Superhero Movies

Τα Box Office bombs αρχίζουν να αυξάνονται απότομα. Πιστεύω τώρα που θα αρχίσουν να μπαίνουν μέσα θα αλλάξουν μυαλά

3 Likes

Εδω και μια τριετια σχεδόν.
Και μυαλά να άλλαξαν, αν η παραγωγη εχει ξεκινήσει, δυσκολα θα αλλαξει ριζικα ενα project.
Αλλαγες να περιμενεις στις ταινιες που θα βγουν απο το 2025 και μετά.

Δεν ειναι τυχαίο που η marvel θα καθυστερησει τα νεα avengers.

Μακαρι να μας βγει σε καλο.

ΥΓ. Το Marvels θα φλοπαρει ασχημα.

2 Likes

Ενα απο τα ελαχιστα πραγματακια που πλεον περιμενω απο Marvel. Η πρωτη σεζον ειναι για μενα το καλυτερο content που εχει βγει σε επιπεδο Disney+, μαζι με το WandaVision βεβαια.

8 Likes

Λοιπόν, κυράς απούσας για 3 μέρες μέχρι στιγμής και επιστροφής της αύριο (ΑΚΑ Σάββατο θερινό με κάτι τουλάχιστον 4 δεκαετίες πίσω), η φάση μου είναι ξύπνημα-δουλειά-επιστροφή 7-8 το βράδυ και μέχρι τις 1-2 που την πέφτω, τρώω KFC/Dominos/κρέπες/παγωτά, παίζω σαν μανιακός Zelda και βλέπω ΜΟΝΟ σαχλαμάρες ή πράγματα που δεν έχω λόγο να κάτσω να δω -προχτές βράδυ είδα στο youtube όλο το Game2 των τελικών του 2011 στο NBA γιατί έτσι.

Οπότε χτες που χάζευα στις 200 streaming πλατφόρμες που έχουμε πλέον σχεδόν όλοι, βλέπω Guardians of the Galaxy 3 στο Disney+, βλέπω 2,5 ώρες, αμφιταλαντεύτηκα λίγο γιατί βρήκα ένα επεισόδιο Somebody Feed Phil που μου είχε ξεφύγει, λέω δε γαμιέται, παραγγέλνω 10 καλαμάκια κεμπάπ από τον Elvis -if you know, you know- και μια κοακόλα και βαράω play.
image

Δεν θυμάμαι τα παλιά πολύ, με το 1ο θυμάμαι όμως αμυδρά ότι είχα περάσει καλά, με το 2ο καθόλου, overall δεν μου αρέσει ούτε ο Gunn γενικά, ούτε αυτή η φάση των υπερηρωικών (είδα για semi-pro λόγους το Antman φέτος επίσης στο σινεμά, κάτι που δεν το εύχομαι σε κανέναν) -εν μέρει, να μην πολυλογώ, έκανα τις 2,5 ώρες σχεδόν 4 γιατί έπαιζαν πολλά απανωτά breaks για Zelda 10λέπτου, τουαλέτες και… τίποτα, να κοιτάω ταβάνι κτλ κτλ.

Όμως ομολογουμένως πέρασα καλά και μάλλον αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι ήταν σε στιγμές uber γκροτέσκο για την φάση του, αρκετά σπηντάτο και με σημεία που, σε μια άλλη εποχή ή ένα άλλο σύμπαν όπου η Marvel δεν φίλτραρε τα πάντα όπως αυτή ήθελα, ίσως να έβγαινε μια πολύ δυνατή b-movie-α for the ages, στα πρότυπα Toxic Avenger κτλ… νομίζω έπαιξε πολύ στα όρια του PG-13 (εγώ δεν θα του το έδινα πχ με τίποτα) όχι τόσο στο εικαστικό μέρος -που είχε κάτι καφριλίκια, τα οποία βέβαια στα 80s πχ ήταν απλά Τετάρτη πρωί- αλλά για ένα παιδί, το ψυχολογικό κομμάτι της ταινίας εικάζω ότι θα του πέσει κομμάτι βαρύ.

