Superhero Movies

Stallone θα ειναι απο λεγεται ενα μελος των nova corps

Stallone!!!

Τώρα το πήρα χαμπάρι για Sly :grin:

Για baby Groot εγώ δεν φοβάμαι τόσο τον ρόλο του στην ταινία όσο την διαφήμιση που θα πέσει μέχρι να βγει η ταινία, ήδη τα πρώτα κουκλάκια άρχισαν να κατακλύζουν το internet και μέχρι Μάιο θα δούμε πολλά ακόμα. Ο κίνδυνος είναι να μας ξενερώσει ο χαρακτήρας πριν καν δούμε την ταινία.

1 Like

To batman πηγε στον ριβς του Cloverfield αν είδα καλα. Και ξανα-ξαναγράφεται ολόκληρο το σενάριο απο την αρχή.

Συνεχίζω να πιστεύω πως το Justice League θα είναι η τελευταία ταινία από το DCEU με την μορφή που έχει αυτό τώρα τουλάχιστον. Ο Ριβς είναι καλή επιλογή βέβαια αν και δύσκολα τον κόβω να προλαβαίνει να την κάνει την ταινία (αν και θα ήταν καλή ιδέα ο δικός του Batman να γίνει η αρχή ενός rebooted universe).

Προς Marvel μεριά ξεκίνησαν τα γυρίσματα της πιο σημαντικής τους ταινίας Avengers Infinity War. Έχουν καταλάβει και οι ίδιοι πόσο σημαντική είναι και ξεκίνησαν ήδη το promotion.

https://www.youtube.com/watch?v=sAOzrChqmd0

Σε μια συνέντευξη του ο Feige είπε πως ο Thanos είναι o main character της ταινίας. Ο μοναδικός τρόπος να να μην ξενερώσουν οι φανς είναι αν μας δώσουν τον Darth Vader του MCU. Οτιδήποτε λιγότερο αυτή την στιγμή δεν θα ικανοποιήσει κανέναν νομίζω. Όσο υπάρχουν οι Russo υπάρχει και ελπίδα βέβαια.

γνκ ο Θάνος είναι πολύ δίκοπο μαχαίρι και θέλει τρομερά προσεκτική αντιμετώπιση…
τον κάνουν tease 8 χρόνια και ότι έχουν εν τέλη δείξει so far δεν είναι και αυτό που θα περίμενε κανείς από τον big bad του όλου συμπαντος… εμένα μου άρεσε στους γκάρντιανς αλλα δε δικαιολογησε καθολου ακομα το ονομα του…ειδωμεν τεσπα

η dc ειναι για πεταμα πραγματικα, απορω πως σκατα καποιος συνεχιζει να περιμενει και να στηριζει ενα εγχειρημα που ειναι τοσο ξεκαθαρα μαρκετινγκ-στικο και ανευ της παραμικης ‘‘καλλιτεχνικης’’ ανησυχιας…νομιζω αν η JL παει απατη-ή γενικα φαει γιούχα, ο Αφλεκ θα την πουλέψει/κατι που νομιζω φαινεται ξεκαθαρα πως θελει και τωρα…

To Suicide Squad δεν το έχω δει ακόμη γιατί εχω διαβάσει τα χειρότερα.
Αλλά για το σικουελ διάβασα πως σκηνοθέτης θα είναι ο μελ γκιμπσον!!! Δεν ξέρω την επαφή που έχει με το συγκεκριμένο άθλημα, αλλά σου δίνει ελπίδες οτι μπορεί να βγεί κάτι καλό

Στην DC απλά έχουν ξεκινήσει ένα τρελό namedroping αυτή την στιγμή με διάφορους σκηνοθέτες να ακούγονται για διάφορες ταινίες τους. Ο Ριβς που ακουγόταν για Batman μάλλον τελικά δεν θα το αναλάβει και βγήκε φήμη για… Ridley Scott (που προσωπικά δυσκολεύομαι να πιστέψω). Νομίζω απλά προσπαθούν να κερδίσουν τους φανς τους πριν βγουν στις αίθουσες WW και JL.

