Superleague 2010/2011

Α jiopas ναι, έχεις δίκιο.
Δεν αλλάζει και τόσο πολύ όμως.

JTN, ο στόχος πρέπει να είναι το όσο δυνατόν καλύτερο πλασάρισμα στη βαθμολογία.
Και η 5η θέση καθόλου ανέφικτη δεν είναι, μια χαρά την έχουν πάρει ο Πανιώνιος και η Λάρισα και πέρσι η Καβάλα την κυνηγούσε ως το τέλος.

Αυτό που λέω είναι πως όταν μια ομάδα βλέπει ότι έχει υλικό και προοπτικές για παραπάνω από την παραμονή να το κυνηγάει κι ας είναι η 8η θέση που τυπικά δεν προσφέρει κάτι. Γιατί έχουμε δει ένα σωρό ομάδες να έχουν στόχο “την παραμονή”, να την εξασφαλίζουν από την 20η αγωνιστική ξερωγώ και μετά να αντιμετωπίζουν αδιάφορα τα υπόλοιπα παιχνίδια.

Συμφωνω μαζι σου κι εγω ελπιζω να μην την εξασφαλισουμε κ μετα ο Μπεος να αρχισει τις δωρεες!
Θελω προσωπικα να μεινουμε κ να καθιερωθουμε στην Α Εθνικη,να γινουμε δηλαδη μια δευτερη Skoda Ξανθη κι οχι να ειμαστε ασανσερ η πυροτεχνημα!!!

Ελπίζω αυτή η νοοτροπία με τις ‘‘δωρεές’’ στον δεύτερο μισό του πρωταθλήματος, και κυρίως κατά το τέλος του, να σταματήσει επιτέλους:):!:

[B]αρης - λαρισα 1-1[/B]

[SIZE=“4”][B]Γλίτωσε από της ΑΕΛ τα? δόντια
[/B][/SIZE]

[B]Μια εκπληκτική ΑΕΛ έκανε σμπαράλια τον μετριότατο Άρη[/B] στο «Κλ. Βικελίδης», [B]που γλίτωσε από καθαρή σύμπτωση την ήττα[/B]. Το τελικό 1-1 [B]αδικεί [/B]τους «βυσσινί», που είχαν [B][U]13 τελικές φάσεις, έναντι 3 των «κιτρίνων»[/U][/B]. Τι και αν το «Κλεάνθης Βικελίδης» θεωρείται και είναι μία από τις πιο δυνατές έδρες στην Ελλάδα και όχι μόνο; Οι παίκτες της Λάρισας έδειξαν πως παρά το πολύ κακό ξεκίνημά τους στο πρωτάθλημα, μπορούν να πετύχουν πολλά κόντρα σε οποιοδήποτε αντίπαλο και έδρα. Οι παίκτες του Γιάννη Παπακώστα όχι απλά δεν έμειναν ευχαριστημένοι από το 1-1 απέναντι στον Άρη εκτός έδρας, αλλά τα έχουν με την τύχη τους, καθώς [B]σύμφωνα με την εικόνα του ματς θα μπορούσαν [SIZE=“4”][U]άνετα [/U][/SIZE]να είχαν πάρει μια μεγάλη νίκη[/B].

[SIZE=“4”][B]Την είδε και? ΛαχτΑΡΗΣε
[/B][/SIZE]

Αν και προηγήθηκαν στο σκορ με τον Λαζαρίδη, οι «κίτρινοι» θα πρέπει να αισθάνονται τυχεροί, καθώς η ΑΕΛ-που είχε ισοφαρίσει με τον Μακίνουα- ήταν καλύτερη

μέτριο πρώτο ημίχρονο, Στο δεύτερο μέρος αποφάσισαν να παίξουν ποδόσφαιρο. Ο ρυθμός του αγώνα ανέβηκε με την ΑΕΛ, ωστόσο να είναι καλύτερη των γηπεδούχων και να αξίζει τη νίκη.

