SuperLeague Play off

Το πρωτάθλημα τελειώνει …
πρωταθλητης ο ολυμπιακος (ΤΙ παράξενο)…
Και ομως υπαρχουν και τα play off η μαγαλύτερη βλακεία και αδικία στην ιστορια του ποδοσφαίρου ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ στη Ελλαδα …
Οι ομάδες που θα συμμετασχουν στα play off ειναι :
-ΠΑΟΚ
-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
-ΑΕΚ
Και η ΛΑΡΙΣΑ ή ο ΑΡΗΣ .
Ποια ομάδα πιστευετε πως θα βγει πρώτη ??
Εγω ειμαι ΠΑΟΚ . Στα ντερμπι δεν τα πήγαμε καλα αλλά πιστεύω πως με πληρη και ξεκουραστη ομαδα κατι μπορουμε να κανουμε .

…Ένα θρεντ αρκεί βρε συ.

Προσπαθησες να βάλεις πολλ και δε σου βγήκε?

εδιτ. Το κανες, cool.

καλα ρε συ…εβαλες αρη και λαρισσα μαζι? κατσε να δουμε ποιος θα παει πλει οφ και μετα κανεις το θρεντ…τεσπα ο παοκ πιστευω θα βγει πρωτος,ασχετα με το αμα ειμαι παοκτσης…

Το πιο αδικο παντως θα ειναι να βγει η αεκ…δεν φτανει που την βαλανε με τη διαιτησια στα Playoff…
Αν και ΠΑΟΚτσης θα θεωρουσα πιο δικαιο να μπει και η λαρισα και ο αρης παρα το αεκακι…

ΠΑΟΚ ΡΕ!

Ψηφίζω Πανάθα επειδή είναι η ομάδα μου μόνο. Έχω ξαναπεί ότι δε θα βγούμε δεύτεροι βέβαια στο τόπικ μας. Τη θέση αυτή εκτός δραματικού απροόπτου θα την πάρει η ομάδα που έχει Γκαγκάτση και κατά τ’ άλλα το αθηναϊκό κατεστημένο της φταίει, δηλαδή η ΚΟΒΕ (Κρατική Ομάδα Βορείου Ελλάδας), ο μΠΑΟΚ, που χρόνια τώρα έχει την επιχορήγηση του δημοσίου και προσφάτως τη χορηγία του μετόχου του ΠΑΟ Βγενόπουλου, γιατί είναι συμφωνημένο.

Σωστος ο φιλος … +

Χαχαχαχα .
Αυτο μαλλον θα γραφτηκε υπο την επειρια σκληρων ναρκωτικων . sorry κιολας .
δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως .

Καλό. Δε μας είπες όμως για τα πιο σκληρά.

Πες μας λοιπόν για το μπασκετογηπεδάκι της Μίκρας.:wink:

ΜΠΑΟΚ, ΜΑΣΤΟΥΡΑ, ΣΕΠΟΥΛΤΟΥΡΑ. Ναι, εχουμε διαφορα 10 βαθμων απο τον Αρη, που ειναι η 6η ομαδα, λογω διαιτησιας…

Ο αυνανισμος κανει καλο. Αλλα οχι οταν γινεται πανω στο keyboard.

Αν και ειμαι ΑΕΚ πιστευω οτι ο ΠΑΟΚ θα βγει πρωτος στα play off γιατι ειναι σταθερα η πιο σοβαρη ομαδα στο πρωταθλημα και αν επαιρνε και καπιοα ντερμπυ θα χτυπαγε και πρωταθλημα (αν τον αφηνανε βεβαια…).
Η ομαδα μου δυσκολα θα κανει κατι και πιστευω οι δικαιολογιες ειναι ετοιμες:

1η περιπτωση: κατακτηση του κυπελλου
Δικαιολογια: ‘‘Πηραμε το κυπελλο, μην ειστε αχαριστοι, τι αλλο θελετε απο εμας?’’

2η περιπτωση: απωλεια του κυπελλου
Δικαιολογια: ‘‘Η ομαδα ηταν ψυχολογικα καταρρακωμενη και δεν μπορουσε να αντεπεξελθει στους δυσκολους αγωνες’’

Δικαιολογια ανευ περιπτωσης: ‘‘Φταιει ο Edinho που γκρινιαζει συνεχεια με αποτελεσμα οι παικτες να παθουν νευρικο κλονισμο και αναγκαστηκαμε να κατεβουμε με την 3η ομαδα!!!’’

Υ.Γ. Δηλωση Μπαγεβιτς σε δημοσιογραφο που τον ρωτα για την πορεια της ΑΕΚ: ‘‘Τι τελετε κυριε?’’

Μωρέ πάλι καλά να λέτε που ήρθε ο Ντούσαν και σας σουλούπωσε αλλιώς ούτε αυτήν τη θέση θα είχατε κατακτήσει. Χρειάζεστε επειγόντως παίκτες για το καλοκαίρι.

Ο ΠΑΟΚ όντως ήταν η πιο σταθερή ομάδα στο πρωτάθλημα και αξίζει περισσότερο τη δεύτερη θέση.

Δεδομένου ότι εμείς δε θα πάμε γιατί χλωμό το βλέπω, ελπίζω να πάει καλά η Λάρισα που έπαιξε κατα διαστήματα παρα πολύ καλή μπάλα.

