Superhero Movies

ρε συ οταν αναγνωριζουν ενα πτωμα με την black widow, μηπως ειναι κανας fury?

Μπα με τίποτα, ο Fury θα υπάρχει κανονικά στο επόμενο Avengers που έχει ήδη ξεκινήσει γυρίσματα. Υπάρχει αρκετή φημολογία για το ποιον θα κλάψουμε αλλά δεν υπάρχει κάποιος που να έχει επικρατήσει. Αρκετοί είχαν πει για Hawkeye αλλά και αυτός θα είναι στο επόμενο Avengers. Ίσως ο Falcon??? Αλλά από την άλλη δεν προλάβαμε να τον δούμε θα τον χάσουμε; Δεν ξέρω.

Το clip-ακι το είδα πριν λίγες μέρες και είναι γαμάτο. Γενικά για τον Cap πιστεύω θα το πάνε πολύ καλά, για εμένα και η πρώτη ταινία το πήγε εξαιρετικά (όχι πως δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερη) και στο Avengers ήταν ωραίος. Τον έχουν κρατήσει μακριά από πατριωτικές μαλακίες και έχουν κάνει έναν πολύ γαμάτο comic χαρακτήρα.

Ισχυει αυτό που λες περί του χαρακτήρα, τον έχουν στήσει καλά. Το Φάλκον δύσκολα, νομιζω τον έχουν και στο επόμενο avengers.
Όσο για την πρωτη ταινία έχανε λίγο νομιζω, ηταν λίγο βιαστικη , αλλά δεν γινόταν αλλιως για να έμπαινε σε avengers mode μετα.

Καλά ναι, έχουν ειπωθεί τα πάντα. Πχ κάπου διάβασα ότι

[SPOILER]μπορεί να είναι ο Bucky. Είτε επειδή τον σκότωσε ο Cap είτε επειδή σκηνοθετούν το θάνατό του για να τον χρησιμοποιήσουν στη S.H.I.E.L.D. Αλλού λένε ότι όντως είναι ο Fury (χειρουργεία, χτυπημένος, χίλια-δυο). Βέβαια εμένα μου φαίνεται κουλό, ας πούμε η σκηνή δε θα έπρεπε να είναι πιο… συναισθηματική; -η Hill ξερωγω κάθεται παραπίσω και ψιλοκλάιν κτλ. Ένας άλλος λέει ότι ο Fury θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ως false face από την Hydra για να πάρουν τον έλεγχο της S.H.I.E.L.D. Γενικά, πολλές θεωρίες. Και στην τελική θα μπορούσε να είναι και κάτι πιο minor, ίσα για να μας έχουν στην πρίζα. [I](Ένα συμπαθητικό λινκ είναι τούτο : http://www.mtv.com/news/articles/1721696/captain_america_winter_soldier_death.jhtml )[/I]

[SPOILER]Νταξ, τουλάχιστον σίγουρα δεν είναι ο Cap αφού βρίσκεται εκεί. :p[SPOILER]Που οκ, και να τον σκοτώναν στην ταινία και να γινόταν ο Bucky Captain όπως στα stories, πάλι κάπου αναγιεννέται/ανακαλύπτουν ότι δεν έχει πεθάνει κτλ κτλ.[/SPOILER][/SPOILER]
[/SPOILER]
Πάντως, από μόνο του το γεγονός ότι κάποιος ηθοποιός έχει ανανεώσει και για επόμενες ταινίες, εμένα δε μου λέει κάτι, Θα μπορούσα κάλλιστα να είναι misleading.
Όπως και να χει, θα μάθουμε σύντομα. :smiley:

Και αφού μας έδειξαν την μισή ταινία ως τώρα, αποφάσισαν να μας δείξουν και την άλλη μισή μόνο με τα trailer

Αυτό είναι το… final trailer του νέου Spiderman που μάλλον κατέχει πλέον το ρεκόρ περισσότερων trailer για την προώθηση μιας ταινίας.

https://www.youtube.com/watch?v=DlM2CWNTQ84

Όπως και να 'χει αυτό είναι σαφώς πιο εντυπωσιακό από τα προηγούμενα με αρκετές νέες σκηνές (εκτός αν μου ξέφυγε κανένα teaser στο ενδιάμεσο).

Νόμιζα δεν θα είχε green goblin κι οτι θα το αφηναν για πιο μετα αλλά πλεον φαίνεται να έχει.
Και electro και rhino και goblin?

Και Volture και Dr.Otopus. Αν και οι τελευταίοι μάλλον θα έρθουν σε κάποια σκηνή η στο τέλος η after credit. Ετοιμάζουν sinister six βασικά.

Το τελευταίο τρεηλερ του Spiderman αρκετά πιο ενθαρρυντικό απ’ όσα είχαν βγει μέχρι τώρα. Και πάλι βέβαια δύσκολα θα πάω κινηματογράφο γι’ αυτό, αλλά λέμε.

Η Μαρβελ έβγαλε επίσης μερικά κονσεπτ από τη Phase 2, με Scarlet Witch, Quicksilver, Ant-Man και Hulkbuster. Ωραία πράγματα. http://marvel.com/images/gallery/gallery/209/marvel_studios_assembling_a_universe_unleashes_new_phase_2_art#0-972694

Ναι, γύρω στο 1:10 του τρειλερ φαίνονται τα φτερά του Vulture και τα πλοκάμια του Dr. Octopus

Η fox ανακοίνωσε οτι θα βγει νεο wolverine και άλλο ενα fantastic four. Για το πρωτο οκ, αλλά για f4 μαλλον θα πρεπει να το πιάσουν απο την αρχή.

Και για το πρώτο, τι οκ, ας το αφήσουν εκεί στην ησυχία του, κρίμα είναι

Wolverine πουλάει πιο πολύ όπως και να έχει. Εντάξει δεν ηταν κακό το τελευταίο ειδικα σε σχέση με origins. Απλα είναι φανερό οτι μέχρι να βγει επόμενο xmen μετα κάπως θέλουν να συμπληρώνουν το κενό.

F4 θα το πιάσουν από την αρχή βασικά. Η επόμενη ταινία που θα βγει θα είναι με άλλους ηθοποιούς και θα πιάσει τους ήρωες από πιο μικρή ηλικία (κάτι ανάλογο με το x-men first class). Το casting έχει ήδη γίνει.

http://www.imdb.com/title/tt1502712/

Xmen days of future past νεο trailer

και μια καθαρή φώτο για το πως θα είναι ο Green Goblin στο Amazing Spiderman 2

Αν και έχουμε ακόμα καιρό μια πρώτη γεύση από Avengers σε φώτο (Quicksilver, Scarlet Witch, Hawkeye, Ultron)

Και λίγο concept art για μια μικρή ιδέα του τι θα δούμε

Mε αυτο το casting προτιμω να βλεπω τις δυο που εχουν ειδη γυριστει… [-X[-X

δεν το είχα προσέξει το καστ για τους F4. ένα έχω μόνο να πω. Λολ

Κοντράρει γερά το νεό σπαιντερμαν. Προσπερναμε άφοβα.

Αλήθεια γιατί; Υπενθυμίζω πως πιάνει τους ήρωες σε νεαρή ηλικία. Εμένα γενικά μου φάνηκαν καλές επιλογές πάντως, όλοι τους είναι καλοί ηθοποιοί.