[B]
contra.gr[/B]
“άξιζε την νίκη η αελ”

[SIZE=“4”]
[COLOR=“Purple”]Κούπερ[/COLOR]: «Ευχαριστημένοι από το βαθμό»[/SIZE]:!:

μόνο το χ πήρε η αελαρα από αυτό το ματς.!!!
τέτοια μπάλα στο β΄ημίχρονο δεν εχω ξαναδεί φέτος απο ομάδα του πρωταθλήματος…!!! [U]χωρίς καμία υπερβολή[/U]…!!! (συνήθως λέω τα χειρότερα για την ομάδα της λαρισας…)

αυτά τα πράγματα έτσι και τα έκαναν ποδοσφαιριστές με άλλη φανέλα θα είχαν εξώφυλλα για μέρες…(δεν λέω οτι έτσι πρέπει να γίνει και τώρα)

ο κανομπιο έδειξε οτι θέλει 10 ριερα και 10 γκοβου στην καθισιά του…τρομερός παίχτης και τρομερός μαέστρος…!!! συγκλονιστική παρουσία…
όπως και ο μετιν που έχει βρει τον ρόλο του σαν αλλαγή…παίζει μίση ώρα και προσφέρει στον κόσμο θέαμα και ουσία…

ο ρομεου ειναι πολυεργαλειο απο τα λίγα… αυτά που κάνει μέσα στο γήπεδο λίγοι τα κάνουν με τόση συνέπεια σε κάθε ματς…(περισσότερο όταν έχει μαζί του τον ιγγλεσιας)

καλός και ο ιγγλεσιας που θυμήθηκε οτι είναι ποδοσφαιριστής…

καλός(και κατι παραπάνω) ήταν ακόμη και ο σιμιτς.!! ναι ο σιμιτς.!!! αυτός που έπαιζε στον οφη(και ο οφη επεσε…)

ο ταυλαριδης πρέπει να πήρε πάνω απο 20 κεφαλιές…

επισης ο μεγαλος μου φοβος που ακουγε στο ονομα κατσιαρος(!!) αναδείχτηκε ίσως και σε mvp του αγώνα.!!! έχει καμιά 30 κοψίματα στους νετο, χαβιτο, κοκε…!!

*δεν φταίει η κούραση του αρη για το οτι ο ναφτι τελείωσε το ματς με 0 κοψίματα, ούτε για το οτι ο αρης σε ένα ολόκληρο πρώτο ημίχρονο έκανε 0(μηδέν) ευκαιρίες…
έχει ξεκάθαρο επιθετικό πρόβλημα…
στον αντίποδα η λαρισα έπαιξε χωρίς τα άκρα της σε όλες της γραμμές…!! (και με 3 τερματοφύλακες στην αποστολή)

**χίλια μπράβο στη νοβα…ακόμη περιμένουμε…
[B]
***το ποστ έγινε αποκλείστηκα απο την χαρά για την μπάλα που είδα…ούτε για να μειώσω τον αρη, ούτε για να πανηγυρίσω τον …έναν βαθμό που πήρα…μπάλα λέμε…!![/B]

****γκολ ο μακινουα…μουχαχαχαχα

Δεν το ειδα γιατι δουλευα,αλλα μπραβο στη Λαρισα που μετα το ματς με μας δειχνει να συνερχεται!!!

κοίτα…η λαρισα εχει πρόβλημα με το γκολ…
με το χώρο που πρέπει να παίζει ο κουζεν…
και με τους ρόλους των κανομπιο/μετιν(πλέον λύθηκε)
σε όλα τα ματς τελειώνουμε με περισσότερες ευκαιρίες απο τους αντιπάλους…(σε μερικά υπερβολικά περισσότερες…) και σχεδόν σε όλα τα ματς με την κατοχή δικιά μας…(με την κερκυρα που δεν κερδίσαμε 70% .!!!)
δεν είναι κακή η λαρισα…
αλλά σήμερα αυτό που είδα για 48 λεπτά στο β’ ημίχρονο δεν το έχω δει από κανέναν…και ας ακούγομαι υπερβολικός…

ακόμη και ο τελειωμένος μακινουα έκανε τα τρελά του…

μακάρι να μπούμε στο καινούριο γήπεδο με καλά αποτελέσματα να έρθει ο κόσμος…

εμενα αυτος ο μακινουα καθολου τελειωμενος δε μου φανηκε…αποσπασματικα εβλεπα το ματς και ολο αυτος εκανε τελικες

Κρίμσον εσύ δεν έλεγες ότι θα φάτε τριάρα και να σας λυπηθεί ο Άρης?

