Superhero Movies

Σχετικά με τα Amazing Spiderman, γω προχθες αξιώθηκα και είδα το προηγούμενο και από τη στιγμή που τελείωσε ψάχνω να βρω έναν καλό λόγο -πέρα από την Emma Stone- που αυτή η ταινία θεωρείται καλύτερη ή έστω ίδιου επιπέδου με τα Spiderman του Raimi. Συμπεριλαμβανομένου του τρίτου.

Και το τρεηλερ για το δεύτερο μέρος δε βοηθάει ιδιαίτερα την κατάσταση. Πολύς κόσμος, πολύ τρέξιμο, τι θα χουν φτιάξει στο σενάριο ο θεος κι η ψυχή τους. Κρίμα κιόλας, γιατί θα έχει Τζέημι Φοξξ.

Γενικά στις ταινίες του στυλ έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στον Σίνγκερ και το καινούριο X-Men. Γιατί και το Batman vs. Superman ενώ αρχικά με είχε ψήσει τρελά -ελπίζοντας σε Dark Knight Returns στορυ- όσο πάει το φορτώνουν περισσότερο κι έχω αρχίσει να φοβάμαι ότι ο Σνάυντερ θα στήσει κάνα απίστευτο χαος και θα ψαχνόμαστε

Και μόλις ανακοινώθηκε ότι η επόμενη ταινία X-Men μετά το Days of Future Past θα είναι το γνωστό Age of Apocalypse και θα κυκλοφορήσει στις 27 Μαΐου 2016. Μακάρι να έχει και την X-23 (Kirika) μέσα!

Η Warner μετά την επιλογή Ben Affleck για το Superman vs Batman προσπαθεί να ρεφάρει ψήνοντας τον Joaquin Phoenix για τον ρόλο του κακού της ταινίας (πιθανόν Λεξ Λουθορ).

http://www.imdb.com/news/ni56560648/

Θα έχει ενδιαφέρον μιας και ο Phoenix δεν εμφανίζεται σε τέτοιες ταινίες. Ουσιαστικά μετά το Gladiator δεν έχει εμφανιστεί σε μεγάλη παραγωγή.

Προτιμώ αυτόν τον Λεξ Λούθορ:[SPOILER][/SPOILER]

Μπορεί ο Mandarin να απογοήτευσε πολλούς φαν στο 3ο [B]Iron Man[/B] αλλά όπως φαίνεται το κοινό του το βρήκε εκτός αυτών.

http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=39758

Σε άλλα νέα καινούργιες αφίσες [B]The Amazing Spiderman 2[/B] που ομολογώ μου άρεσαν πάρα πολύ (βάζω μόνο link λόγω μεγέθους). Ειδικά η πρώτη τα σπάει.

http://www.comingsoon.net/nextraimages/amazingspidey2intl1large.jpg

http://comingsoon.net/nextraimages/amazingspidey2intl2small.jpg

και έρχεται ο σπασαρχιδας να πει οτι δεν είναι και οτι πιο πρωτότυπο. απλά είναι γυαλιστερές :stuck_out_tongue:

Βασικά η πρώτη ειδικά μοιάζει βγαλμένη από εξώφυλλο κομικ όταν τα διάβαζα εγώ (once upon a time) για αυτό και γούσταρα τόσο. Αν ήταν μάλιστα και ο Electro με την κανονική του στολή ε τότε θα προσπαθούσα να θυμηθώ ποιο εξώφυλλο αντέγραψαν. :stuck_out_tongue:

Μιας και έρχονται πολλά και ωραία πράγματα ας ξυπνήσουμε οι comic book nerds ολίγον.

Καταρχήν μερικά νέα. Βρήκαν τον [B]Ant-man[/B] στο πρόσωπο του… Michael Douglas που μου φαίνεται λιγάκι παράξενη επιλογή, από την άλλη με το ζόρι θυμάμαι τον χαρακτήρα αρα… what do I know

http://www.imdb.com/title/tt0478970/

Επίσης το [B]Batman vs Superman[/B] (ναι αυτό με τον Ben Affleck ως Batman) η πως διάολο θα λέγεται τελικά η ταινία πήρε αναβολή για έναν ολόκληρο χρόνο, από το καλοκαίρι του 2015 πήγαμε στο καλοκαίρι 2016. Κάπου στο ενδιάμεσο βρήκαν και την Wonder Woman που θα εμφανιστεί στην ταινία. Και φυσικά το πρώτο πράγμα που προσέχεις είναι… No tits!!! Η… πληθωρική Wonder Woman θα έχει την μορφή μια ηθοποιού με μικρότερο στήθος και από την Milla Jovovich. Μάλιστα. Ποιος διάολο κάνει το casting σε αυτή την ταινία δεν μπορώ να καταλάβω.

http://www.imdb.com/name/nm2933757/?ref_=tt_cl_t4

Τις τελευταίες μέρες πάντως εγώ έκατσα και έκανα ένα μινι μαραθώνιο με όλες τις ταινίες X-men

[B]X-men
X-2
X-men: The Last Stand
X-men: First Class

X-men Origins: Wolverine
The Wolverine[/B]

Το καλύτερο super hero franchise ως τώρα νομίζω. Κρίμα μόνο που ο Bryan Singer το άφησε στο 3ο μέρος και ενώ εκεί υπήρχε το καλύτερο story (με Phoenix και την θεραπεία) το έδωσαν στον πλέον ακατάλληλο σκηνοθέτη (μα τον Brett Rattner??? What were they thinking??) για να το μετατρέψει σε μια σχετικά μέτρια ταινία. Αν τις δεις όλες μαζί φαίνεται καλύτερη αλλά και πάλι μένει ένα… κρίμα ρε γαμώτο. Το 3ο θα μπορούσε να είναι το καλύτερο X-men και τώρα είναι το χειρότερο μάλλον.

