Superhero Movies

Μάλλον την Κυριακή θα πάω να δω το Λόγκαν

κι εγω ελπιζω μεσα στο σκ. on topic, στο deadpool 2 τον cable μαλλον θα τον παιξει ο David Harbour που παιζει και στο Stranger Things

Εχει leak-αρει teaser για Deadpool 2. Σε σχετικα καλή ποιότητα (cam εννοειται) εδώ

http://luben.tv/nihilpop/cinema/106479

όποιος προλάβει. Έχω κλάσει στο γελίο.

Αυτό είχε διαρεύσει από χθες. Έχω λιώσει μιλάμε. Υποτίθεται πως παιζεται πριν το Logan αλλά αμφιβάλω αν θα παίξει και στις ελληνικές αίθουσες.

1 Like

Είδα την Κυριακή το Logan. ΄Σίγουρα καλύτερο από το Wolverrne και από το 2ο μισό του Origins…
Το πρώτο μισό του origins δεν ήταν κακό, όταν αποκαλύφθηκε ο deadpool άρχισαν τα ξεράσματα. Στο wolverine, το μόνο που άξιζε ήταν η σκηνή στο τραίνο Σινκάνσεν.

Χωρίς spoilers:
Σχετικά με το Λόγκαν, ήταν αργό χωρίς κανένα προφανή λόγο, ήθελαν μάλλον να μας παρουσιάσουν τα συναισθήμτα του Λόγκαν και του καθηγητή και να αναπτύξουν βαθύτερα τη σχέση τους. Τα κατάφεραν, άλλωστε και οι 2 είναι πολύ καλοί ηθοποιοι αλλά υπήρχαν πολλές στιγμές που έλεγα, άντε ρε σκηνοθέτα τι καθόμαστε εδώ.

Σίγουρα η πιο μπρούταλ ταίνιa της Marvel.

Επίσης ήταν ηλίθιο ενώ τους κυνηγούσαν να αποφασίζουν συνεχώς να κάνουν στάσεις. Θα ήθελα να είχαμε μάθει περισσότερa για το project X-24 όπως και τον granny-sitter του καθηγητή.

Δεν μας ενημερώνουν πως χάθηκαν όλοι οι παλιοί μεταλλαγμένοι (προφανώς θα γίνει ταινία με αυτό) αλλά μαθαίνουμε πως καταφέραν να μην βγαίνουν νέοι.

το χωρις spoilers μαρεσει!!!

1 Like

Έχεις δίκιo το σβήνω… είμαι κούτακας!

Edit: βασικά μαθαίνουμε γιατί δεν υπάρχουν οι άλλοι x-men, απλά εμμέσως.

1 Like

Και από την τέρμα μουντίλα του Logan στο Thor Ragnarok που μάλλον πάνε να το κάνουν Guardians of the Galaxy και μέσα στα χρώματα.

Πως την έκαναν έτσι την Cate Blanchet!

Ψιλο space - Ζηνα φαση μου φαινεται …

ποιος ανοιξε κομμωτηριο στον αζγκαρντ?

OXOY ΔΙΑΟΛΕ, ΞΑΝΑ-ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΜΠΛΑΝΣΕΤ! :heart_eyes:

https://www.rottentomatoes.com/tv/marvel_s_iron_fist/s01/

oops! :confused:

1 Like

Καλά γνκ το τηλεοπτικό ΜΑRVEL universe έκανε μεγάλο μπαμ με daredevil ναι + για μένα πολύ αξιοπρεπή Jessica Jones (με τα λάθη και τις κοιλιές της οκ + εκεί φάνηκε λίγο μια πτωτική πορεία, όσο και αν μου άρεσε η σειρά εμένα), αλλα από κει και πέρα, η β’ σεζον daredevil ηταν αρκετά κατώτερη της πρώτης -εκτός των τεσσάρων πρώτων επεισοδίων με punisher- και το luke cage δε βλεπόταν…
δε μου κάνει τόσο παράλογο η κοιλιά δλδ, ειδικά όταν το premise μετά από 3 ήρωες που δέρνουν, είναι άλλη μια σειρά για έναν τύπο που δέρνει + έχει εκείνα τα ανατολίτικα μυστικιστικά όπως και στη β’ σεζόν του daredevil που είναι 90ς as fuck -and not in a good way- + όπως τουλάχιστον έχει φανεί σε μένα από τα τρέηλερς, μηδέν πρωτοτυπία…

γνκ στην τιβι, κάνανε μεγάλο leap με το daredevil και το πως ενσωματωσανε τη βια και το urban στοιχειο στην πρώτη σεζόν (drew goddard <3 ) σε συνδιασμό με το street crime drama + οκ πες στην Jessica βαλαν και το σεξουαλικο μεσα + οτι προυποθετει αυτο σαν δραμα… απο κει και περα δεν βλεπω να προσπαθουν να εξελιξουν το ολο πακετο, αντιθετως βασιζονται στο ιδιο μοτιβο με πολυ πιο αδιαφορα κεντρικα story lines… αν δεν υπαρξει καμια προσπαθεια για κατι διαφορετικο και γενναιο οπως εκαναν με τον DD, δεν βλεπω κατι ενδιαφερον στο να βλεπω κοζμο να παιζει ξυλο επι μια ωρα :stuck_out_tongue:

1 Like

χωρις να το εχω δει και αυτο αλλα και το Luke Cage, το hype εμεινε hype μου φαινεται, εμειναν πιο πολυ στο οτι θα φτιαξουν defenders και δεν θα εχουν δωσει την πρεπουσα σημασια σε fist και cage. daredevil ειναι μακραν η καλυτερη και η jessica jones εξισου καλη.