Οκ 2,5 ώρες για μια πλοκή 1,5 ώρας το πολύ αλλά και πάλι, ήταν αρκετά fun και δεν έμπλεξε ιδιαίτερα τα μπούτια της με τις υπόλοιπες 245 ταινίες του MCU -μόνο αναφορές στο Infinity Saga. Τα μελανά της σημεία δεν είναι και δύσκολο να τα μαντέψει κανείς, όμως σε αυτά αυτό που λίγο με ενοχλούσε ένα τσικ παραπάνω ήταν η συνεχόμενη χρήση τραγουδιών για το παραμικρό -οκ καλό εύρημα στη πρώτη ταινία, κάπου ώπα τώρα όμως. Είχαν όμως και αυτά 1-2 στιγμές που άξιζε η ύπαρξή τους στη ταινία, για να λέμε όλα όπως είναι. Τέλος, μάλλον έδωσε πολύ περισσότερο χρόνο στους χαρακτήρες από τις προηγούμενες και όλοι πάνω κάτω είχαν ισάξιο screen time αλλά και ένα επαρκές emotional journey, το οποίο έκανε καλό payoff στο φινάλε.

Αυτά, γενικά cool, καλή φάση, αν είναι κάποιος σε παρόμοιο mood ή τεσπά είναι στην MCU φάση ακόμα, εικάζω ότι μάλλον θα περάσει καλά με αυτό.

8 Likes

Αυτο φαινεται να αποτελει οαση στον οχετο των αθλιων ταινιων με σουπερ ηρωες που εχουμε λαβει τα τελευταια 10 χρονια, οπως αλλωστε ηταν και το πρωτο. Οαση, οχι αθλιο ε :stuck_out_tongue: Βασικα το πρωτο Aquaman ηταν απο τις καλυτερες ταινιες της DC (αν οχι η καλυτερη), και καλυτερη απο την συντριπτικη πλειοψηφια των σκουπιδιων της Marvel κατ’εμε.

Αντε να δουμε.

1 Like
1 Like

Sydney Sweeney :heart:
Dakota :heart: :heart: :heart:

η ορθότητα σας μάρανε

Summary

ΒΑΛΕ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ EMOJI ΓΤΧΜ
:sweat_drops: :sweat_drops: :sweat_drops: :sweat_drops: :sweat_drops: :sweat_drops: :sweat_drops: :sweat_drops:

2 Likes

Κλαίω :sweat_smile:

Νταξει προτιμώ με συναίσθημα (!)

Φανταστικό φαίνεται το τρέιλερ πάντως

Ενδιαφερον φαινεται…θα το δω…

2 Likes

2 Likes

:thinking:

2 Likes

1 Like

^ πολυ περιεργη υποθεση δυστυχως. Τα στοιχεια που βγαινουν προς τα εξω για αυτην την περιπτωση ειναι ελλιπη, και οι μαρτυριες των πρωταγωνιστων αλλα και οι πραξεις και τα κινητρα δεν βγαζουν πολυ νοημα. Δεν μπορω να ξερω τις λεπτομερειες του τι συνεβη (οπως και κανενας μας), αλλα υπαρχει μια σοβαρη πιθανοτητα αυτος ο τυπος να πληρωσε το γεγονος οτι ειναι διασημος σε αυτην την υποθεση.

Στο US of A ξερω οτι by default ο ανδρας κατηγορουμενος δυσκολα την βγαζει καθαρή.
Mε τα διαζυγια και τις διατροφές γινεται ο χαμος.

Δεν εχω την παραμικρή ιδέα βεβαια τι εγινε στην υποθεση του συγκεκριμένου.
Ειμαι γενικά κατά του cancel culture, με εξαιρεση πολύ χοντρα περιστατικα…


:heart_eyes:

5 Likes
6 Likes

“Pegging isn’t new to me friendo, but it is for Disney”

2 Likes