Για Gibson θα είναι καλό νέο αν συνοδευτεί και από αλλαγή ύφους. O Ayer που έκανε την πρώτη ταινία είπε πως μετάνιωσε για πολλά πράγματα και πως αν είχε μια δεύτερη ευκαιρία θα έβαζε τον Joker ως main villain και γενικά όλη η ταινία θα ήταν πολύ πιο grounded, πιο μικρή και προσωπική. Σε αυτό το στυλ θα ταίριαζε ο Gibson αρκετά (ο οποίος πάντως σε κάποια φάση είχε χαρακτηρίσει το BvS piece of shit η κάτι τέτοιο).

Suicide Squad κατέβασα να δω την extended version μήπως και διορθώνει τίποτα αλλά δεν μου πήγε καθόλου όρεξη να την δω και την έσβησα όπως ήταν.

2 Likes

o Gibson και εχει χαρακτηρισει piece of shit το BvS και εχει αναφερθει πολλακις υποτιμητικα στο ολο marvel/dc cinematic universe και γενικοτερα το είδος των comic book movies σε συνεντεύξεις/δηλώσεις…
τώρα τί κάνει η DC τώρα και πώς, δεν έχω ιδέα… εμένα μου φαίνεται πλέον -καλά από την αρχή αλλά τώρα πιο πολύ από κάθε άλλη φορά- ότι πιο πολύ ενδιαφέρον έχουν οι φανς και μή για τα παρασκήνια παρά για το ίδιο το τωρινό -όσο υπάρχει δλδ από 3 ταινίες του κώλου (αν και το mos μου αρέσει σχετικά μέχρι ένα σημείο)- σύμπαν…
δλδ να ρωτήσεις τον μέσο φαν τί παίζει με την actual ιστορία, θα σου πεί ε να, ο μπάτμαν, να ο σούπερμαν εκεί ξύλο, μπάτμαν ξύλο στην αποθήκη, ε η χαρλεη κουην κωλάρα, ε αυτά…και μετά θα ξεκινήσει το μισάωρο λογύρδιο για τον Άγερ, για το αν αυτό, για τον αν εκείνο, για τον Σναηντερ, για το μποξ οφις κτλ κτλ :stuck_out_tongue:

η DC είναι παντελώς πανικόβλητη overall…και ψάχνει μεγάλους σκηνοθέτες τώρα να ρίξει στάχτυ στα μάτια, φτιάχνοντας νέες ταινίες με χαρακτήρες που πραγματικά και δεν έχουν γίνει established καθόλου και κανείς δεν νοιάζεται για την παρούσα τους μορφή, αντί να βρεί κάνα σεναριογράφο της προκοπής και να του δώσει μια μικρή ελευθερία για να τους αναπτύξει και να τους κάνει αγαπητούς στο κόσμο…ή το προφανές, να το κλείσει το μαγαζί και σε 3-4 χρόνια reboot τα πάντα με σοβαρούς ανθρώπους από πίσω…

δλδ αναρωτιέμαι ειλικρινά, αν και οκ έχω χάσει το ενδιαφέρον για την μέση comic book movie χρόνια τώρα, ποιά άτομα actually ενδιαφέρονται ουσαστικά για τις περιπέτειες του batman/superman/ww/justice league/suicide squad σήμερα-με την τωρινή τους μορφή δλδ…

ακουγονται καλα λογια για το Logan. το ειδε κανεις συνηθης υποπτος?

Την αλλη Παρασκευη γινεται release UK παντως…!

σας τρωμε για μια μερα εδω :stuck_out_tongue:

στην αρχή δε μου είπαν τίποτα τα γνωστά αμερικάνικα reviews + τα ιντερνετικά γιουτουμπικά γτ εδώ ψιλόπλασάρουν ως ‘‘καλό’’ μέχρι και σήμερα το δεύετερο wolverine που ήταν οκ, μέσες άκρες σκατά, ΑΛΛΑ το καινούριο πήρε πολλές καλές κριτικές στην Μπερλιναλε πριν μερικες μερες οπου προβληθηκε εκτος συναγωνισμου και αυτό νομίζω είναι πολύ καλό σημάδι (τέτοιες παραγωγές περνάνε στο ντούκου σε σοβαρά φεστιβάλ κανονικά)…

