΙΚΡΟ (άκουσε), τα πιο επιτυχημένα ελληνικά συγκροτήματα στον χώρο της ποπ – ροκ και ηλεκτρονικής μουσικής αντίστοιχα, με συνεχή δισκογραφία και πολύ δυνατές live παρουσίες!!!
23/8 - Ο MARKY RAMONE (άκουσε), ντράμερ του μεγαλύτερου punk rock συγκροτήματος στην ιστορία της μουσικής, ο οποίος περιοδεύει ανά τον πλανήτη με την μπάντα του και γνωρίζει την αποθέωση, παρουσιάζοντας όλα τα κομμάτια των RAMONES που άφησαν εποχή, καθώς και τα ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ (άκουσε), από τα πλέον σημαντικά σχήματα της ελληνικής ροκ μουσικής, που θα μας ροκάρουν… κιτρινόμαυρα!!!

Ακόμη, θα έχουμε support εμφανίσεις, από ΖΗΝΩΝΑ (ΒΟΡΕΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ), NEW OLYMPIANS, CLIMACTIRIANS, ACCRA MINOA, ΜΕΙΔΙΑΜΑ, BAD LIZARDS, ΔΕΛΕΑΡ κ.α., αλλά και παράλληλες εκδηλώσεις, που θα έχουν να κάνουν με την Προστασία του Περιβάλλοντος, την Εθελοντική Αιμοδοσία, την Εκμάθηση των Πρώτων Βοηθειών, τα Δικαιώματα του Καταναλωτή κ.α.!!!

Οι πόρτες, άλλωστε, ανοίγουν γι’ αυτόν τον λόγο από το πρωί, και τις δύο ημέρες, ενώ η είσοδος και η παρακολούθηση του SUPER 3 “Bulldog Festival”, θα επιτρέπεται από τη Θ3, τη Θ2, τη Θ6, τη Θ7, τη Θ9 και τα Vips, καθώς και μέσα από τον αγωνιστικό χώρο, από το ύψος της Θύρας 3 μέχρι και τα διαχωριστικά κάγκελα του stage που θα στηθεί στο κέντρο του γηπέδου!!

Το «κυρίως μενού» ξεκινάει στις 20:00 (22/8 με ΜΙΚΡΟ και ακολουθούν ΜΠΛΕ - 23/8 με ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ και ακολουθεί MARKY RAMONE), ενώ οι support εμφανίσεις στις 17:00.

Να σημειώσουμε ότι δεν θα επιτρέπεται η είσοδος σε όσους κατέχουν μπουκάλια, κουτάκια, φωτοβολίδες, βεγγαλικά κλπ, ενώ μέσα στον αγωνιστικό χώρο θα υπάρχουν stand τροφοδοσίας και θα λειτουργούν κανονικά και τα κυλικεία.

Τέλος, τις επόμενες ημέρες θα κυκλοφορήσουν από το SUPER 3 SHOP, συλλεκτικά t-shirts και άλλα είδη που θα αφορούν το SUPER 3 “Bulldog Festival”, ενώ μία ημέρα πριν από την έναρξη, στις 21/8, θα πραγματοποιηθεί συνέντευξη Τύπου για την παρουσίασή του.

Όλοι οι δρόμοι, λοιπόν, οδηγούν στις 22-23/8 στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στη μεγάλη γιορτή για τα 20ά γενέθλια του μεγαλύτερου Συνδέσμου στην Ελλάδα!!!

ΑΡΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ – 20 ΧΡΟΝΙΑ – SUPER 3!!!

απο http://www.super3.gr

Μη ξεχνιόμαστε σήμερα είναι ο Marky Ramone.Το πρωί τσίμπησα εισητηριάκι 20 ευρώ.Πέρασα να δω και πως έχουν διαμορφώσει τον χώρο…Έχει μπει πλαστικό δάπεδο απο την μεριά της θύρας 3 και το stage φαίνεται ικανοποιητικό.Ας ελπίσουμε να είναι καλή και η οργάνωση.Αν πήγε κανείς χθες ας δώσει καμιά πληροφορία τι παίχτηκε.

Τι εγινε τελικα?