ναι…
δεν περίμενα οτι χωρίς το τέρμα μας (άσχετα που ανέβηκαν στην θεσσαλονικη όλοι οι τερματζηδες…), χωρίς τα άκρα στην άμυνα(ειδικά στην απουσία του βενετιδη είχα σκάσει), και χωρίς μπλαζεκ γκερεμι και εναλλακτική στη επίθεση(δεν ήξερα καν ότι έχει επιστρέψει ο μακινουα…) οτι θα κάναμε κάτι…
πόσο μάλλον να παίξουμε τόσο μπάλα…

και ξαναλέω…μιλάω για μπάλα…δεν λέω για μια δυο φάσεις ή για κάποιο γκολ…μιλάμε για πολύ μπάλα από όλους…ακόμη και απο τελειωμένους παίχτες ή παίχτες που εδω και 3 χρόνια δεν έχουν κάτι τίποτα…

*ο αρης έχει το πρόβλημα που ειχε παλιά…οταν φτάνει στην αντίπαλη περιοχή απλα σβήνει ο εγκέφαλος του…απλά δεν λειτουργεί…και ειδικά χωρις τον τσεζαρεκ(!!) αυτό φάνηκε παραπάνω.

Είδες που προτρέχεις? Μια χαρά τα πάει και η Λάρισα.

Oντως μια χαρα τα παει η Λαρισα,αλλα μεχρι στιγμης στη Θεσσαλια αλλος κανεις κουμαντο.Ε Crimson?:stuck_out_tongue:

:lol:

ο καθένας με τον καημό του…:smiley:

*ναι αλλά κάτσε να γυρίσουν οι βασικοί…τότε παίζει να γυρίσουμε στα ίδια…
σε 6 αγωνιστικές μέσα έχουμε παναθηναϊκό, παοκ, αεκ, ολυμπιακό…:?

**πολύ μπάλα.!!!

JTN,επομενος αγωνας της μεγαλης μου αγαπης ειναι με τον Αστερα Τριπολης.Πεταξου μια βολτα στο thread για τον Ολυμπιακο Βολου να τα πουμε για το ματς για να μην βγαινουμε εδω off topic.
Προσωπικα βλεποντας σας να κανετε ζημιες εκτος εδρας και να μην πηγαινετε καλα στα τελευταια παιχνιδια,το φοβαμαι το παιχνιδι.Εξαλλου οι επιθετικοι μας κανουν εκατο σουτ για να βαλουν ενα,οποτε μην πολυφοβασια την επιθετικη μας γραμμη.Απαρτιζεται απο παλτα πολυτελειας με πρωτο κ καλυτερο τον Μartin.

ακόμη συνεχίζει να δείχνει την αξιοπιστία της η σουπερ λιγκα…

ο ψωμιαδης είναι κοντά στο να πάρει τον πανιωνιο…
της καβαλας…
ναι δεν υπάρχει πουθενά σαν όνομα στην ομάδα της καβαλας αλλά δεν έχει σημασία…
και η σούπερ λιγκα ούτε καν ιδρώνει…
σε άλλες χώρες δεν θα εγκρινόταν ούτε καν οι διαπραγματεύσεις…
εδω ούτε μια ανακοίνωση δεν έχει βγει…

*προσπαθούσε και το καλοκαίρι ο ψωμιαδης να γίνει χρηματοδότης του παοκ αλλά δεν του έκατσε…

Γνωστος μαφιοζος ο Ψωμιαδης, βρισκει και τα κανει. Αφου δεν υπαρχει δικαιοσυνη και νομοι στην Ελλαδα…

πεθαίνω…

Πηγαίνω κόντρα στο «ρεύμα», το γνωρίζω. Αλλά στο «ρεύμα» αυτό ας πορευτούν όσοι το διαμορφώνουν για να «δηλητηριάζουν» τον κόσμο. Φαντάζει αδύνατον πλέον να ανοίξεις τα μάτια των οπαδών, καθώς για το ίδιο θέμα, το οποίο επί της ουσίας είναι ανύπαρκτο, διαβάζεις σίγουρα τρεις, μπορεί και τέσσερις διαφορές οπτικές.