ρε αλητη Lupinε με προλαβες! :stuck_out_tongue:

1 Like

Καλά το Luke Cage δεν το λες και “δεν βλεπόταν” εκτός αυτού οι κριτικές ήταν αποθεωτικές

https://www.rottentomatoes.com/tv/luke_cage/s01

Και αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση, πως πήγαμε από την αποθέωση Luke Cage (και όχι μόνο όλα τα υπερηρωικά Netflix έχουν εξαιρετικές κριτικές) στο τρελό θάψιμο Iron Fist. Τι σκατά έκαναν εδώ δηλαδή;

Εκτός αυτού το ξύλο στο Luke Cage ήταν σχετικά ελάχιστο αν αναλογιστεί κανείς ότι βλέπαμε superhero. Το παράπονα των fans ήταν άλλωστε για το… λίγο ξύλο. Όλοι ήθελαν περισσότερη δράση και Luke Cage να δέρνει κόσμο.

Το πρώτο Daredevil απλά ήρθε ως έκπληξη αφού οι υπερηρωικές σειρές μέχρι εκείνη την στιγμή ήταν επιπέδου Ζήνα (και συνεχίζουν έτσι χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα κακό). Ο τόνος ήταν εντελώς διαφορετικός ακόμα και από τις ταινίες μέχρι εκείνο το σημείο. Και παρότι συμφωνώ πως η δεύτερη σεζόν Daredevil ήταν κατώτερη, στις αντιδράσεις των φανς μάλλον το αντίθετο βλέπω στο ιντερνετ.

το luke cage το παράτησα στο προτελευταίο επεισόδιο :stuck_out_tongue: ούτε για το γαμώτο δεν είδα το φινάλε, πιο βαρετό και ανούσιο tv series έχω να δώ… όχι πολύ καιρό πριν :stuck_out_tongue: αλλά ναι, για μένα δεν βλεπόταν με τίποτα… το ξύλο το λέω γενικά, γτ αν κάτι έχω να θυμάμαι από το τηλεοτπικό marvel universe, αυτό πάνω κάτω overall θα είναι το ξύλο γενικά… τώρα για αντιδράσεις φανς κριτικων κτλ, ε το 94% πχ του luke cage στ RT είναι αστείο, αλλά μεταξύ μας, φαν ή οχι, γενικά το 90% των superhero movies της marvel δεν είναι ούτε για 50% :stuck_out_tongue: αλλα ας όψεται το trend της εποχής και οι πληρωμένοι κριτικοί της Disney :stuck_out_tongue:

Πάντως μιλώντας για κάτι διαφορετικό στο είδος η σειρά Legion γίνεται όλο και καλύτερη. Και εδώ Marvel έχουμε και μάλιστα από X-Men αν και η σειρά δεν συνδέεται με τις ταινίες. Δεν έχει καμιά σχέση με οτιδήποτε έχουμε δει ως τώρα. Η φάση είναι αρκετά mindfuck με ολίγον horror. Η μοναδική περιγραφή που μπορώ να κάνω προς το παρόν είναι μια παράξενη μίξη X-Men με… Twin Peaks. Το χθεσινό 5ο επεισόδιο τα 'σπασε.

Τους χαρακτήρες δεν του γνώριζα καθόλου από τα κομικ. Με μια μικρή έρευνα πάντως ο κεντρικός χαρακτήρα έχει αρκετό backstory στο X-Men universe και απορώ πως και δεν μπορώ να τον θυμηθώ καν.

1 Like

ρε ναιιιι, ειναι μια γαμημενη τελειοτητα… θα του κανω δικο του τοπικ μολις το προχωρησω κι αλλο -ειμαι στο 3ο και σημερα θα δω το 4ο-…

1 Like

Iron Fist δυστυχώς οι κριτικές δεν ήταν και τόσο άδικες τελικά, μακράν ότι χειρότερο έχει κάνει η Marvel στο MCU μέχρι σήμερα. Κακογραμμένο με ένα από τα χειρότερα casting ever σε πρωταγωνιστικό ρόλο, ειδικά οι διάλογοι ώρες ώρες προκαλούν νευρικό γέλιο. Βλέπεται αρκετά ευχάριστα ωστόσο κυρίως επειδή σε αρκετές στιγμές πιάνει λίγο την camp φάση παλιών kung fu ταινιών αν και δεν νομίζω πως το κάνει ηθελημένα, ειδικά η μάχη με τον μεθυσμένο φρουρό ήταν καρα-epic. Ward μακρά ο πιο ενδιαφέρον χαρακτήρας αν και σε οποιαδήποτε άλλη σειρά θα τον ξεχνούσαμε στα μισά. Θυμίζει λίγο περισσότερο τις σειρές της DC και κυρίως το Arrow αν και προσπαθεί να πιάσει την πιο σκοτεινή ατμόσφαιρα Daredevil με το οποίο έχει και πιο πολλά κοινά σε story. Βασικά είναι λες και οι σεναριογράφοι δούλευαν ξεχωριστά ο ένας από το άλλον σε εντελώς διαφορετικό ύφος ο καθένας και απλά έκαναν τα επεισόδια όπως τους έρχονταν γραμμένα.