Πως πηγε το event?

Οργανωτικά όλα ήταν οκ…καλός ήχος και γενικότερα δεν περίμενα να είναι όλα στην εντέλεια από τη στιγμή που φεστιβάλ που γίνονται κάθε χρόνο όπως το ροκγουειβ ακόμα έχουν προβλήματα.Και η προσέλευση του κόσμου ήταν αρκετά καλή.Τώρα ο Marky δν με εντυπωσίασε κιόλας κυρίως γιατί μου φάνηκε κάπως κρύος.Τα πρασειν άλογα πολύ καλά παίξαν TNT k Helll aint a bad place to be απο AC/DC,ace of spades,killing in the name,running free, καποια δικά τους καθώς και τον ύμνο του Άρη και το γνωστό σύνθημα δεν έχω γκόμενα δεν έχω λεφτά…:).Γενικά ήταν ένα ευχάριστο βράδυ

Εγω σημερα εμαθα οτι τουλαχιστον οταν επαιζαν τα support ειχε 200 ατομα και εριξαν το εισιτηριο στα ταμεια στα 20 ευρω (απο τα 25) για να μπει λιγος κοσμος…

Και το εμαθα απο παιδι που επαιζε σε ενα support οποτε δυσκολα να ειναι μουφα.

Μαζεψε τοσο κοσμο μεχρι να βγει ο Ramone?

Για τα υπολοιπα μου ειπε τα ιδια οσον αφορα την διοργανωση, εκτος απο το γεγονος οτι δεν τους εδωσαν δικαιωμα να βαλουν ουτε ενα ατομο ο καθενας δωρεαν και επρεπε να αγορασουν ακομη και τα νερα. Αυτο προσωπικα το θεωρω απαραδεκτο. Αλλα πιστευω οτι επειδη ηταν η πρωτη φορα που διοργανωνουν κατι τετοιο, θα διορθωθουν στο μελλον. Το να μπουν και 15 ατομα απο τα support δωρεαν μεσα δεν λεει τιποτα… Αν περιμενεις απ’αυτους να βγαλεις τα σπασμενα τοτε μην το κανεις…

Κατα τ’αλλα μου ειπε τα ιδια για τον ηχο και την διοργανωση.

Όταν βγήκε ο Ramone νομίζω ότι είχε πάνω από 700.Πιο νωρίς όντως ήταν άδειο…

Παιδια εμενα τα Πρασσειν αλογα δεν μου αρεσαν καθολου.Δεν ξερω ακομα και οι διασκευες τους δεν με εψησαν.οσο για την μουσικη τους εχω να πω οτι ισως τους πανε καλυτερα κοματια τυπου “Βασισου πανω σου” παρα κοματια με δικασα και κιθαριες ζορικες.Εντελως προσωπικη αποψη.

Οσον αφορα τον Marky εγω δεν τον ειχα ξαναδει.Πραγματικα δεν περιμενα να τους Ramones αλλα νομιζω οτι πηρα μια γευση.Γενικα ο τραγουδιστης το ειχε σαν θεμα οπως και οι υπολλοιποι σκηνικα.Πηγα με καλη διαθεση να ακουσω λιγο R’n’R και για ιστορικους λογους και ετσι εγινε τελικα.
Με χαλασε ο τροπος που παρουσιαζε τα κοματια.πολυ ψυχρα…
καποια απο κοματια γιατι δεν τα θυμαμε ολα

Rockaway beach
53rd n 3rd
Chinese rocks
I wanna be your boyfriend
Havana affair
Beat on the brat
Now I wanna sniff some glue
Pet semettary
R’n’R highschool
R’n’R radio
I wanna be sadated
Judy is a punk
Sheena is a punk rocker
KKK took my baby away

encore
R.A.M.O.N.E.S.
Blitzkrieg bop

Μεγαλο ενδιαφερον προσωπικα ειχε το γεγονος οτι στην κιθαρα ηταν ο Johnnie Holiday apo Star Star και μπασο ο Stutter apo W.A.N.T.E.D. που ετσι δωσαν και αυτοι εναν πιο ευχαριστο τονο στην ολη φαση