Αλλά κατά τ’ άλλα ο Ολυμπιακός που παίρνει το πρωτάθλημα 10 βαθμούς διαφορά απ’ τον 2ο, το κάνει λόγω διαιτησίας!!

θεωρώ πιο “σωστό” ή λογικό να βγει ο ΠΑΟΚ γιατί είναι η πιο σταθερή από τις ομάδες των πλέηοφφ

πιστεύω πως κ πάλι θα βγάλουν τα μάτια τους όμως

δίνω φαβορί τον ΠΑΟ λοιπόν κ λίγο πιο κάτω την ΑΕΚ - πιο πιθανό είναι να πάρει το κύπελο παρά να βγει δεύτερη

Ειναι δεδομενο οτι ειμαστε η πιο σταθερη,σοβαρη και δεμενη ομαδα φετος στο πρωταθλημα σαν συνολο.Ακομα και ο γαβρος περισσοτερο σε ατομικες προσπαθειες στηριζονταν και στην ποιοτητα των μοναδων του,παρα σε ομαδικη δουλεια.
Αλλα απο κει και περα μην παραφουσκωνουμε κιολας και πεταμε στα συνεφα,γιατι μπορει να φαμε τα μουτρα μας και να τρεχουμε,βλεπε και - το ιστορικο και ατιτλο απο εποχης Ραμση του Α’- σωματειο του Αρεος.Πιστευω οτι μπορουμε να κατακτησουμε την δευτερη θεση αν εχουμε καλυτερη νοοτροπια απο αυτην που ειχαμε στα ντερμπι του πρωταθληματος και δεν εχουμε φαλτσοσφυριγματα,αλλα αμα δε μας κατσει φετος δεν πειραζει,τα καλυτερα ερχονται οσονουπεστατως8)
Παντως εχουν δημιουργηθει σοβαρα προβληματα στην αμυνα μας,αφου Μαρκος Αντωνιο και Μπιζερα ειναι τραυματιες και δεν προλαβαινουν,και εχουμε ξεμεινει μονο με δυο μπακ.Αμα ξεμπουκωσουν Μουσλι και Χουντινι παντως και βρει την φορμα του ο Βιεϊρινιας ειμαστε πολυ καλα:)ΑΕΚ και Παναθηναϊκος ειναι τρεις λαλουν και δυο χορευουν τωρα τελευταια,και με δεδομενο οτι ο 5ος (Λαρσα λογικα) ειναι του χεριου μας,προβλεπω τουλαχιστον 3 νικες και δυσκολα πανω απο μια ηττα ,δηλαδη μια συγκομμυδι 11-14 πονταλακια,+1 παραπανω απο το αβανταζ που εχουμε στο πρωταθλημα.Οιδομεν.
Πιθανοτητες δινω 45% στον κουνελιακο,35% σε μας και 20% στον βατραχοδηγουμενο.(Η Λαρσα ξεγραμμενη εννοειται,αλλα να 'ναι καλα τα παλικαρια,κερδιζουν τον ηρωικο Κομποτη,κερδιζουμε και μεις τους συμπαθεστατους Σερραιους και μπαινουμε με αβανταζ)

Παντως μεγαλη μαλακια τα play off,και πριν με κραξετε,παντα το πιστευα αυτο,και δεν την κανω γυριστρουλα επειδη δεν μας βολευει φετος

Ολος ο κοσμος το λεει (ο Μπαμπης ο Σουγιας, ο Μητσος ο Σελιδας κτλ) οτι ειναι μαλακια τα play off και μονο τα φυντανια της super league δεν το καταλαβαινουν

εγω λαρισα υποστηριζω, αλλα μακαρι τα playoff να τα κερδισει ο βαζελος μιας και ειναι η μονη ομαδα που μπορει να εχει ουσιαστικες ελπιδες να περασει τα προκριματικα

του χρονου το σεντονι στη ΤΟΥΜΠΑ…

πιστευω οτι καποιος μεταξυ ΑΕΚ και ΠΑΟ θα πανε champions league με πιο πολλες πιθανοτητες στον ΠΑΟ λογω του οτι θεωρητικα ειναι σε καλυτερη κατασταση απο την ΑΕΚ.για τον ΠΑΟΚ δε πιστευω γιατι ναι μεν ηταν πιο σταθερος απο ΑΕΚ και ΠΑΟ στο πρωταθλημα αλλα εδειξε οτι στα ντερμπι δεν εχει αυτο το κατι που χρειαζεται για να τα καθαρισει μεσα στην τουμπα και εξω τα εχασε ολα!!απο τα 6 ματς των play off τα 4 για τον παοκ ειναι ντερμπι(και για ΑΕΚ,ΠΑΟ βεβαια)…τεσπα ολα αυτα ειναι στη θεωρια,τα παντα θα κριθουν μεσα στο γηπεδο.

Μου ειναι απολυτως αδιαφορα τα πλεϋ-οφ. Θεσμος-κοροϊδια.

εγω παντως γουσταρω τα play off γιατι δινουν-αν και στην πραξη μενουν αδιαφορες οι μικρομεσαιες ομαδες που μπαινουν στα play off-την ευκαιρια για τις μικρομεσαιες ομαδες να διεκδικησουν κατι παραπανω!!

θα μου αρεσε προσωπικα εμενα να κρινετε και ο πρωταθλητης μεσα απο τα play off και αποτι διαβαζα σε μια συνεντευξη του κομνηνου σκεφτονται να το θεσουν προς συζητηση στο ΔΣ της super league