Supports

Ποιός μίλησε για φωνή? :roll::roll::roll:

Support σε Slayer-Pantera(με Dimebag).Το φανταστικο συγκροτημα μου παιζει γινεται χαμος και σε καποια στιγμη ανεβαινει και ο Ανσελμος και τραγουδαμε cowboys from hell η οποια συνεργασια βγαινει σε αλμπουμ.Μετα απο αυτο παιξαμε support και σε Slipknot-Machine head οπου γινεται παλι το ελα να δεις.

Ωραιες στιγμες ζησαμε8)

Σε ένα από Anathema/Edguy/Iced Earth.Και μετά να μην παίξω ποτέ μου κιθάρα,να καπούν και τα 2 μου χέρια.


Now playing: In Flames - Jotun
via FoxyTunes

Κοιτα, πολλα δεν ξερουμε για την ελληνικη ροκ σκηνη, κοιτα πχ τον Ντινο Σαλατα. Ναι, ηταν και αυτος εκει. Κανανε διπλο ντραμ σολο με τον Τσαντ. Υπαρχει και σε λαιβ ντοκουμεντο σε καποιο τορρεντ παντως αν ενδιαφερεσαι. 8)


Now playing: Scary Kids Scaring Kids - The City Sleeps In Flames
via FoxyTunes

Τόσο προβλέψιμες δε λες καλύτερα :Ρ
Βασικά οι Isis θα ήταν την δεύτερη μέρα με Cult Of Luna, όχι μαζί με Mastodon και Down :stuck_out_tongue:
Φυσικά την τρίτη μέρα θα ήταν η μεγάλη συναυλία με την επανασύνδεση των Kyuss. Δεν ξέρω αν παίζεις κάποιο μουσικό όργανο, αλλά εμένα θα με ανέβαζαν να παίξω μαζί τους το supa scoopa and mighty scoop 8)

αληθεια??οντως δεν εχω ασχοληθει,ειμαι ολιγον ασχετη σ αυτα:p θα το ψαξω παντως…:slight_smile:

Χμμμ, με αλφαβητική σειρά Atheist, Cynic, Meshuggah, Megadeth, Necrophagist!

Μέχρι στιγμής έχω 2 στα 5 :lol:

Σαπορτ στους Μειντεν στην 128η εμφάνιση τους στη χώρα μας. Προς απογοήτευση του πολυπληθούς κοινου δηλώνω ότι δεν πρόκειται να παίξουμε δικά μας κομμάτια απ το δίσκο που πρόκειται να κυκλοφορήσει παρα μόνο διασκευες των Maiden. Ο κόσμος για άλλη μια φορά περιμένει Τrooper, Fear of the dark και Run to the hills, όμως οι εκπλήξεις διαδέχονται η μια την άλλη. Ιnfinite Dreams, Only the good die young, Sun and steel, Afraid to shoot strangers, The Clansman, To tame a land, Paschendale, Deja vu, και το μεγαλειώδες The Loneliness of the long distance runner που κλείναι θριαμβευτικά το μικρό σετ. Ο κόσμος ζητα επίμονα encore και αφου μοιράσουν ποπ κορν στους Maiden, βγαίνουμε και πάλι με το Sign of the Cross όπου γίνεται πανικός και παρόλο που δεν γουστάραμε καθόλου να το πούμε κλείνουμε με το Alexander the Great μέσα σε ασταμάτητες κραυγές ενθουσιασμού και χειροκροτήματα. Πραγματικά γνωρισα την αποθέωση. To κοινό ικανοποιημένο αποχωρεί πλέον μαζικά αφού επιτέλους άκουσε αυτά τα οποία ερχοταν κάθε 6 μήνες για να ακούσει
Κατόπιν προτροπής του Dickinson και μετα την αναπόφευκτη φωνητική σύγκριση, οι Maiden δεν θα εμφανιστούν και θα πάνε κατευθείαν για κεμπάπ στου Θανάση, όπου θα γίνει το after show party. Δεν επέτρεψαν έκτοτε σε άλλο σαπορτ να διασκευσει δικά τους κομμάτια…

Xαλαρα το καλυτερο ποστ του θρεντ. :bow2:

Εγω θα πρωτοτυπησω λοιπον.

Θα εκανα στους helloween οι οποιοι θα ηταν σε tour με gamma ray.
Με την μπαντα μου λοιπον θα ξεκινουσαμε με ενα For Those About To Rock(We Salute You), θα συνεχιζαμε με ενα Revolution Calling, μετα ενα I’ve got to rock(to stay alive) και θα κλειναμε με rebellion in dreamland μαζι με τους rays το οποιο θα κοβοταν στη μεση(λογω χρονου, αυτο το κομματι δεν πρεπει να κοβεται :/) για να συνεχισουμε dr stein με τους hello.Δεν ξερω πως θα γινοταν αυτο, αλλα θα το καταφερναμε.
Θα επαιζα rhythm guitar με lead vocals στα πρωτα 3 τραγουδια ενω θα εκανα δευτερες στον Hansen και στον Andi στα υπολοιπα 2.
Πανζουρλισμος του πληθους.

Κι ενα ακομα(αλλα εδω θα το ξεχεσω τελειως):

3μερο φεστιβαλ με pantera, helloween, primal fear, wintersun, queensryche, iron maiden, amon amarth, blind guardian, masterplan.

Μερα πρωτη: helloween, primal fear, masterplan.
Ανοιγουμε το show με tears of a mandrake, rebellion in dreamland, heroes of the sand.

Μερα δευτερη:queensryche, iron maiden, blind guardian.
Ανοιγουμε το show με eagle fly free, alexander the great(γιατι στανταρ δεν θα το πουν οι maiden) και κλεινουμε με goodbye blue sky.

Μερα τριτη:amon amarth, pantera, wintersun.
Ανοιγουμε το show με bury your dead, lifer και tale of revenge.

Ρανια, ξυπνα.