Για παράδειγμα, μετά τη συνεδρίαση της Σούπερ Λίγκας, διάβαζες στα «κόκκινα» ΜΜΕ ότι ο Μαρινάκης θριάμβευσε, δεν πήρε τίποτα πίσω για τις περσινές διαιτησίες και έδειξε και πάλι ότι δεν «μασάει». Από τα «πράσινα» ΜΜΕ «μάθαμε» πως ο Πατέρας πήγε στο Δ.Σ. και άπαντες τους? έλουσε κρύος ιδρώτας. Όλοι κάθισαν προσοχή! Από τα «κίτρινα» δε, «ενημερωθήκαμε» ότι ο Αδαμίδης έδωσε τις απαντήσεις που έπρεπε σε Μαρινάκη, Μπέο που του επιτέθηκαν αναίτια.

[B]Το ότι ο Πατέρας με τον Μαρινάκη είχαν μιλήσει πολύ πριν την έναρξη του Δ.Σ., τα είχαν βρει σε όλα, είχαν εξηγηθεί σαν άντρες και αδερφικοί φίλοι και είχαν ήδη συνεννοηθεί για να λήξει το θέμα με τα πρακτικά, θα το αναδείξει κανείς;[/B] Διότι από εκεί πρέπει να ξεκινάμε. Όλα τα άλλα είναι? να ?χαμε να λέγαμε. Οι όποιοι διάλογοι ακολούθησαν εντός του Δ.Σ. δεν είχαν ιδιαίτερη σημασία, μιας και ήταν σαφές πως έπρεπε να βγει προς τα έξω ένα συναινετικό κλίμα. Για όσους? έχουν ξαναδεί το «έργο», το χαμήλωμα των τόνων φάνταζε δεδομένο.

Για την ιστορία, να πούμε πως με το ξεκίνημα της συνεδρίασης πήρε το λόγο ο Νικόλας Πατέρας: «Αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν είναι δυνατόν να λέγονται αυτά τα πράγματα εδώ μέσα και μάλιστα εν απουσία μου. Δεν είναι ωραία πράγματα αυτά. Και δεν γίνεται να βγαίνουν έτσι προς τα έξω. Εγώ δεν θέλω να υπάρχουν εντάσεις. [B]Δεν έχω πρόβλημα να εκφραζόμαστε ελεύθερα, αλλά να προσέχουμε τι λέμε όταν κάποιοι απουσιάζουν».[/B]

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης από την πλευρά του, δεν πήρε πίσω την άποψη του για τη διαιτησία στο περσινό πρωτάθλημα, αλλά το είπε κομψά και με? χαμηλωμένη την ένταση, ενώ παραδέχτηκε το κακό τάιμινγκ: «[B]Η άποψη μου δεν αλλάζει. Το λάθος μου ήταν ότι τα είπα τη συγκεκριμένη στιγμή και με αυτό τον τρόπο[/B]. Ο καθένας εκείνη την ώρα έλεγε και μια κουβέντα εδώ μέσα. Και παλαιότερα υπήρχαν τέτοιοι διάλογοι. Αυτά είναι πράγματα που λέγονται. Και υποτίθεται ότι σαν άντρες είχαμε πει να μην βγει τίποτα προς τα έξω».

Ο Θοδωρής Ζαγοράκης αρκέστηκε να πει προς τους «αιώνιους», «να σταματήσετε τα επικοινωνιακά παιχνίδια», ενώ ο Γιώργος Μποροβήλος πρότεινε: «Να μην βγάζει ο καθένας ό,τι θέλει προς τα έξω μετά τα συμβούλια. Να ακολουθούμε όλοι συγκεκριμένη γραμμή, βάσει της ανακοίνωσης που θα βγάζουμε».

[B]Την «πλήρωσε» ο Αδαμίδης?[/B]

Το Δ.Σ. υποτίθεται πως θα γινόταν για τη δήθεν διαμάχη Μαρινάκη-Πατέρα με αφορμή σχόλια του πρώτου. Και ενώ εκείνοι τα είχαν ήδη «βρει» ωραία και καλά, την «πλήρωσε» τελικά ο Σταύρος Αδαμίδης! Αφορμή στάθηκε η συνέντευξη που είχε παραχωρήσει ο πρόεδρος της ΑΕΚ την περασμένη Παρασκευή στον NovaΣΠΟΡ FM 94,6 και συγκεκριμένα στον Γιάννη Καραλή, όπου είπε πολλά περί «ποδοσφαίρου υπό διάλυση», «γραφικών αιωνίων» και «απειλών» που δέχεται.