Κατά τα άλλα τα πράγματα έφτιαξαν πολύ στο υπέροχο First Class με ακόμα ένα εμπνευσμένο casting με τα 2 συμπαθητικά Wolverine να συμπληρώνουν την σειρά (στο extended του 2ο Wolverine για όσους ενδιαφέρονται υπάρχει λίγη περισσότερη βια και τα νύχια του βάφονται με περισσότερο αίμα). Εις αναμονή του Days of future past που αυτές τις μέρες θα μας δώσουν και δεύτερο trailer.

o ant man θα ειναι ο Paul Rudd, o πρωτος Ant man (Hank Pym) θα ειναι ο Douglas, των 70ς…

το Batman VS Superman πηγε πισω και σκασαν φημες οτι ο Αφλεκ τα εβαλε με τον Goyer και σκεφτεται να αυτομολησει λογω σεναριου… βιαστικη κινηση ηταν ουτως η αλλως το ολο κονσεπτ, μακαρι να παει κ τελειως απατο μπας και σε καμια 10αρια χρονια δουμε κατι αξιοπρεπες…η τυπισσα που κασταραν για Wonder Woman ειναι για κλαμματα, γενικοτερα σαν συνολο…η DC γενικα ταχει κανει σκατα στις ταινιες και θελει να ακολουθησει τη Μαρβελ αλλα δν γινεται ετσι απλα, με τετοια πλανα και κινησεις…

Ναι όντως εδώ τα μπέρδεψα για ant-man.

DC συμφωνώ απόλυτα, βιάζεται να φτάσει την Marvel κυρίως μετά την τεράστια επιτυχία των Avengers του Whedon. Θέλει να βγάζει και αυτή κάτι ανάλογο και αυτό το Superman vs Batman μοιάζει από τώρα υπερβολικά βιαστικό και επιτηδευμένο όσο δεν πάει. Το χειρότερο είναι διάφορα νέα που διάβασα ότι θέλουν να κάνουν στο καπάκι και Justice Jeague, μάλιστα υπήρχε και η σκέψη να γυριστούν back to back. Θέλουν με το στανιό και μόνο με τα ονόματα των ηρώων να προσελκύσουν το ίδιο ενδιαφέρον με Avengers. Και εγώ ελπίζω να είναι φόλα μπας και κανένας σοβαρός σκηνοθέτης το αναλάβει πολύ αργότερα και κάνει κάτι καλό.

Όχι Justice League είχαν πει ότι σχεδιάζετε να γυριστεί μέσα στο 2016-2017, όχι τώρα. Απλά θέλουν να βγάλουν ταινίες για πολλούς σουπερ ήρωες μέχρι τότε

delete

Είναι λες και επίτηδες προσπαθούν να κάνουν το χειρότερο casting σε ταινία ever. Πραγματικά η μια επιλογή χειρότερη από την άλλη. Δεν μπορώ να το καταλάβω. Εντάξει ο Jeremy Irons δεν είναι κακός στον ρόλο του Alfrend αλλά Eisenberg ως Lex Luthor??? WTF??

Marvel Studios Developing Stand-Alone Black Widow Film for Scarlett Johansson

Έχει ξεφύγει η Marvel, άντε να βγει το captain america.

Αυτο που προσπαθει να κανει η DC ειναι να εισαγαγει το δικο της film universe.Κατι οπου καταφερε με επιτυχια η Μarvel με το Αvengers αφου ενωσε απο αλλες ταινιες της τους χαρακτηρες σε κοινο plot.Aπο τη στιγμη οπου το Green Lantern ηταν μια ξεπετα και με το προβληματικο casting του Superman/Batman εγω πιστευω πως θα αργησει πααααρααα πολυ να βγαλει καλη δουλεια.Η Μarvel εχει προ πολλου παρει το πανω χερι και μονο ενας Μπατμαν του Νολαν δεν φερνει την ανοιξη.Παντως εκει που η DC παντα παταγε τη Μαρβελ ειναι τα κινουμενα σχεδια και οι τηλεοπτικες σειρες.Μιλαμε η μερα με τη νυχτα.Καλυτερα να επικεντρωθει εκει.Δεν μπορει να εισαι παντου πρωτος.

Captain America 3’ is now scheduled to open on May 6th, 2016, which is the same day as Zack Snyder’s ‘Batman/Superman’ movie

Γαμώτο, όσο και να προτιμώ την DC στα βιβλία και στα τηλεοπτικά, εδώ η Marvel έχει πιάσει άλλα επίπεδα. Θα 'ναι που θα 'ναι και αυτή η παπαριά (Batman/Superman)… αυτό ακριβώς βασικά, παπαριά, πέφτει και ο κάπταιν από πάνω, βεντούζα!

Κοντεύει το Captain America 2 στο μεταξύ, ω γιεα!!!

Kαλά κάτσε να βγει πρώτα το Batman/superman εδώ ρώτησαν πριν 3-4 μέρες τον Jeremy Irons για την ταινία και αυτός είπε πως δεν υπάρχει ακόμα σενάριο.

Γενικά η παραγωγή αυτής της ταινίας είναι εντελώς τραγική ως τώρα, το έχω σίγουρο πως θα αλλάξει η ημερομηνία και πάλι.

Για Cap τα πρώτα σχόλια για το Winter Soldier είναι αποθεωτικά πάντως.