  • κάπου διάβασα ότι έχει σχεδόν μηδαμινά ειδικά εφέ και big scenes (και ειδικά σήμερα αυτό τήνει να κάνει πολλές παραγωγές να ξεχωρίζουν θετικά από τα big budget blockbusters) + ότι ο green, ο σεναριογράφος, είναι εκείνος που θα περάσει δεύτερο χέρι το νέο blade runner από τον φράμπτον οπότε υποθέτω θα υπάρχει μια εμπιστοσύνη στο πρόσωπό του (και ταυτόχρονα εξιλέωση για το ατυχές green latern -ο green είναι πολύ καλός storyteller σαν τηλεοπτικός συγγραφέας + comic book writer στο παρελθόν-)

δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι βγαίνει τόσο σύντομα τελικά…ο Jackman δεν μου άρεσε ποτέ σαν wolverine των comic-δεν έχει καμία σχέση ούτε εξωτερικά ούτε και σαν actual χαρακτήρας-, μου άρεσε όμως έτσι όπως έπαιξε τον χαρακτήρα που τελικά του δώσανε και θα ήθελα όπως όλοι να αποχωρήσει με ένα δυνατό μπάμ -είναι ούτως ή άλλως από τους λίγους τόσο συμπαθητικούς χολυγουντιανούς στάρς σήμερα

1 Like

το 2ο wolverine ειχε potential, εχυσε την καρδαρα. συμφωνω ο jackman δεν ειναι wolverine των comic (ποιος ειναι απ’ολους αραγε?) , αλλα παιζει το ρολο του καλα σε ολες τις ταινιες. ναι ακομα και σε κεινη την μαλακια το origins, θεωρω οτι παιζει καλα αυτος, το σεναριο ηταν ομως για το πεος. οπως και να’χει ηταν ο wolverine και θελουμε να φυγει οπως λες.

υ.γ. η φαση με ερημο και τετοια σκηνικα μετα το mad max φαινεται να μπαινει και σε αλλες ταινιες. μακαρι να εχουν αναλογη επιτυχια και το Logan και το blade runner

Matt Reeves και επίσημα σκηνοθετεί Batman τελικά.

Το νέο της ημέρας είναι όμως η ανάμιξη του Drew Goddard στο Deadpool 2 στο σενάριο σε συνεργασία με τους σεναριογράφους του πρώτου.

1 Like

drew goddard=HYPE

ο τυπάς είναι ΘΕΟΣ

deadpool 2 με σκηνοθέτη τυπά από Joch Wick 1 + drew goddard = victory στα μάτια μου so far…

για τον μπατμαν δε νοιάστηκε ουσιαστικά κανείς :stuck_out_tongue: burn it with fire

2 Likes

ελα ρε Kurt! :smiley:

αν εκρινα παντως απο την μουσικη και απο λιγα αλλα μεσα μιλαμε για παιδικο σαββατοκυριακου οταν ημουν γυμνασιο…
εχασε πολυ σε σχεση με το προηγουμενο trailer

Μαλακία τους που έδειξαν Russel αλλά το trailer μου φάνηκε τόσο γαμημένα υπέροχο που τους το συγχωρώ.

Δεν μπορώ να θυμηθώ καμιά ταινία που να μου έβγαλε αυτό το υπέροχο συναίσθημα. Αν το κάνει αυτή η ταινία θα είναι 10αρι άνετο. :stuck_out_tongue:

χαχαχα Indeed, απλα παρα-ειναι παιδικη η μουσικη, και ολα λιγο στον αυτοματο. τους μπιπ ολους κι ετσι.
οκ disney, αλλα γμτ μη το κανουν τελειως για παιδακια. να δεσει με υπολοιπο mcu τωρα πιο δυνατα απο την πρωτη. παντως λογικα θα δειξει thanos καπως στο τελος της ταινιας, αλλα παλι σαν post-credit?

πιο κυριακή μεσημέρι μεγκα πεθαίνεις

3 Likes

Δεν νομίζω να έχει Thanos εδώ καθόλου. Μάλλον θα πάει για Thor.