Η [B]επίθεση του Μαρινάκη[/B] στον Αδαμίδη ήταν σφοδρότατη: «Ποιος είσαι εσύ που κάθεσαι και λες τέτοια πράγματα; Εσύ του χρόνου μπορεί να μην είσαι πουθενά. Είσαι περαστικός. Αν θέλει, να έρθει ο Παππάς να μου τα πει».

[B]Από? κοντά και ο Αχιλλέας Μπέος:[/B] «Ένας υπάλληλος είσαι, δεν δικαιούσαι να κάνεις τέτοιες δηλώσεις. Κανένας δεν σε ξέρει. Για την 8η θέση θα παλέψεις μαζί με εμάς».

Η αλήθεια είναι ότι ο [B]Αδαμίδης [/B]τα έχασε με την ένταση της επίθεσης που δέχτηκε, καθώς δεν την περίμενε: «Τι πράγματα είναι αυτά που μου λέτε; Σας παρακαλώ, εγώ δεν μιλάω έτσι. Ασχοληθείτε με τις ομάδες σας. Στην ΑΕΚ δεν είμαι μόνο πρόεδρος, έχω και μετοχές. Τους χαρακτηρισμούς σας τους επιστρέφω και το ποιος θα είναι περαστικός θα το δούμε».

Εγώ πάντως ποτέ δεν την κατάλαβα αυτή τη λογική. Επειδή ο Αδαμίδης δεν είναι ιδιοκτήτης αλλά πρόεδρος διορισμένος από τους ιδιοκτήτες (άρα τους εκπροσωπεί σε όλα), δεν δικαιούται να μιλάει; Πρέπει να φιμωθεί; Και στο κάτω-κάτω, πρόεδρος ολόκληρης ΑΕΚ είναι και μάλιστα διαπρεπής ως δικηγόρος. Άλλωστε σε αυτή τη Σούπερ Λίγκα, συμμετέχουν πρόσωπα που ούτε απ? έξω δεν θα έπρεπε να περνάνε, αλλά παρόλα αυτά, έχουν και φωνή και άποψη, την οποία πολλές φορές επιβάλλουν κιόλας!

Αλλά τι ψάχνουμε; Το θέατρο του παραλόγου δεν έχει τελειωμό. Φέτος έχουμε πολλά να δούμε ακόμη. Ουδείς σε αυτό το χώρο αντέχει με χαμηλούς τόνους και χωρίς εντάσεις. Σύντομα θα υπάρξουν νέες αφορμές για να «ανακαλυφθεί» πάλι μια δήθεν «τιτανομαχία» Πατέρα-Μαρινάκη…

Η γουρονοκεφαλή ο Μπέος γιατί παρεξηγήθηκε? Έχει και άποψη ο κουράδας…ας πάει να στήσει κάνα ημίχρονο-τελικό…αλλά βρήκανε και τα κάνουνε!

επειδη αυτο εγω δε το πηρα πρεφα,για πες τι ξες

πέρυσι σε μια κίνηση(τσουφια) η κυβέρνηση να δείξει οτι δεν μένει αμέτοχη σε αυτά που γίνονται στο ποδόσφαιρο έπιασε μερικούς προέδρους που είναι στη μαύρη λιστα και τους είπε οτι πλέον δεν είναι καλοδεχούμενοι και αν θέλουν να παραμείνουν στο ποδόσφαιρο θα πρέπει να μην φαίνονται και πολύ…δηλαδή απλά να γίνουν ενα ιδιαίτερο είδος στυλ επενδύτες/χρηματοδότες και όχι να είναι ιδιοκτήτες/πρόεδροι/όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω…

έγινε μια κίνηση(προς τον παοκ) αλλά ποτέ δεν έμαθα γιατί δεν συνεχίστηκε το όλο θέμα…αν ποτέ πιάσω καμιά κουβέντα θα πω…άσχετα που ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις…

αλλά ότι είναι γεγονός το οτι ψαχτηκε για παοκ
το ίδιο έγινε και με πρόεδρο που δεν κατάλαβε και πολλά…κοντά στη λαρισα…:roll:

αλλά απο οτι βλέπεις δεν κλάνουν μια αυτοί…πάει ο άλλος να πάρει τον πανιώνιο μέσω τρίτων και όλοι κάθονται και κοιτάν…!!