Superhero Movies

πανω κατω οτι ειπε ο Dead.

η ταινια ειναι οκ, το πρωτο 1/3 μαλιστα μου αρεσε παρα παρα πολυ. Η εισαγωγη, η μυθολογια, η Wakanda γενικα. Απο κει και περα οταν αρχιζιε και μπλεκεται περισσοτερο η ιστορια απλα παιρνει τα ηνια το μαρβελ μηχανημα και ειναι ψιλοmeh.

Εγω βρηκα τα πολιτικα θεματα αρκετα ενδιαφεροντα και φρεσκα, αλλα ολη η δραση ειναι κατω του μετριου (αν εξαιρεσεις τα james bondικα στην αρχη που ειχαν πλακα) με το CGI μαλιστα στο τελος να ειναι σχεδον vintage.

Εκει που εχανε η ταινια ειναι το οτι ολοι οι παραπλευροι χαρακτηρες προσωπικα μου φαινονται πολυ πιο ενδιφεροντες απο τον ιδιο τον Black Panther. Oχι οτι τον παιζει κακα ο Μποσμαν, αλλα αυτος ο στοικος βασιλιας φαση δεν βγαινει ωραια στην οθονη και ειναι βαρετουλης λιγο και ανευρος.

Απο την αλλη ο Michael B Jordan που ειναι μηχανη charisma ειναι καθηλωτικος σαν παρουσια - ασχετως αν το ολο στορυ αρκ στο σημειο αυτο με αφηνε λιγο αδιαφορο.

Τωρα για τα αλλα τα κοινωνικα δεν ειναι κανεις μας σε θεση να μιλησει, ναι, το κανουν τεραστιο θεμα και καλα κανουν. Εχει σημασια να γινονται τετοιες κινησεις σε μια μπιζνα που απο την αρχη της ειναι καυκασιοκρατουμενη και ανδροκρατουμενη και και και. Η ταινια ειναι απλα οκ ομως.

Μια μετρια ταινια που αποθεωνεται για προφανεις λογους, οπως και το Wonder Woman.

χμμ

1 Like

χαχαχα

o προβοκατροας που ξερουμε, κυριες και κυριοι

2 Likes

Kαργιόληδες :stuck_out_tongue: εγώ στηρίζω deadpool2, θα ξενερώσω πολύ αν ισχύει τελικά έστω και το παραμικρό από τα παραπάνω

Χθες τελείωσα την νέα σεζόν Jessica Jones.

Γενικά ίσως να είναι και πιο αδικημένη από πλευράς των φανς σειρά/ταινία με super hero που έχει βγει τα τελευταία χρόνια. Μου άρεσε πολύ και η δεύτερη σεζόν. Κάπως διαφορετική από την πρώτη, πιο προσωπική, πιο συναισθηματική αλλά κρατώντας το πιο noir χαρακτήρα της. Δεν λείπουν βέβαια και πάλι κάποιες σεναριακές ευκολίες, τα side stories των β χαρακτήρων δεν είναι πάντα συναρπαστικά και σε σημεία βλέπεις ότι παλεύουν και πάλι να γεμίσουν 13 επεισόδια (αλήθεια πως τους έχει κολλήσει αυτό το πράγμα με τα 13 επεισόδια κάθε φορά) αλλά και μόνο ο χαρακτήρας της Jones φτάνει και περισσεύει για να σε κρατήσει με άνεση. Δεν ξέρω αν θα αρέσει σε όσους φάνηκε αδιάφορη η πρώτη σεζόν πάντως.

SHIT GOT REAL!!!

OK, μόλις απέκτησε ενδιαφέρον και για μένα

3 Likes

αυριο εχει και το νεο trailer. εχουν ανεβασει το πηχη πολυ. αλλα οκ mcu, για να δουμε.

Δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Δεν το βλέπω καταρχάς πουθενά αλλού ως είδηση. Αλλά εκτός αυτού δεν έχουν κανέναν λόγο να το κάνουν R-Rated. Το ύφος των Russo βέβαια θα ταίριαζε σε κάτι τέτοιο αλλά πραγματικά αν δεν το δω πουθενά επίσημα δεν μπορώ με τίποτα να το πιστέψω. Μου φαίνεται εντελώς εξωπραγματικό. Το πιο πιθανό είναι να πήραν αρχικά ένα R rating για 2-3 σκηνές, όπως συμβαίνει με πολλές ταινίες και τώρα θα μπουν στο μονταζ να τις κόψουν για την κινηματογραφική προβολή.

This film is not yet rated

2 Likes

καυλα ειναι… :slight_smile:

δειχνει και Thanos origins (αλλαγμενο προφανως)

Μου άρεσε, μας δίνουν ακριβώς αυτό που θέλουμε βέβαια αλλά για αυτό υπάρχουν τα trailer. Thanos εδώ δείχνει πιο επιβλητικός από ποτέ.

Thanos vs Cap ήταν epic

1 Like

ενω αυριο βραδυ βγαινει το avengers, βγηκε νεο trailer venom:

1 Like

απαράδεκτο trailer :stuck_out_tongue:
πιο περιπέτεια της σειράς πεθαίνεις, ούτε σε 1080rip δε φαίνεται να αξίζει

το μόνο που φαίνεται ωραίο είναι ο ίδιος ο Venom, γαμάτος σχεδιασμός και οπτικά ψαρωτικός… άλλα όλο το υπόλοιπο trailer, μαύρο χάλι

3 Likes

Για πείτε που θα αρχισουμε τις θεωρίες περί infinity war? με spoiler φυσικά

Στο θρεντ των Μετάλλικα

4 Likes